Holtermanns veg 1-13 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 63 786 000 | 35 335 000 | 24 812 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 901 000 | 305 000 | 254 000 | 24 793 000 | 16 817 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 64 686 000 | 35 640 000 | 25 066 000 | 24 793 000 | 16 817 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 36 341 000 | 18 630 000 | 12 807 000 | 10 949 000 | 10 036 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 728 000 | 7 068 000 | 4 875 000 | 2 316 000 | 963 000 | 186 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 43 069 000 | 25 698 000 | 17 682 000 | 13 265 000 | 10 999 000 | 186 000 |
|
|
| Driftsresultat | 21 617 000 | 9 942 000 | 7 384 000 | 11 528 000 | 5 818 000 | -186 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 339 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 162 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 12 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 339 000 | 0 | 12 000 | 1 000 | 163 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 41 000 | 0 | 59 000 | 41 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 65 284 000 | 29 540 000 | 12 531 000 | 10 349 000 | 8 894 000 | 2 531 000 |
|
|
| Netto finans | -64 945 000 | -29 540 000 | -12 519 000 | -10 348 000 | -8 731 000 | -2 531 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -43 328 000 | -19 599 000 | -5 136 000 | 1 180 000 | -2 913 000 | -2 717 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -9 532 000 | -4 305 000 | -1 130 000 | 260 000 | -641 000 | -598 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -33 797 000 | -15 294 000 | -4 006 000 | 920 000 | -2 272 000 | -2 119 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -33 797 000 | -15 294 000 | -4 006 000 | 920 000 | -2 272 000 | -2 119 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -33 797 000 | -15 294 000 | -4 006 000 | 920 000 | -2 272 000 | -2 119 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 064 123 000 | 1 013 219 000 | 441 260 000 | 422 240 000 | 432 731 000 | 99 684 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 85 362 000 | 936 000 | 244 495 000 | 35 043 000 | 307 262 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 12 181 000 | 13 390 000 | 571 114 000 | 1 414 000 | 1 872 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 076 304 000 | 1 111 971 000 | 1 013 309 000 | 668 149 000 | 469 646 000 | 406 946 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 5 217 000 | 4 374 000 | 4 921 000 | 5 974 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 5 217 000 | 4 374 000 | 4 921 000 | 5 974 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 076 304 000 | 1 117 189 000 | 1 017 683 000 | 673 071 000 | 475 620 000 | 406 946 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 630 000 | 1 833 000 | 258 000 | 0 | 8 688 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 7 431 000 | 54 767 000 | 65 907 000 | 12 000 000 | 10 229 000 | 17 432 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 19 140 000 | 56 019 000 | 19 539 000 | 5 746 000 | 17 660 000 | 9 464 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 27 200 000 | 112 620 000 | 85 703 000 | 17 745 000 | 36 577 000 | 26 895 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 49 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 27 249 000 | 112 620 000 | 85 703 000 | 17 745 000 | 36 577 000 | 26 895 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 103 554 000 | 1 229 809 000 | 1 103 386 000 | 690 816 000 | 512 197 000 | 433 842 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 790 000 | 3 403 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 790 000 | 3 403 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 | 5 000 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 83 034 000 | 101 286 000 | 85 732 000 | 70 492 000 | 67 231 000 | 53 456 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -108 191 000 | -60 882 000 | -28 789 000 | -24 783 000 | -25 703 000 | -23 431 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -108 191 000 | -60 882 000 | -28 789 000 | -24 783 000 | -25 703 000 | -23 431 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -25 157 000 | 40 404 000 | 56 943 000 | 45 709 000 | 41 527 000 | 30 025 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 811 000 | 15 398 000 | 7 592 000 | 4 424 000 | 3 244 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 811 000 | 15 398 000 | 7 592 000 | 4 424 000 | 3 244 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 1 115 260 000 | 1 150 063 000 | 1 006 453 000 | 630 694 000 | 440 850 000 | 391 220 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 115 260 000 | 1 155 419 000 | 1 012 860 000 | 638 151 000 | 444 083 000 | 391 220 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 121 071 000 | 1 170 817 000 | 1 020 452 000 | 642 575 000 | 447 327 000 | 391 220 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 570 000 | 15 948 000 | 24 722 000 | 1 482 000 | 22 042 000 | 8 503 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 1 589 000 | 218 000 | 0 | 877 000 | 94 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 7 069 000 | 1 052 000 | 1 050 000 | 1 050 000 | 423 000 | 4 000 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 639 000 | 18 589 000 | 25 990 000 | 2 532 000 | 23 342 000 | 12 597 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 128 710 000 | 1 189 406 000 | 1 046 442 000 | 645 107 000 | 470 669 000 | 403 817 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 103 554 000 | 1 229 809 000 | 1 103 386 000 | 690 816 000 | 512 197 000 | 433 842 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,9% | 0,9% | 0,8% | 1,9% | 1,3% | |||
| Resultat av driften i % | 33,4% | 27,9% | 29,5% | 46,5% | 34,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 33,9% | 27,9% | 29,5% | 46,5% | 35,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -568,3% | -40,3% | -10,0% | 2,7% | -8,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -443,3% | -31,4% | -7,8% | 2,1% | -6,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 6,1 | 3,3 | 7,0 | 1,6 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 6,1 | 3,3 | 7,0 | 1,6 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -2,3% | 3,3% | 5,2% | 6,6% | 8,1% | 6,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -38,9% | 113,4% | 227,2% | 184,4% | 246,9% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -44,9 | 29,4 | 18,4 | 14,1 | 11,3 | 13,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 1,5% | 2,4% | 0,4% | 4,6% | 2,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 101,6% | 95,2% | 92,5% | 93,0% | 87,3% | 90,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
