Hospitality Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 19 294 000 | 18 503 000 | 14 510 000 | 15 101 000 | 11 662 000 | 27 999 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 19 294 000 | 18 503 000 | 14 510 000 | 15 101 000 | 11 662 000 | 27 999 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 19 260 000 | 16 409 000 | 14 060 000 | 13 651 000 | 11 131 000 | 17 738 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 971 000 | 1 325 000 | 777 000 | 950 000 | 533 000 | 531 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 10 550 000 | 9 476 000 | 25 080 000 | 10 165 000 | 12 823 000 | 9 470 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 30 781 000 | 27 210 000 | 39 917 000 | 24 766 000 | 24 487 000 | 27 739 000 |
|
|
| Driftsresultat | -11 487 000 | -8 707 000 | -25 407 000 | -9 665 000 | -12 825 000 | 260 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 84 438 000 | 76 453 000 | 236 226 000 | 308 538 000 | 188 528 000 | 17 620 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 84 438 000 | 76 453 000 | 236 226 000 | 308 538 000 | 188 528 000 | 17 620 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 256 589 000 | 79 491 000 | 63 749 000 | 56 404 000 | 59 908 000 | 64 857 000 |
|
|
| Netto finans | -172 151 000 | -3 038 000 | 172 477 000 | 252 134 000 | 128 620 000 | -47 237 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -183 638 000 | -11 745 000 | 147 070 000 | 242 469 000 | 115 795 000 | -46 978 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -6 299 000 | 0 | 0 | -11 268 000 | -13 954 000 | -11 593 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -177 339 000 | -11 745 000 | 147 070 000 | 253 737 000 | 129 749 000 | -35 384 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -177 339 000 | -11 745 000 | 147 070 000 | 253 737 000 | 129 749 000 | -35 384 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -177 339 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | -35 384 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 24 252 000 | 17 953 000 | 46 607 000 | 67 612 000 | 56 345 000 | 43 722 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 24 252 000 | 17 953 000 | 46 607 000 | 67 612 000 | 56 345 000 | 43 722 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 462 000 | 3 339 000 | 3 130 000 | 3 742 000 | 3 885 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 362 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 462 000 | 3 339 000 | 3 130 000 | 3 742 000 | 3 885 000 | 1 362 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 1 643 723 000 | 1 808 404 000 | 1 533 073 000 | 1 467 775 000 | 1 243 959 000 | 1 060 459 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 190 107 000 | 190 107 000 | 177 746 000 | 243 682 000 | 145 624 000 | 379 237 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 905 000 | 22 264 000 | 20 490 000 | 17 315 000 | 40 249 000 | 28 703 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 15 366 000 | 16 190 000 | 31 726 000 | 52 381 000 | 69 067 000 | 34 733 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 857 101 000 | 2 036 965 000 | 1 763 035 000 | 1 781 153 000 | 1 498 899 000 | 1 503 132 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 882 815 000 | 2 058 257 000 | 1 812 772 000 | 1 852 507 000 | 1 559 129 000 | 1 548 216 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 600 000 | 6 222 000 | 6 078 000 | 8 485 000 | 2 905 000 | 6 153 000 |
|
|
| Andre fordringer | 110 009 000 | 84 872 000 | 166 987 000 | 45 519 000 | 41 319 000 | 62 744 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 114 609 000 | 91 094 000 | 173 065 000 | 54 004 000 | 44 224 000 | 68 897 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 3 073 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 3 073 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 54 944 000 | 67 769 000 | 78 624 000 | 115 605 000 | 164 124 000 | 35 918 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 169 553 000 | 158 863 000 | 254 762 000 | 169 609 000 | 208 348 000 | 104 815 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 052 368 000 | 2 217 120 000 | 2 067 534 000 | 2 022 116 000 | 1 767 477 000 | 1 653 031 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 24 279 000 | 24 279 000 | 20 408 000 | 20 408 000 | 20 408 000 | 20 408 000 |
|
|
| Egne aksjer | -52 000 | -52 000 | -52 000 | -52 000 | -52 000 | -52 000 |
|
|
| Overkursfond | 468 299 000 | 468 299 000 | 171 915 000 | 171 915 000 | 171 915 000 | 171 915 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 492 526 000 | 492 526 000 | 192 271 000 | 192 271 000 | 192 271 000 | 192 271 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 714 719 000 | 900 339 000 | 985 475 000 | 963 056 000 | 709 319 000 | 579 570 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 714 719 000 | 900 339 000 | 985 475 000 | 963 056 000 | 709 319 000 | 579 570 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 207 245 000 | 1 392 865 000 | 1 177 746 000 | 1 155 327 000 | 901 590 000 | 771 841 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 700 000 000 | 700 000 000 | 0 | 847 080 000 | 845 487 000 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 720 528 000 | 20 282 000 | 17 325 000 | 848 673 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 2 576 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 576 000 | 703 219 000 | 703 863 000 | 4 507 000 | 852 619 000 | 851 910 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 576 000 | 703 219 000 | 703 863 000 | 4 507 000 | 852 619 000 | 851 910 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 720 528 000 | 23 501 000 | 21 188 000 | 853 180 000 | 5 539 000 | 6 423 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 309 000 | 1 929 000 | 1 843 000 | 385 000 | 982 000 | 1 100 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 421 000 | 1 753 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 335 000 | 2 321 000 | 1 606 000 | 1 877 000 | 0 | 2 118 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 114 375 000 | 96 503 000 | 165 153 000 | 11 347 000 | 10 866 000 | 24 308 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 842 547 000 | 121 035 000 | 185 927 000 | 862 282 000 | 13 269 000 | 29 279 000 |
|
|
| Sum gjeld | 845 123 000 | 824 254 000 | 889 790 000 | 866 789 000 | 865 888 000 | 881 189 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 052 368 000 | 2 217 120 000 | 2 067 536 000 | 2 022 116 000 | 1 767 478 000 | 1 653 031 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,4% | 3,2% | 10,3% | 15,8% | 10,3% | |||
| Resultat av driften i % | -59,5% | -47,1% | -175,1% | -64,0% | -110,0% | 0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 378,1% | 366,1% | 1452,9% | 1979,2% | 1506,6% | 63,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -14,1% | -0,9% | 12,6% | 23,6% | 13,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13,6% | -0,9% | 12,6% | 24,7% | 15,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 1,3 | 1,4 | 0,2 | 15,7 | 3,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 1,3 | 1,4 | 0,2 | 15,7 | 3,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,6 | 0,4 | 0,1 | 12,4 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 58,8% | 62,8% | 57,0% | 57,1% | 51,0% | 46,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6257,1% | 7527,8% | 8116,8% | 7650,7% | 7731,0% | 2756,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 328,1% | 1,2% | 1,3% | 192,3% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,6% | 1,0% | 1,0% | 1,6% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 41,1% | 5,5% | 9,0% | 42,6% | 0,8% | 1,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 31,7% | 34,0% | 0,2% | 48,2% | 51,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 506 000 | 2 126 000 | 0 | 1 750 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
