Hudlege Hans Petter Valnes Jørgensen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 312 000 | 5 312 000 | 5 334 000 | 5 322 000 | 5 242 000 | 5 427 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 120 000 | 141 000 | 156 000 | 143 000 | 138 000 | 126 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 432 000 | 5 453 000 | 5 490 000 | 5 465 000 | 5 380 000 | 5 553 000 |
|
|
| Varekostnad | 83 000 | 86 000 | 110 000 | 87 000 | 166 000 | 129 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 176 000 | 2 471 000 | 2 277 000 | 1 921 000 | 1 670 000 | 2 114 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 61 000 | 63 000 | 95 000 | 112 000 | 207 000 | 202 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 692 000 | 692 000 | 650 000 | 569 000 | 576 000 | 637 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 012 000 | 3 312 000 | 3 132 000 | 2 689 000 | 2 619 000 | 3 082 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 420 000 | 2 141 000 | 2 358 000 | 2 776 000 | 2 761 000 | 2 471 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 500 000 | 224 000 | 66 000 | 55 000 | 118 000 | 107 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 500 000 | 224 000 | 66 000 | 55 000 | 118 000 | 107 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 500 000 | 224 000 | 66 000 | 51 000 | 118 000 | 107 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 920 000 | 2 365 000 | 2 425 000 | 2 826 000 | 2 879 000 | 2 577 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 643 000 | 521 000 | 533 000 | 622 000 | 631 000 | 567 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 278 000 | 1 844 000 | 1 891 000 | 2 204 000 | 2 248 000 | 2 010 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 278 000 | 1 844 000 | 1 891 000 | 2 204 000 | 2 248 000 | 2 010 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 278 000 | 1 844 000 | 1 891 000 | 2 204 000 | 248 000 | 10 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 89 000 | 97 000 | 103 000 | 103 000 | 105 000 | 86 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 89 000 | 97 000 | 103 000 | 103 000 | 105 000 | 86 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 917 000 | 2 979 000 | 3 040 000 | 3 122 000 | 3 211 000 | 3 394 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 2 000 | 15 000 | 39 000 | 43 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 917 000 | 2 979 000 | 3 042 000 | 3 137 000 | 3 250 000 | 3 436 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 792 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 792 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 007 000 | 3 075 000 | 3 144 000 | 3 240 000 | 3 354 000 | 4 314 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 191 000 | 63 000 | 51 000 | 0 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 191 000 | 63 000 | 51 000 | 0 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 803 000 | 803 000 | 803 000 | 803 000 | 803 000 | 810 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 803 000 | 803 000 | 803 000 | 803 000 | 803 000 | 810 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 161 000 | 10 857 000 | 8 730 000 | 6 777 000 | 10 332 000 | 9 081 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 14 155 000 | 11 722 000 | 9 583 000 | 7 579 000 | 11 139 000 | 9 895 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 17 162 000 | 14 798 000 | 12 727 000 | 10 820 000 | 14 493 000 | 14 209 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 714 000 | 13 437 000 | 11 593 000 | 9 702 000 | 11 498 000 | 11 250 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 714 000 | 13 437 000 | 11 593 000 | 9 702 000 | 11 498 000 | 11 250 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 15 744 000 | 13 467 000 | 11 623 000 | 9 732 000 | 11 528 000 | 11 280 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 635 000 | 515 000 | 533 000 | 621 000 | 650 000 | 583 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 165 000 | 189 000 | 157 000 | 151 000 | 106 000 | 140 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 617 000 | 627 000 | 415 000 | 316 000 | 2 209 000 | 2 207 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 417 000 | 1 331 000 | 1 105 000 | 1 088 000 | 2 965 000 | 2 930 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 417 000 | 1 331 000 | 1 105 000 | 1 088 000 | 2 965 000 | 2 930 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 17 162 000 | 14 798 000 | 12 727 000 | 10 820 000 | 14 493 000 | 14 209 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,3% | 17,2% | 20,6% | 22,4% | 20,1% | |||
| Resultat av driften i % | 44,6% | 39,3% | 43,0% | 50,8% | 51,3% | 44,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,4% | 98,4% | 97,9% | 98,4% | 96,8% | 97,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 53,8% | 43,4% | 44,2% | 51,8% | 53,5% | 46,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,0% | 18,9% | 22,7% | 26,6% | 25,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,6% | 14,7% | 17,7% | 20,7% | 19,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,2 | 2,4 | 2,8 | 3,2 | 2,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 10,0 | 8,8 | 8,7 | 7,0 | 3,8 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 10,0 | 8,8 | 8,7 | 7,0 | 3,8 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 9,3 | 8,2 | 7,9 | 6,2 | 3,5 | 3,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 91,7% | 91,0% | 91,3% | 89,9% | 79,5% | 79,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 289,8% | 247,0% | 211,7% | 178,1% | 214,3% | 203,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,3% | 9,0% | 8,7% | 10,1% | 20,5% | 20,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 691 000 | 670 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
