Hundorp Rørleggerservice AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 9 339 000 | 8 382 000 | 7 792 000 | 8 153 000 | 9 724 000 | 8 821 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 127 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 9 342 000 | 8 382 000 | 7 795 000 | 8 153 000 | 9 724 000 | 8 948 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 162 000 | 3 854 000 | 2 706 000 | 2 876 000 | 4 074 000 | 4 068 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 407 000 | 3 526 000 | 3 132 000 | 3 413 000 | 3 490 000 | 3 311 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 10 000 | 21 000 | 21 000 | 44 000 | 40 000 | 88 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 931 000 | 1 466 000 | 1 643 000 | 1 663 000 | 1 513 000 | 1 362 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 510 000 | 8 867 000 | 7 502 000 | 7 996 000 | 9 117 000 | 8 829 000 |
|
|
| Driftsresultat | 832 000 | -485 000 | 293 000 | 157 000 | 607 000 | 119 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 0 | 0 | 14 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 27 000 | 36 000 | 24 000 | 15 000 | 32 000 | 39 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 27 000 | 36 000 | 24 000 | 15 000 | 32 000 | 39 000 |
|
|
| Netto finans | -24 000 | -36 000 | -24 000 | -1 000 | -29 000 | -37 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 809 000 | -521 000 | 269 000 | 156 000 | 577 000 | 83 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 129 000 | 0 | 131 000 | 111 000 | 155 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 680 000 | -521 000 | 138 000 | 44 000 | 422 000 | 80 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 680 000 | -521 000 | 138 000 | 44 000 | 422 000 | 80 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 244 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 680 000 | -521 000 | 138 000 | 44 000 | 178 000 | 80 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 000 | 14 000 | 35 000 | 56 000 | 66 000 | 106 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 000 | 14 000 | 35 000 | 56 000 | 66 000 | 106 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 000 | 14 000 | 35 000 | 56 000 | 66 000 | 106 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 303 000 | 1 317 000 | 1 643 000 | 1 480 000 | 1 542 000 | 1 468 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 303 000 | 1 317 000 | 1 643 000 | 1 480 000 | 1 542 000 | 1 468 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 234 000 | 1 191 000 | 1 634 000 | 1 395 000 | 1 121 000 | 1 357 000 |
|
|
| Andre fordringer | 171 000 | 117 000 | 94 000 | 122 000 | 291 000 | 152 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 404 000 | 1 309 000 | 1 727 000 | 1 517 000 | 1 412 000 | 1 509 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 966 000 | 256 000 | 186 000 | 360 000 | 440 000 | 300 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 673 000 | 2 881 000 | 3 557 000 | 3 357 000 | 3 394 000 | 3 277 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 677 000 | 2 895 000 | 3 592 000 | 3 413 000 | 3 460 000 | 3 383 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 965 000 | 1 285 000 | 1 806 000 | 1 668 000 | 1 623 000 | 1 445 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 965 000 | 1 285 000 | 1 806 000 | 1 668 000 | 1 623 000 | 1 445 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 065 000 | 1 385 000 | 1 906 000 | 1 768 000 | 1 723 000 | 1 545 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 81 000 | 0 | 31 000 | 492 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 81 000 | 0 | 31 000 | 492 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 305 000 | 738 000 | 636 000 | 748 000 | 438 000 | 734 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 129 000 | 0 | 131 000 | 111 000 | 155 000 | 2 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 480 000 | 334 000 | 397 000 | 376 000 | 403 000 | 190 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 244 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 698 000 | 438 000 | 441 000 | 410 000 | 466 000 | 419 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 612 000 | 1 510 000 | 1 686 000 | 1 645 000 | 1 737 000 | 1 837 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 612 000 | 1 510 000 | 1 686 000 | 1 645 000 | 1 737 000 | 1 837 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 677 000 | 2 895 000 | 3 592 000 | 3 413 000 | 3 460 000 | 3 383 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 25,4% | -15,0% | 8,4% | 5,0% | 17,8% | |||
| Resultat av driften i % | 8,9% | -5,8% | 3,8% | 1,9% | 6,2% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,6 | 2,2 | 2,4 | 2,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,1% | 54,0% | 65,3% | 64,7% | 58,1% | 53,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,9% | -5,8% | 3,8% | 2,1% | 6,3% | 1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 46,9% | -31,7% | 14,6% | 8,9% | 35,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 39,4% | -31,7% | 7,5% | 2,5% | 25,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,4 | 2,5 | 2,4 | 2,8 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 | 1,9 | 2,1 | 2,0 | 2,0 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,4 | 2,9 | 1,6 | 1,9 | 2,6 | 2,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 149,1 | 138,2 | 207,7 | 189,1 | 133,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,2% | 47,8% | 53,1% | 51,8% | 49,8% | 45,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,1% | 16,5% | 24,5% | 21,7% | 17,7% | 17,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 158,2% | 104,1% | 113,9% | 115,7% | 107,5% | 98,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,8% | 52,2% | 46,9% | 48,2% | 50,2% | 54,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 542 000 | 546 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
