Hygeia Helse og Kosmetiske Senter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 956 000 | 2 908 000 | 1 913 000 | 1 569 000 | 1 178 000 | 1 062 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 18 000 | 52 000 | 0 | 8 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 974 000 | 2 961 000 | 1 913 000 | 1 576 000 | 1 191 000 | 1 062 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 376 000 | 988 000 | 597 000 | 751 000 | 421 000 | 308 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 582 000 | 720 000 | 412 000 | 200 000 | 139 000 | 221 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 65 000 | 80 000 | 60 000 | 27 000 | 31 000 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 124 000 | 1 009 000 | 830 000 | 790 000 | 615 000 | 328 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 147 000 | 2 797 000 | 1 899 000 | 1 768 000 | 1 206 000 | 868 000 |
|
|
| Driftsresultat | -173 000 | 164 000 | 14 000 | -192 000 | -15 000 | 194 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | 0 | 0 | 0 | -1 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -174 000 | 164 000 | 14 000 | -193 000 | -16 000 | 192 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 29 000 | 0 | -1 000 | -4 000 | 11 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -174 000 | 136 000 | 14 000 | -192 000 | -13 000 | 181 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -174 000 | 136 000 | 14 000 | -192 000 | -13 000 | 181 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -175 000 | 136 000 | 14 000 | -192 000 | -13 000 | 180 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 134 000 | 164 000 | 139 000 | 85 000 | 112 000 | 143 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 134 000 | 164 000 | 139 000 | 85 000 | 112 000 | 143 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 134 000 | 164 000 | 139 000 | 85 000 | 112 000 | 143 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 158 000 | 175 000 | 132 000 | 222 000 | 180 000 | 166 000 |
|
|
| Sum varelager | 158 000 | 175 000 | 132 000 | 222 000 | 180 000 | 166 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 17 000 | 6 000 | 3 000 | 39 000 | 3 000 | 17 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 000 | 6 000 | 3 000 | 39 000 | 3 000 | 16 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 37 000 | 143 000 | 106 000 | 46 000 | 25 000 | 32 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 212 000 | 324 000 | 241 000 | 306 000 | 208 000 | 214 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 346 000 | 488 000 | 380 000 | 392 000 | 320 000 | 358 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -111 000 | 64 000 | -72 000 | -86 000 | 106 000 | 118 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -111 000 | 64 000 | -72 000 | -86 000 | 106 000 | 118 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -87 000 | 88 000 | -48 000 | -62 000 | 130 000 | 143 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 122 000 | 133 000 | 147 000 | 235 000 | -5 000 | 12 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 29 000 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 46 000 | 55 000 | 56 000 | 15 000 | 20 000 | 24 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 261 000 | 183 000 | 225 000 | 204 000 | 174 000 | 168 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 432 000 | 400 000 | 428 000 | 454 000 | 189 000 | 214 000 |
|
|
| Sum gjeld | 432 000 | 400 000 | 428 000 | 454 000 | 190 000 | 215 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 346 000 | 488 000 | 380 000 | 392 000 | 320 000 | 358 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -41,5% | 37,8% | 3,6% | -54,2% | -4,4% | |||
| Resultat av driften i % | -3,5% | 5,5% | 0,7% | -12,2% | -1,3% | 18,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 11,9 | 6,8 | 5,0 | 4,4 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,1% | 66,0% | 68,8% | 52,1% | 64,3% | 71,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,5% | 5,5% | 0,7% | -12,2% | -1,3% | 18,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -34800,0% | 820,0% | -25,5% | -567,6% | -11,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -34800,0% | 680,0% | -25,5% | -564,7% | -9,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 4,1 | 4,6 | 7,9 | 8,6 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,7 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,0 | 5,6 | 4,5 | 3,4 | 2,3 | 1,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 25,2 | 55,9 | 106,7 | 96,4 | 147,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -25,1% | 18,0% | -12,6% | -15,8% | 40,6% | 39,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -1,7% | 3,0% | -2,5% | -3,9% | 10,9% | 13,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 190,0% | 215,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | -1,5% | 1,9% | -2,9% | -1,4% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -139,9% | -43,4% | -141,7% | -66,2% | 10,6% | 0,6% | ||
| Gjeldsgrad | -5,0 | 4,5 | -8,9 | -7,3 | 1,5 | 1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 124,9% | 82,0% | 112,6% | 115,8% | 59,1% | 59,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 99 000 | 175 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
