Hovden Fjellstoge Hotellbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 371 000 | 1 339 000 | 1 278 000 | 1 200 000 | 2 055 000 | 1 766 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 371 000 | 1 339 000 | 1 278 000 | 1 200 000 | 2 055 000 | 1 766 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 611 000 | 611 000 | 611 000 | 610 000 | 998 000 | 719 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 259 000 | 202 000 | 256 000 | 211 000 | 860 000 | 1 415 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 870 000 | 813 000 | 867 000 | 821 000 | 5 858 000 | 2 134 000 |
|
|
| Driftsresultat | 501 000 | 526 000 | 411 000 | 379 000 | -3 803 000 | -368 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 10 000 | 9 000 | 14 000 | 8 000 | 8 000 | 5 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 000 | 23 000 | 14 000 | 8 000 | 8 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 087 000 | 1 153 000 | 1 037 000 | 653 000 | 384 000 | 201 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 706 000 | 1 793 000 | 1 758 000 | 1 076 000 | 750 000 | 619 000 |
|
|
| Netto finans | -1 680 000 | -1 770 000 | -1 744 000 | -1 068 000 | -742 000 | -614 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 179 000 | -1 244 000 | -1 334 000 | -688 000 | -4 545 000 | -983 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -259 000 | -274 000 | -293 000 | -1 031 000 | -120 000 | -216 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -920 000 | -970 000 | -1 040 000 | 343 000 | -4 425 000 | -766 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -920 000 | -970 000 | -1 040 000 | 343 000 | -4 425 000 | -766 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -1 260 000 | -1 378 000 | -1 526 000 | -1 112 000 | -794 000 | -1 326 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 340 000 | 408 000 | 486 000 | 1 455 000 | -1 317 000 | 559 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 22 951 000 | 23 461 000 | 23 970 000 | 24 480 000 | 24 990 000 | 28 482 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 093 000 | 1 195 000 | 1 296 000 | 1 398 000 | 1 469 000 | 1 450 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 24 045 000 | 24 656 000 | 25 267 000 | 25 878 000 | 26 459 000 | 29 932 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 24 045 000 | 24 656 000 | 25 267 000 | 25 878 000 | 26 459 000 | 29 932 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 558 000 | 0 | 250 000 | 0 | 1 488 000 |
|
|
| Andre fordringer | 106 000 | 73 000 | 64 000 | 74 000 | 92 000 | 804 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 656 000 | 1 808 000 | 1 997 000 | 1 467 000 | 1 018 000 | 1 700 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 762 000 | 2 439 000 | 2 061 000 | 1 791 000 | 1 110 000 | 3 991 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 280 000 | 51 000 | 270 000 | 575 000 | 1 029 000 | 1 226 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 043 000 | 2 490 000 | 2 331 000 | 2 366 000 | 2 139 000 | 5 217 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 26 087 000 | 27 146 000 | 27 598 000 | 28 244 000 | 28 598 000 | 35 149 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 402 000 | 1 062 000 | 654 000 | 169 000 | 30 000 | 2 344 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 317 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 317 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 402 000 | 1 062 000 | 654 000 | 169 000 | -1 287 000 | 2 344 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 387 000 | 291 000 | 176 000 | 39 000 | 757 000 | 653 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 387 000 | 291 000 | 176 000 | 39 000 | 757 000 | 653 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 24 017 000 | 25 489 000 | 26 444 000 | 27 779 000 | 29 030 000 | 29 754 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 24 404 000 | 25 780 000 | 26 620 000 | 27 818 000 | 29 787 000 | 30 407 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 876 000 | 16 254 000 | 16 443 000 | 17 199 000 | 17 955 000 | 18 711 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 000 | 5 000 | 9 000 | 0 | 0 | 2 312 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 54 000 | 54 000 | 45 000 | 45 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 220 000 | 245 000 | 269 000 | 212 000 | 98 000 | 86 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 282 000 | 304 000 | 323 000 | 257 000 | 98 000 | 2 398 000 |
|
|
| Sum gjeld | 24 686 000 | 26 084 000 | 26 943 000 | 28 075 000 | 29 885 000 | 32 805 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 26 087 000 | 27 146 000 | 27 598 000 | 28 244 000 | 28 598 000 | 35 149 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,0% | 2,0% | 1,5% | 1,4% | -11,9% | |||
| Resultat av driften i % | 36,5% | 39,3% | 32,2% | 31,6% | -185,1% | -20,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 38,4% | 41,0% | 33,3% | 32,3% | -184,7% | -20,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -95,7% | -145,0% | -324,2% | 123,1% | -860,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -74,7% | -113,1% | -252,7% | -61,4% | -837,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,2 | 8,2 | 7,2 | 9,2 | 21,8 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,2 | 8,2 | 7,2 | 9,2 | 21,8 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 0,2 | 0,8 | 2,2 | 10,5 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,4% | 3,9% | 2,4% | 0,6% | -4,5% | 6,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 102,3% | 79,3% | 51,2% | 14,1% | -62,6% | 132,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 17,6 | 24,6 | 41,2 | 166,1 | -23,2 | 14,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 0,9% | 0,3% | 6,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 93,5% | 95,0% | 96,5% | 98,5% | 104,2% | 86,5% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
