Hylle Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 66 618 000 | 63 278 000 | 56 076 000 | 54 194 000 | 51 445 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 66 618 000 | 63 278 000 | 56 076 000 | 54 194 000 | 51 445 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 496 000 | 2 099 000 | 2 097 000 | 2 000 000 | 1 300 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 48 088 000 | 43 317 000 | 40 395 000 | 39 898 000 | 37 942 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 401 000 | 1 240 000 | 1 389 000 | 1 467 000 | 1 476 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 818 000 | 7 687 000 | 7 070 000 | 7 045 000 | 5 068 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 59 803 000 | 54 343 000 | 50 951 000 | 50 410 000 | 45 786 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 815 000 | 8 935 000 | 5 125 000 | 3 784 000 | 5 659 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 495 000 | 189 000 | 12 000 | 0 | 19 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 000 | 426 000 | 11 000 | 10 000 | 305 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 503 000 | 615 000 | 23 000 | 516 000 | 324 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 597 000 | 3 210 000 | 2 050 000 | 518 000 | 597 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 597 000 | 3 210 000 | 2 480 000 | 518 000 | 597 000 |
|
|
| Netto finans | -3 094 000 | -2 595 000 | -2 457 000 | -2 000 | -273 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 721 000 | 6 340 000 | 2 668 000 | 3 783 000 | 5 386 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 677 000 | 1 081 000 | 445 000 | 595 000 | 1 735 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 044 000 | 5 260 000 | 2 223 000 | 3 189 000 | 3 651 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 044 000 | 5 260 000 | 2 223 000 | 3 189 000 | 3 651 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 500 000 | 900 000 | 500 000 | -950 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 544 000 | 4 360 000 | 1 723 000 | 3 689 000 | 3 651 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 63 080 000 | 64 111 000 | 54 175 000 | 33 290 000 | 24 100 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 004 000 | 1 090 000 | 995 000 | 1 257 000 | 455 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 66 084 000 | 65 201 000 | 55 170 000 | 34 547 000 | 24 555 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 19 000 | 43 000 | 644 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 19 000 | 43 000 | 644 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 66 084 000 | 65 220 000 | 55 213 000 | 35 191 000 | 24 555 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 814 000 | 744 000 | 923 000 | 826 000 | 1 887 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 955 000 | 3 122 000 | 4 747 000 | 3 106 000 | 4 356 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 769 000 | 3 866 000 | 5 670 000 | 3 932 000 | 6 243 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 2 178 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 1 748 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 1 748 000 | 2 178 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 21 856 000 | 23 912 000 | 24 116 000 | 19 774 000 | 24 740 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 26 624 000 | 27 778 000 | 31 534 000 | 25 884 000 | 30 982 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 92 709 000 | 92 998 000 | 86 747 000 | 61 075 000 | 55 537 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 190 000 | 190 000 | 190 000 | 190 000 | 190 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 650 000 | 650 000 | 650 000 | 650 000 | 650 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 840 000 | 840 000 | 840 000 | 840 000 | 840 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 27 921 000 | 26 377 000 | 22 017 000 | 20 294 000 | 17 605 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 27 921 000 | 26 377 000 | 22 017 000 | 20 294 000 | 17 605 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 28 762 000 | 27 217 000 | 22 858 000 | 21 135 000 | 18 446 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 999 000 | 1 202 000 | 0 | 2 209 000 | 2 534 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 311 000 | 328 000 | 466 000 | 648 000 | 782 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 1 000 | 0 | 1 710 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 311 000 | 1 530 000 | 2 176 000 | 2 856 000 | 3 316 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 51 482 000 | 53 280 000 | 51 516 000 | 26 641 000 | 23 271 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 52 793 000 | 54 810 000 | 53 692 000 | 29 497 000 | 26 587 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 51 482 000 | 53 280 000 | 51 516 000 | 26 641 000 | 23 271 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 360 000 | 1 058 000 | 828 000 | 1 110 000 | 664 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 750 000 | 1 219 000 | 626 000 | 730 000 | 1 080 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 963 000 | 2 708 000 | 2 846 000 | 3 081 000 | 3 708 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 081 000 | 5 986 000 | 5 897 000 | 5 522 000 | 5 052 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 154 000 | 10 971 000 | 10 197 000 | 10 443 000 | 10 504 000 |
|
|
| Sum gjeld | 63 947 000 | 65 781 000 | 63 889 000 | 39 940 000 | 37 091 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 92 709 000 | 92 998 000 | 86 747 000 | 61 075 000 | 55 537 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,9% | 10,6% | 7,0% | 7,4% | |||
| Resultat av driften i % | 10,2% | 14,1% | 9,1% | 7,0% | 11,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 96,3% | 96,7% | 96,3% | 96,3% | 97,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,0% | 15,1% | 9,2% | 7,9% | 11,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,3% | 25,3% | 12,1% | 19,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,9% | 21,0% | 10,1% | 16,1% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,5 | 3,1 | 2,5 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,5 | 3,1 | 2,5 | 2,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,0 | 2,2 | 2,4 | 1,9 | 2,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,0% | 29,3% | 26,4% | 34,6% | 33,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 43,2% | 43,0% | 40,8% | 39,0% | 35,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,4% | 1,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,4 | 2,8 | 1,9 | 2,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 12,0% | 11,8% | 11,8% | 17,1% | 18,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 56,9% | 58,9% | 61,9% | 48,3% | 47,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 390 000 | 1 304 000 | 1 280 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
