Hudpleiesenteret for Han og Henne AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 459 000 | 2 378 000 | 2 329 000 | 2 134 000 | 2 230 000 | 1 784 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 000 | 40 000 | 47 000 | 22 000 | 40 000 | 7 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 461 000 | 2 418 000 | 2 376 000 | 2 156 000 | 2 270 000 | 1 791 000 |
|
|
| Varekostnad | 968 000 | 1 013 000 | 847 000 | 848 000 | 875 000 | 715 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | -72 000 | 0 | 43 000 | -44 000 | -6 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 885 000 | 736 000 | 850 000 | 703 000 | 677 000 | 477 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 11 000 | 5 000 | 6 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 335 000 | 578 000 | 555 000 | 405 000 | 391 000 | 411 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 188 000 | 2 255 000 | 2 263 000 | 2 004 000 | 1 905 000 | 1 606 000 |
|
|
| Driftsresultat | 273 000 | 163 000 | 113 000 | 152 000 | 365 000 | 185 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 0 | 1 000 | 1 000 | -1 000 | -1 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 273 000 | 163 000 | 113 000 | 151 000 | 364 000 | 185 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 60 000 | 36 000 | 25 000 | 33 000 | 81 000 | 41 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 213 000 | 127 000 | 88 000 | 118 000 | 284 000 | 144 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 213 000 | 127 000 | 88 000 | 118 000 | 284 000 | 144 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 100 000 | 100 000 | 0 | 475 000 | 600 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 213 000 | 27 000 | -12 000 | 118 000 | -191 000 | -456 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 15 000 | 21 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 15 000 | 21 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 000 | 89 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 000 | 89 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 11 000 | 140 000 | 110 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 186 000 | 203 000 | 117 000 | 69 000 | 112 000 | 68 000 |
|
|
| Sum varelager | 186 000 | 203 000 | 117 000 | 69 000 | 112 000 | 68 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 1 000 | 5 000 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Andre fordringer | 18 000 | 18 000 | 8 000 | 11 000 | 32 000 | 32 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 000 | 18 000 | 13 000 | 11 000 | 32 000 | 36 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 643 000 | 431 000 | 534 000 | 578 000 | 638 000 | 1 040 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 847 000 | 652 000 | 663 000 | 658 000 | 782 000 | 1 144 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 847 000 | 652 000 | 663 000 | 669 000 | 922 000 | 1 254 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 404 000 | 192 000 | 165 000 | 196 000 | 78 000 | 270 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 404 000 | 192 000 | 165 000 | 196 000 | 78 000 | 270 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 434 000 | 222 000 | 195 000 | 226 000 | 108 000 | 300 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 27 000 | 58 000 | 66 000 | 108 000 | 70 000 | 62 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 60 000 | 36 000 | 25 000 | 33 000 | 81 000 | 41 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 120 000 | 99 000 | 117 000 | 66 000 | 95 000 | 51 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 100 000 | 100 000 | 0 | 375 000 | 600 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 206 000 | 138 000 | 160 000 | 235 000 | 193 000 | 200 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 413 000 | 431 000 | 468 000 | 442 000 | 814 000 | 954 000 |
|
|
| Sum gjeld | 413 000 | 431 000 | 468 000 | 442 000 | 814 000 | 954 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 847 000 | 652 000 | 663 000 | 669 000 | 922 000 | 1 254 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 36,4% | 24,8% | 17,0% | 19,1% | 33,5% | |||
| Resultat av driften i % | 11,1% | 6,7% | 4,8% | 7,1% | 16,1% | 10,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 3,7 | 3,6 | 2,7 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,6% | 57,4% | 63,6% | 60,3% | 60,8% | 59,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,1% | 6,8% | 4,8% | 7,1% | 16,1% | 10,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 83,2% | 78,2% | 53,7% | 90,4% | 178,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 64,9% | 60,9% | 41,8% | 70,7% | 139,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,3 | 2,8 | 3,1 | 3,4 | 3,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,5 | 1,4 | 1,5 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,0 | 1,2 | 1,3 | 0,8 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,0 | 1,1 | 1,3 | 0,8 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,2 | 5,0 | 7,2 | 12,3 | 7,8 | 10,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 72,3 | 56,9 | 39,5 | 38,4 | 37,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,2% | 34,0% | 29,4% | 33,8% | 11,7% | 23,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,6% | 9,2% | 8,2% | 10,5% | 4,8% | 16,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 233,3% | 109,4% | 166,7% | 311,6% | -28,6% | 279,4% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,9 | 2,4 | 2,0 | 7,5 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 48,8% | 66,1% | 70,6% | 66,1% | 88,3% | 76,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 559 000 | 559 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
