Hurumhalvøya Boligutvikling AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 29 000 | 21 000 | 34 000 | 134 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 319 000 | 306 000 | 288 000 | 333 000 | 323 000 | 191 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 349 000 | 327 000 | 322 000 | 467 000 | 323 000 | 191 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 160 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 148 000 | 86 000 | 169 000 | 871 000 | 55 000 | 21 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 148 000 | 86 000 | 329 000 | 871 000 | 55 000 | 21 000 |
|
|
| Driftsresultat | 201 000 | 241 000 | -7 000 | -404 000 | 268 000 | 170 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 867 000 | 834 000 | 526 000 | 466 000 | 0 | 384 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 867 000 | 834 000 | 526 000 | 466 000 | 0 | 384 000 |
|
|
| Netto finans | -867 000 | -834 000 | -526 000 | -466 000 | 0 | -384 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -666 000 | -593 000 | -532 000 | -870 000 | 268 000 | -213 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -130 000 | -117 000 | -118 000 | 59 000 | -47 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -666 000 | -462 000 | -415 000 | -751 000 | 209 000 | -166 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -666 000 | -462 000 | -415 000 | -751 000 | 209 000 | -166 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -666 000 | -462 000 | -415 000 | -751 000 | 209 000 | -166 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 433 000 | 433 000 | 302 000 | 185 000 | 67 000 | 126 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 433 000 | 433 000 | 302 000 | 185 000 | 67 000 | 126 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 537 000 | 14 486 000 | 13 103 000 | 12 896 000 | 17 249 000 | 16 265 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 14 537 000 | 14 486 000 | 13 103 000 | 12 896 000 | 17 249 000 | 16 265 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 14 970 000 | 14 919 000 | 13 405 000 | 13 082 000 | 17 316 000 | 16 391 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 11 000 | 119 000 | 17 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 170 000 | 32 000 | 24 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 140 000 | 140 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 000 | 170 000 | 182 000 | 283 000 | 28 000 | 8 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 109 000 | 33 000 | 113 000 | 679 000 | 31 000 | 176 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 114 000 | 203 000 | 295 000 | 962 000 | 59 000 | 184 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 083 000 | 15 122 000 | 13 700 000 | 14 044 000 | 17 375 000 | 16 576 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 644 000 | 644 000 | 644 000 | 644 000 | 644 000 | 644 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 527 000 | -1 861 000 | -1 399 000 | -984 000 | -232 000 | -441 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 527 000 | -1 861 000 | -1 399 000 | -984 000 | -232 000 | -441 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 882 000 | -1 217 000 | -754 000 | -339 000 | 412 000 | 203 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 100 000 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 205 000 | 15 995 000 | 14 100 000 | 14 100 000 | 16 677 000 | 16 293 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 16 205 000 | 15 995 000 | 14 100 000 | 14 100 000 | 16 677 000 | 16 293 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 500 000 | 3 573 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 500 000 | 14 500 000 | 11 500 000 | 11 500 000 | 10 190 000 | 10 220 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 000 | 190 000 | 126 000 | 108 000 | 111 000 | 15 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 745 000 | 153 000 | 229 000 | 175 000 | 174 000 | 65 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 761 000 | 343 000 | 355 000 | 283 000 | 285 000 | 80 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 966 000 | 16 338 000 | 14 455 000 | 14 383 000 | 16 962 000 | 16 373 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 083 000 | 15 122 000 | 13 700 000 | 14 044 000 | 17 375 000 | 16 576 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,3% | 1,7% | 0,0% | -2,6% | 1,6% | |||
| Resultat av driften i % | 57,6% | 73,7% | -2,2% | -86,5% | 83,0% | 89,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | -370,6% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 57,6% | 73,7% | -2,2% | -86,5% | 83,0% | 89,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 43,0% | 60,2% | 97,3% | -2383,6% | 87,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 43,0% | 46,9% | 75,9% | -2057,5% | 68,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,6 | 0,8 | 3,4 | 0,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,6 | 0,8 | 3,4 | 0,2 | 2,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 2,4 | 0,1 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -12,5% | -8,0% | -5,5% | -2,4% | 2,4% | 1,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -539,3% | -372,2% | -234,2% | -72,6% | 127,6% | 106,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -9,0 | -13,4 | -19,2 | -42,4 | 41,2 | 80,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,0% | 2,3% | 2,6% | 2,0% | 1,6% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 107,4% | 105,8% | 102,9% | 100,4% | 96,0% | 98,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
