Ila Bygginvest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 279 000 | 2 311 000 | 2 736 000 | 2 489 000 | 2 058 000 | 2 160 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 279 000 | 2 311 000 | 2 736 000 | 2 489 000 | 2 058 000 | 2 160 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 567 000 | 567 000 | 567 000 | 567 000 | 567 000 | 567 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 923 000 | 987 000 | 1 216 000 | 1 089 000 | 1 302 000 | 1 188 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 490 000 | 1 554 000 | 1 783 000 | 1 656 000 | 1 869 000 | 1 755 000 |
|
|
| Driftsresultat | 789 000 | 757 000 | 953 000 | 833 000 | 189 000 | 405 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 209 000 | 223 000 | 197 000 | 112 000 | 75 000 | 38 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 7 000 | 6 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 219 000 | 230 000 | 203 000 | 114 000 | 76 000 | 39 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 219 000 | 230 000 | 203 000 | 114 000 | 76 000 | 39 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 008 000 | 987 000 | 1 156 000 | 948 000 | 265 000 | 443 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 263 000 | 243 000 | 291 000 | 255 000 | 93 000 | 97 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 745 000 | 744 000 | 865 000 | 693 000 | 172 000 | 345 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 745 000 | 744 000 | 865 000 | 693 000 | 172 000 | 345 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 931 000 | 860 000 | 1 033 000 | 1 810 000 | 734 000 | 502 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -186 000 | -116 000 | -167 000 | -212 000 | -195 000 | -157 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 824 000 | 15 391 000 | 15 958 000 | 16 525 000 | 17 092 000 | 17 659 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 14 824 000 | 15 391 000 | 15 958 000 | 16 525 000 | 17 092 000 | 17 659 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 14 824 000 | 15 391 000 | 15 958 000 | 16 525 000 | 17 092 000 | 17 659 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 39 000 | 53 000 | 16 000 | 6 000 | 32 000 | 105 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 222 000 | 4 708 000 | 4 610 000 | 3 881 000 | 2 617 000 | 3 413 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 261 000 | 4 761 000 | 4 626 000 | 3 887 000 | 2 649 000 | 3 518 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 132 000 | 53 000 | 86 000 | 161 000 | 49 000 | 54 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 393 000 | 4 814 000 | 4 712 000 | 4 047 000 | 2 698 000 | 3 572 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 217 000 | 20 205 000 | 20 670 000 | 20 572 000 | 19 790 000 | 21 231 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 20 260 000 | 20 260 000 | 20 260 000 | 20 260 000 | 20 260 000 | 20 260 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 21 035 000 | 21 035 000 | 21 035 000 | 21 035 000 | 21 035 000 | 21 035 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 142 000 | -1 956 000 | -1 839 000 | -1 672 000 | -1 460 000 | -1 264 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 142 000 | -1 956 000 | -1 839 000 | -1 672 000 | -1 460 000 | -1 264 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 893 000 | 19 079 000 | 19 196 000 | 19 363 000 | 19 576 000 | 19 771 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 26 000 | 22 000 | 151 000 | 49 000 | 214 000 | 806 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 297 000 | 1 103 000 | 1 323 000 | 1 160 000 | 0 | 644 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 323 000 | 1 125 000 | 1 474 000 | 1 209 000 | 214 000 | 1 450 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 323 000 | 1 125 000 | 1 474 000 | 1 209 000 | 214 000 | 1 461 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 217 000 | 20 205 000 | 20 670 000 | 20 572 000 | 19 790 000 | 21 231 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,9% | 4,8% | 5,6% | 4,7% | 1,3% | |||
| Resultat av driften i % | 34,6% | 32,8% | 34,8% | 33,5% | 9,2% | 18,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 44,2% | 42,7% | 42,3% | 38,0% | 12,9% | 20,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,3% | 5,2% | 6,0% | 4,9% | 1,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,9% | 3,9% | 4,5% | 3,6% | 0,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 4,3 | 3,2 | 3,3 | 12,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,8 | 4,3 | 3,2 | 3,3 | 12,6 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 89,0% | 94,4% | 92,9% | 94,1% | 98,9% | 93,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 829,0% | 825,6% | 701,6% | 777,9% | 951,2% | 915,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 132,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,9% | 5,6% | 7,1% | 5,9% | 1,1% | 6,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
