Holtegaten 28 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 020 000 | 2 732 000 | 2 612 000 | 2 473 000 | 2 318 000 | 2 082 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 020 000 | 2 732 000 | 2 612 000 | 2 473 000 | 2 318 000 | 2 082 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 232 000 | 236 000 | 122 000 | 188 000 | 184 000 | 109 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | -127 000 | 173 000 | 115 000 | 235 000 | 893 000 | 696 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 105 000 | 409 000 | 237 000 | 423 000 | 1 077 000 | 805 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 915 000 | 2 323 000 | 2 375 000 | 2 050 000 | 1 241 000 | 1 277 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 3 000 | 0 | 0 | 10 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 3 000 | 0 | 0 | 10 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 91 000 | 7 000 | 143 000 | 145 000 | 145 000 | 86 000 |
|
|
| Netto finans | -88 000 | -7 000 | -143 000 | -135 000 | -137 000 | -78 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 827 000 | 2 316 000 | 2 231 000 | 1 914 000 | 1 104 000 | 1 199 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 646 000 | 534 000 | 527 000 | 421 000 | 243 000 | 264 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 181 000 | 1 782 000 | 1 705 000 | 1 493 000 | 861 000 | 935 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 181 000 | 1 782 000 | 1 705 000 | 1 493 000 | 861 000 | 935 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 1 521 000 | 0 | 3 454 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 1 705 000 | -28 000 | 861 000 | -2 519 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 43 000 | 35 000 | 30 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 43 000 | 35 000 | 30 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 941 000 | 5 171 000 | 5 402 000 | 5 518 000 | 5 702 000 | 5 886 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 1 000 | 7 000 | 13 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 941 000 | 5 173 000 | 5 409 000 | 5 531 000 | 5 702 000 | 5 886 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 622 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 622 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 941 000 | 5 173 000 | 5 409 000 | 6 196 000 | 5 737 000 | 5 916 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 9 000 | 9 000 | 9 000 | 230 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 53 000 | 3 928 000 | 1 700 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 63 000 | 3 937 000 | 1 710 000 | 230 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 514 000 | 88 000 | 117 000 | 1 684 000 | 642 000 | 2 761 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 576 000 | 4 025 000 | 1 826 000 | 1 914 000 | 682 000 | 2 761 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 517 000 | 9 198 000 | 7 236 000 | 8 110 000 | 6 419 000 | 8 678 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 | 333 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 514 000 | 1 622 000 | 1 734 000 | 29 000 | 57 000 | 628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 514 000 | 1 622 000 | 1 734 000 | 29 000 | 57 000 | 628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 847 000 | 1 955 000 | 2 066 000 | 362 000 | 390 000 | 960 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 252 000 | 4 321 000 | 4 252 000 | 5 147 000 | 4 152 000 | 3 632 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 252 000 | 4 321 000 | 4 252 000 | 5 147 000 | 4 152 000 | 3 632 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 252 000 | 4 321 000 | 4 252 000 | 5 147 000 | 4 152 000 | 3 632 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 37 000 | 31 000 | 0 | 72 000 | 85 000 | 22 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 484 000 | 0 | 0 | -19 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 2 935 000 | 2 428 000 | 0 | 1 950 000 | 1 208 000 | 3 724 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 446 000 | 464 000 | 434 000 | 579 000 | 585 000 | 358 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 418 000 | 2 923 000 | 918 000 | 2 601 000 | 1 878 000 | 4 085 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 670 000 | 7 244 000 | 5 170 000 | 7 748 000 | 6 030 000 | 7 717 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 517 000 | 9 198 000 | 7 236 000 | 8 110 000 | 6 419 000 | 8 678 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 39,7% | 28,3% | 30,9% | 28,3% | 16,5% | |||
| Resultat av driften i % | 96,5% | 85,0% | 90,9% | 82,9% | 53,5% | 61,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 96,6% | 85,0% | 90,9% | 83,3% | 53,9% | 61,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 148,7% | 115,2% | 183,8% | 509,0% | 163,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 114,7% | 88,6% | 140,4% | 397,1% | 127,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 1,4 | 2,0 | 0,7 | 0,4 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 1,4 | 2,0 | 0,7 | 0,4 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,6 | 0,3 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,5% | 21,3% | 28,6% | 4,5% | 6,1% | 11,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 61,2% | 71,6% | 79,1% | 14,6% | 16,8% | 46,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 14,6% | 1,7% | 1,2% | 1,5% | 1,5% | 2,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,4% | 0,8% | 0,9% | 1,1% | 1,3% | 1,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 3,7 | 2,5 | 21,4 | 15,5 | 8,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 62,0% | 31,8% | 12,7% | 32,1% | 29,3% | 47,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,6% | 47,0% | 58,8% | 63,5% | 64,7% | 41,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
