Ifocus Øyeklinikk Stavanger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 11 776 000 | 10 176 000 | 6 470 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 120 000 | 120 000 | 118 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 11 896 000 | 10 296 000 | 6 587 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 3 814 000 | 3 418 000 | 2 640 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 746 000 | 1 186 000 | 988 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 262 000 | 232 000 | 149 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 244 000 | 5 169 000 | 4 446 000 | 43 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 066 000 | 10 005 000 | 8 223 000 | 43 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | 830 000 | 291 000 | -1 636 000 | -43 000 | -61 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 54 000 | 45 000 | 62 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 54 000 | 45 000 | 62 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -54 000 | -45 000 | -62 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 777 000 | 245 000 | -1 698 000 | -43 000 | -61 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 171 000 | 55 000 | -375 000 | -11 000 | -13 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 606 000 | 191 000 | -1 323 000 | -32 000 | -48 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 606 000 | 191 000 | -1 323 000 | -32 000 | -48 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 62 000 | 0 | 522 000 | -39 000 | -48 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 667 000 | 191 000 | -801 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 132 000 | 320 000 | 375 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 132 000 | 320 000 | 375 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 028 000 | 1 047 000 | 916 000 | 635 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 979 000 | 1 058 000 | 1 138 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 007 000 | 2 105 000 | 2 054 000 | 635 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 139 000 | 2 438 000 | 2 429 000 | 635 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 220 000 | 147 000 | 104 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 220 000 | 147 000 | 104 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 544 000 | 19 000 | 119 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 66 000 | 74 000 | 70 000 | 15 000 | 0 | 61 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 79 000 | 0 | 522 000 | 50 000 | 61 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 689 000 | 92 000 | 712 000 | 65 000 | 61 000 | 61 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 490 000 | 33 000 | 34 000 | 1 010 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 400 000 | 272 000 | 850 000 | 1 095 000 | 85 000 | 86 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 539 000 | 2 710 000 | 3 279 000 | 1 730 000 | 85 000 | 86 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 1 530 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 522 000 | 1 522 000 | 1 522 000 | 1 522 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 64 000 | -603 000 | -794 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 64 000 | -603 000 | -794 000 | 7 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 586 000 | 919 000 | 728 000 | 1 529 000 | 22 000 | 22 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 544 000 | 503 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 376 000 | 502 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 376 000 | 502 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 544 000 | 503 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 482 000 | 371 000 | 1 595 000 | 155 000 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 93 000 | 71 000 | 68 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 750 000 | 205 000 | 300 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 251 000 | 98 000 | 85 000 | 46 000 | 63 000 | 64 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 576 000 | 1 289 000 | 2 551 000 | 201 000 | 63 000 | 64 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 952 000 | 1 791 000 | 2 551 000 | 201 000 | 63 000 | 64 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 539 000 | 2 710 000 | 3 279 000 | 1 730 000 | 85 000 | 86 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,6% | 9,7% | -65,3% | -4,7% | -71,3% | |||
| Resultat av driften i % | 7,0% | 2,8% | -24,8% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,8 | 3,4 | 2,6 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 67,6% | 66,4% | 59,2% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 7,0% | 2,8% | -24,8% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 62,0% | 29,8% | -150,5% | -5,5% | -277,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 48,4% | 23,2% | -117,2% | -4,1% | -218,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,8 | 8,7 | 6,7 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,2 | 0,3 | 5,4 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,1 | 0,3 | 5,3 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 5,0 | 0,4 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 17,3 | 23,3 | 25,4 | 0,0 | ||||
| Lagertid i antall dager | 17,3 | 13,2 | 8,5 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 44,8% | 33,9% | 22,2% | 88,4% | 25,9% | 25,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,3% | 8,9% | 11,1% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 5,2% | 3,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,7% | 3,3% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -80,5% | -691,8% | -1635,6% | 4470,0% | ||||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,9 | 3,5 | 0,1 | 2,9 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 44,5% | 47,6% | 77,8% | 11,6% | 74,1% | 74,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,6% | 18,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 839 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
