Hovtun Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 192 025 000 | 210 014 000 | 239 703 000 | 208 194 000 | 179 472 000 | 167 744 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 136 000 | 265 000 | 379 000 | 117 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 192 161 000 | 210 279 000 | 240 081 000 | 208 311 000 | 179 472 000 | 167 744 000 |
|
|
| Varekostnad | 90 180 000 | 100 853 000 | 119 308 000 | 95 564 000 | 83 695 000 | 76 476 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 45 538 000 | 47 003 000 | 47 166 000 | 43 067 000 | 38 677 000 | 37 730 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 783 000 | 6 077 000 | 3 204 000 | 3 426 000 | 3 171 000 | 3 507 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 42 996 000 | 44 724 000 | 54 438 000 | 47 770 000 | 39 692 000 | 41 488 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 185 497 000 | 198 657 000 | 224 116 000 | 189 827 000 | 165 235 000 | 159 201 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 664 000 | 11 622 000 | 15 965 000 | 18 484 000 | 14 237 000 | 8 543 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 372 000 | 440 000 | 232 000 | 27 000 | 26 000 | 44 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 483 000 | 1 000 000 | 115 000 | 269 000 | 287 000 | 601 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 855 000 | 1 440 000 | 347 000 | 296 000 | 313 000 | 645 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 16 000 | 89 000 | 11 000 | 0 | 387 000 | 520 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 302 000 | 1 181 000 | 674 000 | 3 967 000 | 398 000 | 520 000 |
|
|
| Netto finans | 553 000 | 259 000 | -327 000 | -3 671 000 | -85 000 | 125 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 218 000 | 11 882 000 | 15 638 000 | 14 813 000 | 14 151 000 | 8 669 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 555 000 | 1 849 000 | 3 589 000 | 4 259 000 | 3 285 000 | 1 847 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 5 663 000 | 10 033 000 | 12 048 000 | 10 554 000 | 10 867 000 | 6 822 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 835 000 | 8 379 000 | 10 204 000 | 9 600 000 | 8 970 000 | 6 228 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 4 000 000 | 4 000 000 | 3 500 000 | 0 | 6 000 000 | 1 200 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 835 000 | 4 379 000 | 6 704 000 | 9 600 000 | 2 970 000 | 5 028 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 2 378 000 | 2 813 000 | 1 991 000 | 1 204 000 | 2 591 000 | 1 557 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 1 136 000 | 1 817 000 | 2 328 000 | 3 751 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 2 378 000 | 2 813 000 | 3 127 000 | 3 022 000 | 4 919 000 | 5 308 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 32 531 000 | 33 910 000 | 3 064 000 | 3 465 000 | 3 683 000 | 4 084 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 8 509 000 | 9 794 000 | 8 202 000 | 7 824 000 | 7 430 000 | 8 750 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 41 041 000 | 43 704 000 | 11 266 000 | 11 289 000 | 11 113 000 | 12 834 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 000 | 1 000 000 | 100 000 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 000 | 103 000 | 3 000 | 103 000 | 2 469 000 | 2 469 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 604 000 | 2 021 000 | 2 059 000 | 2 126 000 | 3 132 000 | 2 848 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 608 000 | 3 123 000 | 2 161 000 | 2 328 000 | 5 601 000 | 5 317 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 45 026 000 | 49 640 000 | 16 555 000 | 16 639 000 | 21 634 000 | 23 459 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 44 512 000 | 45 057 000 | 46 958 000 | 46 451 000 | 29 533 000 | 32 020 000 |
|
|
| Sum varelager | 44 512 000 | 45 057 000 | 46 958 000 | 46 451 000 | 29 533 000 | 32 020 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 597 000 | 20 545 000 | 22 325 000 | 27 247 000 | 19 479 000 | 14 858 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 489 000 | 3 388 000 | 3 459 000 | 2 245 000 | 1 719 000 | 1 636 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 25 086 000 | 23 933 000 | 25 784 000 | 29 492 000 | 21 198 000 | 16 494 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 4 647 000 | 3 701 000 | 3 888 000 | 4 180 000 | 1 363 000 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 094 000 |
|
|
| Sum investeringer | 4 647 000 | 3 701 000 | 3 888 000 | 4 180 000 | 1 363 000 | 3 094 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 29 206 000 | 31 509 000 | 28 739 000 | 14 795 000 | 34 203 000 | 19 818 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 103 451 000 | 104 201 000 | 105 370 000 | 94 918 000 | 86 296 000 | 71 426 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 148 477 000 | 153 841 000 | 121 924 000 | 111 557 000 | 107 930 000 | 94 885 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 300 000 | 3 300 000 | 1 650 000 | 1 650 000 | 1 650 000 | 1 650 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 96 000 | 96 000 | 48 000 | 48 000 | 48 000 | 48 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 396 000 | 3 396 000 | 1 698 000 | 1 698 000 | 1 698 000 | 1 698 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 98 917 000 | 97 569 000 | 67 293 000 | 60 584 000 | 57 155 000 | 54 734 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 12 795 000 | 12 976 000 | 11 615 000 | 9 954 000 | 9 029 000 | 7 132 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 98 917 000 | 97 569 000 | 67 293 000 | 60 584 000 | 57 155 000 | 54 734 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 12 795 000 | 12 976 000 | 11 615 000 | 9 954 000 | 9 029 000 | 7 132 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 115 108 000 | 113 941 000 | 80 606 000 | 72 236 000 | 67 882 000 | 63 564 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 777 000 | 1 420 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 777 000 | 1 420 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 573 000 | 2 027 000 | 3 239 000 | 4 842 000 | 6 616 000 | 8 231 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 350 000 | 3 447 000 | 3 239 000 | 4 842 000 | 6 616 000 | 8 231 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 573 000 | 1 877 000 | 3 089 000 | 4 842 000 | 6 616 000 | 8 231 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 520 000 | 13 787 000 | 14 466 000 | 15 494 000 | 12 723 000 | 9 981 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 197 000 | 2 065 000 | 2 908 000 | 3 748 000 | 1 863 000 | 1 491 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 6 955 000 | 7 356 000 | 7 678 000 | 8 459 000 | 6 523 000 | 5 125 000 |
|
|
| Utbytte | 4 333 000 | 4 293 000 | 0 | 0 | 6 000 000 | 1 200 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 8 014 000 | 8 952 000 | 13 027 000 | 6 779 000 | 6 324 000 | 5 293 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 32 019 000 | 36 453 000 | 38 079 000 | 34 480 000 | 33 433 000 | 23 090 000 |
|
|
| Sum gjeld | 33 369 000 | 39 900 000 | 41 318 000 | 39 322 000 | 40 049 000 | 31 321 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 148 477 000 | 153 841 000 | 121 924 000 | 111 557 000 | 107 930 000 | 94 885 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,6% | 9,5% | 14,0% | 17,1% | 14,3% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | 5,5% | 6,6% | 8,9% | 7,9% | 5,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,5 | 2,1 | 1,9 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,0% | 52,0% | 50,2% | 54,1% | 53,4% | 54,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,4% | 6,2% | 6,8% | 9,0% | 8,1% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,3% | 12,2% | 20,5% | 21,1% | 21,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,2% | 8,6% | 13,4% | 13,7% | 13,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,2 | 4,5 | 5,1 | 4,8 | 4,6 | 4,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 2,9 | 2,8 | 2,8 | 2,6 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,6 | 1,5 | 1,4 | 1,7 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 1,0 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 2,2 | 2,5 | 2,1 | 2,8 | 2,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 178,8 | 164,2 | 140,9 | 143,1 | 132,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 77,5% | 74,1% | 66,1% | 64,8% | 62,9% | 67,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 59,9% | 54,2% | 33,6% | 34,7% | 37,8% | 37,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 24,7% | 11,6% | 12,8% | 8,1% | 6,1% | 3,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 160,5% | 150,4% | 143,3% | 130,1% | 179,0% | 151,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,6% | 23,7% | 31,2% | 30,9% | 31,0% | 24,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,9% | 2,2% | 2,7% | 4,3% | 6,1% | 8,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
