Hud&Akne Klinikken AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 923 000 | 1 091 000 | 2 246 000 | 2 641 000 | 2 572 000 | 2 491 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 923 000 | 1 091 000 | 2 246 000 | 2 641 000 | 2 572 000 | 2 491 000 |
|
|
| Varekostnad | 12 000 | 4 000 | 13 000 | 51 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 000 | 132 000 | 1 822 000 | 1 134 000 | 718 000 | 805 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 314 000 | 314 000 | 314 000 | 314 000 | 210 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 497 000 | 291 000 | 340 000 | 690 000 | 678 000 | 645 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 824 000 | 741 000 | 2 489 000 | 2 189 000 | 1 606 000 | 1 450 000 |
|
|
| Driftsresultat | 99 000 | 350 000 | -243 000 | 452 000 | 966 000 | 1 041 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 19 000 | 31 000 | 28 000 | 27 000 | 20 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 000 | 31 000 | 28 000 | 27 000 | 20 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -30 000 | -28 000 | -27 000 | -20 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 80 000 | 320 000 | -271 000 | 425 000 | 946 000 | 1 041 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -31 000 | 92 000 | -9 000 | 93 000 | 188 000 | 229 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 111 000 | 228 000 | -262 000 | 331 000 | 758 000 | 811 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 111 000 | 228 000 | -262 000 | 331 000 | 758 000 | 811 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 400 000 | 1 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 111 000 | -172 000 | -1 762 000 | 0 | 758 000 | 811 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 90 000 | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 90 000 | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 133 000 | 447 000 | 762 000 | 1 076 000 | 1 362 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 133 000 | 447 000 | 762 000 | 1 076 000 | 1 362 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 401 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 624 000 | 848 000 | 1 172 000 | 1 477 000 | 1 362 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 154 000 | 0 | 192 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 242 000 | 291 000 | 323 000 | 1 700 000 | 1 280 000 | 1 331 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 249 000 | 445 000 | 323 000 | 1 891 000 | 1 280 000 | 1 331 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 572 000 | 681 000 | 850 000 | 1 244 000 | 1 887 000 | 1 564 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 821 000 | 1 127 000 | 1 173 000 | 3 135 000 | 3 167 000 | 2 895 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 446 000 | 1 975 000 | 2 345 000 | 4 612 000 | 4 529 000 | 2 895 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 3 133 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 280 000 | 1 169 000 | 1 341 000 | 500 000 | 3 272 000 | 2 514 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 280 000 | 1 169 000 | 1 341 000 | 500 000 | 3 272 000 | 2 514 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 310 000 | 1 199 000 | 1 371 000 | 3 633 000 | 3 302 000 | 2 544 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 76 000 | 293 000 | 696 000 | 692 000 | 886 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 76 000 | 293 000 | 696 000 | 692 000 | 886 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 76 000 | 293 000 | 495 000 | 692 000 | 886 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 59 000 | 69 000 | 0 | 93 000 | 188 000 | 229 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 108 000 | 73 000 | 96 000 | 57 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 14 000 | 170 000 | 121 000 | 57 000 | 65 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 000 | 483 000 | 278 000 | 287 000 | 341 000 | 351 000 |
|
|
| Sum gjeld | 135 000 | 776 000 | 974 000 | 979 000 | 1 227 000 | 351 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 446 000 | 1 975 000 | 2 345 000 | 4 612 000 | 4 529 000 | 2 895 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,8% | 16,3% | -7,0% | 9,9% | 26,0% | |||
| Resultat av driften i % | 10,7% | 32,1% | -10,8% | 17,1% | 37,6% | 41,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,7% | 99,6% | 99,4% | 98,1% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,7% | 32,2% | -10,8% | 17,1% | 37,6% | 41,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,4% | 24,9% | -10,8% | 12,3% | 32,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 8,8% | 17,7% | -10,5% | 9,5% | 25,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 923,0 | 8,3 | 1,2 | 2,3 | 3,6 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 13,9 | 2,3 | 4,2 | 10,9 | 9,3 | 8,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,9 | 2,3 | 4,2 | 10,9 | 9,3 | 8,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 9,7 | 1,4 | 3,1 | 4,3 | 5,5 | 4,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 90,6% | 60,7% | 58,5% | 78,8% | 72,9% | 87,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 141,9% | 109,9% | 61,0% | 137,6% | 128,4% | 102,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 2,7% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,3% | 0,3% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,6 | 0,7 | 0,3 | 0,4 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,1% | 24,5% | 11,9% | 6,2% | 7,5% | 12,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 5,3% | 14,8% | 29,7% | 15,0% | 19,6% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 705 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
