Husbyggerens Innkjøpskontor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 449 000 | 10 197 000 | 11 663 000 | 10 922 000 | 14 632 000 | 7 829 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 620 000 | 190 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 449 000 | 10 817 000 | 11 853 000 | 10 922 000 | 14 632 000 | 7 829 000 |
|
|
| Varekostnad | 4 144 000 | 8 710 000 | 8 436 000 | 7 351 000 | 6 727 000 | 4 880 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 2 248 000 | 3 589 000 | 700 000 | 1 188 000 | 2 005 000 | -2 534 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 829 000 | 1 335 000 | 2 181 000 | 3 333 000 | 2 584 000 | 3 272 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 165 000 | 133 000 | 193 000 | 196 000 | 159 000 | 151 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 337 000 | 1 394 000 | 2 079 000 | 1 977 000 | 1 826 000 | 2 456 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 723 000 | 15 161 000 | 13 589 000 | 14 045 000 | 13 301 000 | 8 225 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 726 000 | -4 344 000 | -1 736 000 | -3 123 000 | 1 331 000 | -396 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 500 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 52 000 | 24 000 | 4 000 | 16 000 | 16 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 543 000 | 926 000 | 3 662 000 | 709 000 | 570 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 595 000 | 950 000 | 3 666 000 | 725 000 | 586 000 | 1 501 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 2 707 000 | 2 133 000 | 1 639 000 | 783 000 | 1 080 000 | 972 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 759 000 | 2 156 000 | 1 653 000 | 787 000 | 1 129 000 | 984 000 |
|
|
| Netto finans | -164 000 | -1 206 000 | 2 013 000 | -62 000 | -543 000 | 517 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 562 000 | -5 549 000 | 277 000 | -3 185 000 | 787 000 | 121 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -90 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 562 000 | -5 549 000 | 277 000 | -3 185 000 | 877 000 | 121 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 562 000 | -5 549 000 | 277 000 | -3 185 000 | 877 000 | 121 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 562 000 | -5 549 000 | 277 000 | -3 185 000 | 877 000 | 121 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 106 000 | 190 000 | 275 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 78 000 | 243 000 | 350 000 | 314 000 | 264 000 | 584 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 78 000 | 243 000 | 456 000 | 505 000 | 539 000 | 584 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 5 417 000 | 1 532 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 16 000 | 16 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 55 000 | 121 000 | 187 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 5 527 000 | 1 708 000 | 242 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 133 000 | 298 000 | 511 000 | 6 031 000 | 2 247 000 | 826 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 12 362 000 | 8 598 000 | 12 186 000 | 12 522 000 | 13 710 000 | 12 127 000 |
|
|
| Sum varelager | 12 362 000 | 8 598 000 | 12 186 000 | 12 522 000 | 13 710 000 | 12 127 000 |
|
|
| Kundefordringer | 13 744 000 | 11 979 000 | 14 194 000 | 8 634 000 | 6 582 000 | 10 024 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 129 000 | 5 560 000 | 3 955 000 | 1 262 000 | 893 000 | 418 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 873 000 | 17 539 000 | 18 149 000 | 9 895 000 | 7 474 000 | 10 443 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 424 000 | 1 681 000 | 1 515 000 | 1 026 000 | 2 145 000 | 369 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 32 659 000 | 27 818 000 | 31 851 000 | 23 444 000 | 23 330 000 | 22 939 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 32 792 000 | 28 116 000 | 32 362 000 | 29 475 000 | 25 577 000 | 23 765 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 | 2 900 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 175 000 | 2 175 000 | 2 175 000 | 2 175 000 | 2 175 000 | 2 175 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 5 075 000 | 5 075 000 | 5 075 000 | 5 075 000 | 5 075 000 | 5 075 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -10 204 000 | -11 765 000 | -6 216 000 | -6 493 000 | -3 308 000 | -4 185 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -10 204 000 | -11 765 000 | -6 216 000 | -6 493 000 | -3 308 000 | -4 185 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -5 129 000 | -6 691 000 | -1 141 000 | -1 418 000 | 1 767 000 | 890 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 11 000 | 0 | 75 000 | 0 | 1 526 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 36 483 000 | 32 443 000 | 31 772 000 | 29 393 000 | 20 672 000 | 17 186 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 36 483 000 | 32 443 000 | 31 772 000 | 29 393 000 | 20 672 000 | 17 186 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 737 000 | 20 507 000 | 20 713 000 | 18 277 000 | 12 684 000 | 10 597 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 406 000 | 851 000 | 550 000 | 206 000 | 684 000 | 738 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 728 000 | 1 154 000 | 773 000 | 702 000 | 965 000 | 2 229 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 304 000 | 348 000 | 409 000 | 518 000 | 1 489 000 | 1 196 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 438 000 | 2 364 000 | 1 732 000 | 1 501 000 | 3 138 000 | 5 689 000 |
|
|
| Sum gjeld | 37 921 000 | 34 807 000 | 33 504 000 | 30 894 000 | 23 810 000 | 22 875 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 32 792 000 | 28 116 000 | 32 362 000 | 29 475 000 | 25 577 000 | 23 765 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,2% | -11,2% | 6,2% | -8,7% | 7,8% | |||
| Resultat av driften i % | 16,5% | -40,2% | -14,6% | -28,6% | 9,1% | -5,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,3% | 14,6% | 27,7% | 32,7% | 54,0% | 37,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 41,4% | -31,4% | 16,3% | -22,0% | 13,1% | 14,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -26,4% | 141,7% | -21,6% | -1825,2% | 59,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -26,4% | 141,7% | -21,6% | -1825,2% | 66,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 12,6 | 8,1 | 5,4 | 3,3 | 5,7 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 22,7 | 11,8 | 18,4 | 15,6 | 7,4 | 4,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 14,1 | 8,1 | 11,4 | 7,3 | 3,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 0,7 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,3 | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 910,4 | 429,5 | 527,2 | 642,3 | 691,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -15,6% | -23,8% | -3,5% | -4,8% | 6,9% | 3,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -49,1% | -61,9% | -9,6% | -13,0% | 12,1% | 11,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,1% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 252,6% | 296,0% | 247,2% | 175,2% | 147,3% | 142,2% | ||
| Gjeldsgrad | -7,4 | -5,2 | -29,4 | -21,8 | 13,5 | 25,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,4% | 8,4% | 5,4% | 5,1% | 12,3% | 23,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 111,3% | 115,4% | 98,2% | 99,7% | 80,8% | 72,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 356 000 | 1 356 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
