Holdahl Maskin og Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 45 863 000 | 42 838 000 | 36 285 000 | 26 558 000 | 22 965 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 45 863 000 | 42 838 000 | 36 285 000 | 26 558 000 | 22 965 000 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 4 309 000 | 5 588 000 | 1 300 000 | 2 503 000 | 5 841 000 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 12 040 000 | 11 081 000 | 12 306 000 | 11 388 000 | 11 380 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 150 000 | 71 000 | 59 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 27 108 000 | 25 017 000 | 21 286 000 | 12 166 000 | 5 143 000 | 0 |
|
|
| Sum driftskostnader | 43 607 000 | 41 757 000 | 34 951 000 | 26 061 000 | 22 364 000 | 0 |
|
|
| Driftsresultat | 2 256 000 | 1 081 000 | 1 334 000 | 497 000 | 601 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 32 000 | 6 000 | 1 000 | 11 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 32 000 | 6 000 | 1 000 | 11 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 125 000 | 122 000 | 183 000 | 60 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 125 000 | 122 000 | 186 000 | 60 000 | 39 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -93 000 | -116 000 | -185 000 | -49 000 | -18 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 163 000 | 966 000 | 1 150 000 | 448 000 | 582 000 | 0 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 454 000 | 232 000 | 269 000 | 189 000 | 136 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 708 000 | 733 000 | 881 000 | 259 000 | 445 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 708 000 | 733 000 | 881 000 | 259 000 | 445 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 824 000 | 955 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 708 000 | -90 000 | -74 000 | 259 000 | 445 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 372 000 | 212 000 | 280 000 | 206 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 760 000 | 19 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 132 000 | 231 000 | 280 000 | 206 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 300 000 | 517 000 | 744 000 | 804 000 | 561 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 000 | 517 000 | 744 000 | 804 000 | 561 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 432 000 | 748 000 | 1 024 000 | 1 010 000 | 561 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 453 000 | 454 000 | 501 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 453 000 | 454 000 | 501 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 4 038 000 | 5 565 000 | 5 401 000 | 3 881 000 | 3 920 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 6 754 000 | 3 933 000 | 2 171 000 | 2 117 000 | 2 326 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 792 000 | 9 498 000 | 7 572 000 | 5 999 000 | 6 246 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 000 | 0 | 151 000 | 1 382 000 | 369 000 | 500 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 11 248 000 | 9 952 000 | 8 223 000 | 7 380 000 | 6 615 000 | 500 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 679 000 | 10 700 000 | 9 247 000 | 8 390 000 | 7 175 000 | 500 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 488 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 237 000 | 528 000 | 618 000 | 692 000 | 433 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 237 000 | 528 000 | 618 000 | 692 000 | 433 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 737 000 | 1 028 000 | 1 118 000 | 1 192 000 | 933 000 | 488 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 847 000 | 381 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 847 000 | 381 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 494 000 | 3 251 000 | 2 215 000 | 2 337 000 | 1 650 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 454 000 | 0 | 0 | 189 000 | 136 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 115 000 | 2 738 000 | 2 112 000 | 2 426 000 | 2 822 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 033 000 | 3 302 000 | 3 801 000 | 2 246 000 | 1 634 000 | 12 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 943 000 | 9 672 000 | 8 128 000 | 7 198 000 | 6 242 000 | 12 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 943 000 | 9 672 000 | 8 128 000 | 7 198 000 | 6 242 000 | 12 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 679 000 | 10 700 000 | 9 247 000 | 8 390 000 | 7 175 000 | 500 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 19,6% | 10,9% | 15,1% | 6,5% | 16,2% | |||
| Resultat av driften i % | 4,9% | 2,5% | 3,7% | 1,9% | 2,6% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 4,3 | 4,1 | 3,4 | 6,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,6% | 87,0% | 96,4% | 90,6% | 74,6% | |||
| Overskuddsgrad i % | 5,0% | 2,5% | 3,7% | 1,9% | 2,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 114,9% | 90,0% | 99,6% | 42,2% | 81,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 90,7% | 68,3% | 76,3% | 24,4% | 62,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 3,9 | 2,9 | 2,3 | 2,0 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 41,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 41,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | 41,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,5 | 12,3 | 2,6 | |||||
| Lagertid i antall dager | 37,9 | 30,8 | 69,4 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,6% | 9,6% | 12,1% | 14,2% | 13,0% | 97,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,0% | 2,4% | 3,1% | 4,5% | 4,1% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,7% | 0,9% | 0,8% | 0,6% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 288,1% | 61,7% | 18,8% | |||||
| Gjeldsgrad | 3,6 | 9,4 | 7,3 | 6,0 | 6,7 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 78,4% | 90,4% | 87,9% | 85,8% | 87,0% | 2,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 958 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
