Sølen Hytter og Torvtak AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 718 000 | 1 595 000 | 384 000 | 1 247 000 | 3 266 000 | 1 436 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 718 000 | 1 614 000 | 384 000 | 1 247 000 | 3 266 000 | 1 436 000 |
|
|
| Varekostnad | 234 000 | 375 000 | 125 000 | 272 000 | 1 510 000 | 306 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | -68 000 | -185 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 627 000 | 642 000 | 413 000 | 675 000 | 174 000 | 702 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 000 | 24 000 | 27 000 | 27 000 | 27 000 | 27 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 130 000 | 155 000 | 163 000 | 174 000 | 188 000 | 176 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 005 000 | 1 196 000 | 728 000 | 1 148 000 | 1 831 000 | 1 026 000 |
|
|
| Driftsresultat | -287 000 | 418 000 | -344 000 | 99 000 | 1 435 000 | 410 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 115 000 | 53 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 6 000 | 5 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 121 000 | 58 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 8 000 | 7 000 | 10 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 1 000 | 8 000 | 7 000 | 10 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 120 000 | 57 000 | -3 000 | -5 000 | -10 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -167 000 | 476 000 | -346 000 | 95 000 | 1 426 000 | 409 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 35 000 | 0 | 24 000 | 317 000 | 76 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -167 000 | 440 000 | -346 000 | 70 000 | 1 109 000 | 332 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -167 000 | 440 000 | -346 000 | 70 000 | 1 109 000 | 332 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -167 000 | 440 000 | -346 000 | -130 000 | 1 109 000 | 332 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 146 000 | 160 000 | 175 000 | 189 000 | 203 000 | 217 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 10 000 | 22 000 | 35 000 | 48 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 146 000 | 160 000 | 184 000 | 211 000 | 238 000 | 265 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 146 000 | 160 000 | 184 000 | 211 000 | 238 000 | 265 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 20 000 | 3 000 | 57 000 | 12 000 | 19 000 | 727 000 |
|
|
| Sum varelager | 20 000 | 3 000 | 57 000 | 12 000 | 19 000 | 727 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 16 000 | 9 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 16 000 | 9 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 545 000 | 2 851 000 | 2 234 000 | 2 742 000 | 3 199 000 | 903 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 581 000 | 2 863 000 | 2 296 000 | 2 757 000 | 3 221 000 | 1 636 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 728 000 | 3 023 000 | 2 480 000 | 2 968 000 | 3 460 000 | 1 902 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 280 000 | 2 447 000 | 2 007 000 | 2 353 000 | 2 483 000 | 1 374 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 280 000 | 2 447 000 | 2 007 000 | 2 353 000 | 2 483 000 | 1 374 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 381 000 | 2 548 000 | 2 108 000 | 2 454 000 | 2 584 000 | 1 475 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 50 000 | 150 000 | 250 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 50 000 | 150 000 | 250 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 50 000 | 150 000 | 250 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 000 | 27 000 | 25 000 | 15 000 | 30 000 | 18 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 35 000 | 0 | 24 000 | 317 000 | 76 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 35 000 | 140 000 | 56 000 | 75 000 | 106 000 | 116 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 298 000 | 273 000 | 241 000 | 250 000 | 173 000 | 217 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 347 000 | 475 000 | 322 000 | 364 000 | 626 000 | 427 000 |
|
|
| Sum gjeld | 347 000 | 475 000 | 372 000 | 514 000 | 876 000 | 427 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 728 000 | 3 023 000 | 2 480 000 | 2 968 000 | 3 460 000 | 1 902 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,8% | 17,3% | -12,4% | 3,2% | 53,6% | |||
| Resultat av driften i % | -40,0% | 25,9% | -89,6% | 7,9% | 43,9% | 28,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,6 | 0,1 | 0,4 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 67,4% | 76,5% | 67,4% | 78,2% | 53,8% | 78,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -23,1% | 29,5% | -88,3% | 8,1% | 43,9% | 28,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -6,8% | 20,4% | -15,2% | 3,8% | 70,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -6,8% | 18,9% | -15,2% | 2,8% | 54,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 2,5 | 0,9 | 1,8 | 18,8 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,4 | 6,0 | 7,1 | 7,6 | 5,1 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,4 | 6,0 | 7,0 | 7,5 | 5,1 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 7,3 | 6,0 | 6,9 | 7,5 | 5,1 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,7 | 125,0 | 2,2 | 22,7 | 79,5 | 0,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 17,7 | 28,8 | 99,4 | 20,5 | 88,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 87,3% | 84,3% | 85,0% | 82,7% | 74,7% | 77,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 331,6% | 157,9% | 549,0% | 196,8% | 79,1% | 102,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 7,4% | 3,4% | 3,5% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 11175,0% | 79600,0% | 3463,2% | 19941,7% | 13663,2% | 166,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,7% | 15,7% | 13,0% | 12,3% | 18,1% | 22,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 2,0% | 5,1% | 7,2% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 243 000 | 140 000 | 365 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
