House Of Fiber AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 383 000 | 8 545 000 | 6 736 000 | 5 631 000 | 7 518 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 383 000 | 8 545 000 | 6 736 000 | 5 631 000 | 7 518 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 4 000 | 37 000 | 37 000 | 132 000 | 94 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 371 000 | 4 700 000 | 3 776 000 | 4 031 000 | 3 780 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 200 000 | 161 000 | 138 000 | 46 000 | 58 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 485 000 | 1 722 000 | 1 800 000 | 2 106 000 | 1 922 000 | 8 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 060 000 | 6 620 000 | 5 751 000 | 6 315 000 | 5 855 000 | 8 000 |
|
|
| Driftsresultat | -677 000 | 1 925 000 | 985 000 | -684 000 | 1 663 000 | -8 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 35 000 | 41 000 | 20 000 | 1 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 39 000 | 74 000 | 48 000 | 21 000 | 22 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -39 000 | -74 000 | -48 000 | -21 000 | -22 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -716 000 | 1 851 000 | 938 000 | -704 000 | 1 641 000 | -9 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 410 000 | 55 000 | -2 000 | 361 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -716 000 | 1 442 000 | 882 000 | -702 000 | 1 280 000 | -9 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -716 000 | 1 442 000 | 882 000 | -702 000 | 1 280 000 | -9 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -716 000 | 1 442 000 | 882 000 | -702 000 | 780 000 | -9 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 100 000 | 148 000 | 115 000 | 144 000 | 180 000 | 129 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 304 000 | 424 000 | 344 000 | 32 000 | 42 000 | 55 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 403 000 | 571 000 | 460 000 | 176 000 | 222 000 | 184 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 403 000 | 576 000 | 460 000 | 176 000 | 222 000 | 184 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 919 000 | 918 000 | 241 000 | 887 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 36 000 | 33 000 | 15 000 | 21 000 | 18 000 | 34 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 000 | 952 000 | 934 000 | 262 000 | 905 000 | 34 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 378 000 | 2 847 000 | 1 506 000 | 671 000 | 1 842 000 | 464 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 414 000 | 3 799 000 | 2 439 000 | 933 000 | 2 746 000 | 498 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 817 000 | 4 374 000 | 2 899 000 | 1 109 000 | 2 968 000 | 682 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 635 000 | 2 352 000 | 910 000 | 69 000 | 771 000 | -9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 635 000 | 2 352 000 | 910 000 | 69 000 | 771 000 | -9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 665 000 | 2 382 000 | 940 000 | 99 000 | 801 000 | 21 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 152 000 | 452 000 | 824 000 | 472 000 | 470 000 | 500 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 152 000 | 452 000 | 824 000 | 472 000 | 472 000 | 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 142 000 | 452 000 | 359 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 93 000 | 247 000 | 14 000 | 8 000 | 161 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 410 000 | 44 000 | 0 | 359 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 566 000 | 449 000 | 161 000 | 533 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 53 000 | 53 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 419 000 | 342 000 | 363 000 | 296 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 1 541 000 | 1 135 000 | 538 000 | 1 696 000 | 161 000 |
|
|
| Sum gjeld | 152 000 | 1 993 000 | 1 959 000 | 1 010 000 | 2 168 000 | 661 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 817 000 | 4 374 000 | 2 899 000 | 1 109 000 | 2 968 000 | 682 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -21,9% | 52,9% | 49,2% | -33,5% | 91,1% | |||
| Resultat av driften i % | -176,8% | 22,5% | 14,6% | -12,1% | 22,1% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 2,3 | 3,4 | 2,8 | 4,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,0% | 99,6% | 99,5% | 97,7% | 98,7% | |||
| Overskuddsgrad i % | -176,8% | 22,5% | 14,6% | -12,1% | 22,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -35,4% | 111,4% | 180,6% | -156,4% | 399,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -35,4% | 86,8% | 169,8% | -156,0% | 311,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,0 | 1,8 | 1,8 | 1,4 | 2,0 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,1 | 1,7 | 1,6 | 3,1 | |||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 2,1 | 1,7 | 1,6 | 3,1 | |||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,3 | 1,2 | 1,1 | 2,9 | |||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 91,6% | 54,5% | 32,4% | 8,9% | 27,0% | 3,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 434,7% | 27,9% | 14,0% | 1,8% | 10,7% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 4,4% | 2,4% | 2,1% | 4,6% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,2% | 0,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,8 | 2,1 | 10,2 | 2,7 | 31,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 35,2% | 39,2% | 48,5% | 57,1% | 23,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,4% | 10,3% | 28,4% | 42,6% | 15,9% | 73,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 646 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
