House Of Taste AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 326 000 | 1 737 000 | 1 309 000 | 42 000 | 1 148 000 | 107 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 28 000 | 58 000 | 82 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 326 000 | 1 737 000 | 1 337 000 | 100 000 | 1 230 000 | 107 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 209 000 | 993 000 | 734 000 | 105 000 | 671 000 | 62 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 180 000 | 24 000 | 70 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 108 000 | 319 000 | 299 000 | 342 000 | 1 003 000 | 514 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 317 000 | 1 312 000 | 1 213 000 | 471 000 | 1 744 000 | 576 000 |
|
|
| Driftsresultat | 9 000 | 425 000 | 124 000 | -371 000 | -514 000 | -469 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 16 000 | 24 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 16 000 | 24 000 | 20 000 | 25 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -14 000 | -23 000 | -19 000 | -24 000 | -24 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -5 000 | 402 000 | 105 000 | -396 000 | -537 000 | -469 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -5 000 | 402 000 | 105 000 | -396 000 | -537 000 | -469 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -5 000 | 402 000 | 105 000 | -396 000 | -537 000 | -469 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -5 000 | 402 000 | 105 000 | -396 000 | -537 000 | -469 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 000 | 70 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 000 | 12 000 | 11 000 | 13 000 | 30 000 | 144 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 000 | 12 000 | 11 000 | 13 000 | 66 000 | 214 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 30 000 | 59 000 | 104 000 | 189 000 | 89 000 | 66 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 34 000 | 71 000 | 116 000 | 203 000 | 155 000 | 280 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 35 000 | 72 000 | 119 000 | 204 000 | 156 000 | 280 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -2 545 000 | -2 540 000 | -2 942 000 | -3 048 000 | -2 652 000 | -2 115 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -2 545 000 | -2 540 000 | -2 942 000 | -3 048 000 | -2 652 000 | -2 115 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 345 000 | -2 340 000 | -2 742 000 | -2 848 000 | -2 452 000 | -1 915 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 285 000 | 2 405 000 | 2 698 000 | 2 486 000 | 2 176 000 | 1 819 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 285 000 | 2 405 000 | 2 698 000 | 2 486 000 | 2 176 000 | 1 819 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 320 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 94 000 | 211 000 | 0 | 364 000 | 379 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 89 000 | 2 000 | 109 000 | 213 000 | 304 000 | 119 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 29 000 | 0 | 0 | 26 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 000 | 5 000 | 25 000 | 353 000 | 128 000 | 231 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 95 000 | 7 000 | 163 000 | 566 000 | 432 000 | 376 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 380 000 | 2 412 000 | 2 861 000 | 3 052 000 | 2 608 000 | 2 195 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 35 000 | 72 000 | 119 000 | 204 000 | 156 000 | 280 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,6% | 446,1% | 77,4% | -206,1% | -235,3% | |||
| Resultat av driften i % | 0,7% | 24,5% | 9,3% | -371,0% | -41,8% | -438,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 24,8 | 18,2 | 8,3 | 0,6 | 5,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 8,8% | 42,8% | 43,9% | -150,0% | 41,6% | 42,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,8% | 24,5% | 9,3% | -370,0% | -41,8% | -438,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,2% | -15,8% | -3,8% | 14,9% | 24,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,2% | -15,8% | -3,8% | 14,9% | 24,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,4 | 4,2 | 17,6 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 10,1 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 10,1 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 8,4 | 0,6 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -6700,0% | -3250,0% | -2304,2% | -1396,1% | -1571,8% | -683,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -176,8% | -134,7% | -205,1% | -2848,0% | -199,3% | -1789,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | -0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,0 | -1,0 | -1,0 | -1,1 | -1,1 | -1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 271,4% | 9,7% | 137,0% | 277,5% | 276,9% | 134,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6528,6% | 3340,3% | 2267,2% | 1218,6% | 1394,9% | 649,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
