I-Sport Elnesvågen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 161 000 | 8 967 000 | 8 547 000 | 8 939 000 | 7 307 000 | 7 681 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 31 000 | 7 000 | 31 000 | 19 000 | 23 000 | 12 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 192 000 | 8 974 000 | 8 578 000 | 8 958 000 | 7 330 000 | 7 693 000 |
|
|
| Varekostnad | 5 276 000 | 5 854 000 | 5 699 000 | 5 663 000 | 4 643 000 | 4 745 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 695 000 | 1 750 000 | 1 576 000 | 1 576 000 | 1 409 000 | 1 439 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 9 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 173 000 | 1 103 000 | 1 116 000 | 1 077 000 | 825 000 | 1 005 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 144 000 | 8 707 000 | 8 400 000 | 8 326 000 | 6 887 000 | 7 199 000 |
|
|
| Driftsresultat | 48 000 | 267 000 | 178 000 | 632 000 | 443 000 | 494 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 | 73 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 369 000 | 345 000 | 293 000 | 72 000 | 121 000 | 201 000 |
|
|
| Netto finans | -369 000 | -344 000 | -293 000 | -72 000 | -121 000 | -201 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -321 000 | -77 000 | -114 000 | 560 000 | 322 000 | 294 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -109 000 | 0 | -3 000 | 124 000 | 71 000 | 65 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -212 000 | -77 000 | -112 000 | 435 000 | 251 000 | 229 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -212 000 | -77 000 | -112 000 | 435 000 | 251 000 | 229 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 255 000 | 232 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -212 000 | -77 000 | -112 000 | 435 000 | -4 000 | -3 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 19 000 | 29 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 19 000 | 29 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 19 000 | 29 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 292 000 | 2 244 000 | 2 691 000 | 2 671 000 | 1 828 000 | 2 116 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 292 000 | 2 244 000 | 2 691 000 | 2 671 000 | 1 828 000 | 2 116 000 |
|
|
| Kundefordringer | 70 000 | 175 000 | 324 000 | 106 000 | 337 000 | 347 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 6 000 | 19 000 | 25 000 | 152 000 | 215 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 551 000 | 39 000 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 635 000 | 220 000 | 359 000 | 132 000 | 489 000 | 562 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 62 000 | 79 000 | 75 000 | 56 000 | 91 000 | 147 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 988 000 | 2 543 000 | 3 126 000 | 2 858 000 | 2 408 000 | 2 825 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 988 000 | 2 543 000 | 3 126 000 | 2 867 000 | 2 427 000 | 2 854 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 496 000 | 109 000 | 109 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 86 000 | 298 000 | 375 000 | 486 000 | 51 000 | 55 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 86 000 | 298 000 | 375 000 | 486 000 | 51 000 | 55 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 581 000 | 407 000 | 484 000 | 586 000 | 151 000 | 155 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 334 000 | 1 809 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 334 000 | 1 809 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 247 000 | 182 000 | 196 000 | 415 000 | 716 000 | 595 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 124 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 205 000 | 233 000 | 279 000 | 218 000 | 287 000 | 268 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 691 000 | 123 000 | 69 000 | 1 238 000 | 978 000 | 1 644 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 264 000 | 264 000 | 289 000 | 286 000 | 295 000 | 191 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 407 000 | 2 136 000 | 2 642 000 | 2 281 000 | 2 276 000 | 2 698 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 407 000 | 2 136 000 | 2 642 000 | 2 281 000 | 2 276 000 | 2 699 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 988 000 | 2 543 000 | 3 126 000 | 2 867 000 | 2 427 000 | 2 854 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,7% | 9,5% | 6,0% | 23,9% | 16,8% | |||
| Resultat av driften i % | 0,6% | 3,0% | 2,1% | 7,1% | 6,0% | 6,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,2 | 2,9 | 3,4 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 35,4% | 34,7% | 33,3% | 36,6% | 36,5% | 38,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,6% | 3,0% | 2,1% | 7,1% | 6,0% | 6,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -65,0% | -17,3% | -21,3% | 152,0% | 210,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -42,9% | -17,3% | -20,9% | 118,0% | 164,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,8 | 5,1 | 5,4 | 5,7 | 5,2 | 5,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | 2,6 | 2,1 | 2,1 | 2,5 | 2,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 154,8 | 151,7 | 169,4 | 143,0 | 152,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,4% | 16,0% | 15,5% | 20,4% | 6,2% | 5,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,1% | 4,5% | 5,6% | 6,5% | 2,1% | 2,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1000,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 25,3% | 18,1% | 18,0% | 21,6% | 7,2% | 6,0% | ||
| Gjeldsgrad | 4,1 | 5,2 | 5,5 | 3,9 | 15,1 | 17,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 80,6% | 84,0% | 84,5% | 79,6% | 93,8% | 94,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
