Hundskinnveien 95 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 203 000 | 1 147 000 | 1 077 000 | 1 025 000 | 1 131 000 | 1 103 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 203 000 | 1 147 000 | 1 077 000 | 1 025 000 | 1 131 000 | 1 103 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 86 000 | 172 000 | 172 000 | 172 000 | 172 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 441 000 | 261 000 | 136 000 | 141 000 | 284 000 | 172 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 441 000 | 347 000 | 308 000 | 313 000 | 456 000 | 344 000 |
|
|
| Driftsresultat | 762 000 | 800 000 | 769 000 | 712 000 | 675 000 | 759 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 49 000 | 28 000 | 10 000 | 1 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 49 000 | 28 000 | 10 000 | 1 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 86 000 | 77 000 | 47 000 | 33 000 | 32 000 | 52 000 |
|
|
| Netto finans | -37 000 | -49 000 | -37 000 | -32 000 | -28 000 | -44 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 724 000 | 751 000 | 731 000 | 680 000 | 646 000 | 715 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 159 000 | 165 000 | 161 000 | 150 000 | 142 000 | 157 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 565 000 | 586 000 | 570 000 | 530 000 | 504 000 | 557 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 565 000 | 586 000 | 570 000 | 530 000 | 504 000 | 557 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 533 000 | 591 000 | 565 000 | 534 000 | 547 000 | 646 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 33 000 | -5 000 | 5 000 | -4 000 | -43 000 | -88 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 263 000 | 272 000 | 263 000 | 235 000 | 209 000 | 183 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 263 000 | 272 000 | 263 000 | 235 000 | 209 000 | 183 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 080 000 | 1 080 000 | 1 166 000 | 1 338 000 | 1 509 000 | 1 681 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 080 000 | 1 080 000 | 1 166 000 | 1 338 000 | 1 509 000 | 1 681 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 343 000 | 1 352 000 | 1 429 000 | 1 573 000 | 1 718 000 | 1 864 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 97 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 88 000 | 25 000 | 17 000 | 13 000 | 9 000 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 289 000 | 1 037 000 | 737 000 | 988 000 | 944 000 | 899 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 377 000 | 1 062 000 | 851 000 | 1 001 000 | 953 000 | 903 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum omløpsmidler | 1 377 000 | 1 062 000 | 851 000 | 1 001 000 | 953 000 | 903 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 720 000 | 2 413 000 | 2 279 000 | 2 574 000 | 2 671 000 | 2 767 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 175 000 | 179 000 | 222 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 33 000 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 33 000 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 208 000 | 175 000 | 180 000 | 175 000 | 179 000 | 222 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 1 496 000 | 1 410 000 | 1 333 000 | 1 686 000 | 0 | 1 620 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 496 000 | 1 410 000 | 1 333 000 | 1 686 000 | 1 653 000 | 1 620 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 496 000 | 1 410 000 | 1 333 000 | 1 686 000 | 1 653 000 | 1 620 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 333 000 | 63 000 | 13 000 | 3 000 | 55 000 | 41 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 8 000 | 29 000 | 25 000 | 14 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 683 000 | 758 000 | 724 000 | 685 000 | 702 000 | 883 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 68 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 016 000 | 828 000 | 766 000 | 713 000 | 839 000 | 924 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 512 000 | 2 238 000 | 2 099 000 | 2 399 000 | 2 492 000 | 2 544 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 720 000 | 2 413 000 | 2 279 000 | 2 574 000 | 2 671 000 | 2 767 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 31,6% | 35,3% | 32,1% | 27,2% | 24,9% | |||
| Resultat av driften i % | 63,3% | 69,7% | 71,4% | 69,5% | 59,7% | 68,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 67,4% | 72,2% | 72,3% | 69,6% | 60,0% | 69,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 378,1% | 423,1% | 411,8% | 384,2% | 322,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 295,0% | 330,1% | 321,1% | 299,4% | 251,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,6% | 7,3% | 7,9% | 6,8% | 6,7% | 8,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,3% | 15,3% | 16,7% | 17,1% | 15,8% | 20,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,6% | 1,6% | 1,4% | 1,5% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 12,1 | 12,8 | 11,7 | 13,7 | 13,9 | 11,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 37,4% | 34,3% | 33,6% | 27,7% | 31,4% | 33,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 55,0% | 58,4% | 58,5% | 65,5% | 61,9% | 58,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 530 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
