Hokkåsen Midtre Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 015 000 | 1 869 000 | 1 745 000 | 1 694 000 | 1 695 000 | 1 647 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 015 000 | 1 869 000 | 1 745 000 | 1 694 000 | 1 695 000 | 1 647 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 104 000 | 55 000 | 91 000 | 52 000 | 51 000 | 52 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 39 000 | 16 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 082 000 | 5 766 000 | 1 628 000 | 1 131 000 | 2 055 000 | 966 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 225 000 | 5 837 000 | 1 719 000 | 1 183 000 | 2 106 000 | 1 018 000 |
|
|
| Driftsresultat | -210 000 | -3 968 000 | 26 000 | 511 000 | -411 000 | 629 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 58 000 | 101 000 | 13 000 | 2 000 | 5 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 58 000 | 101 000 | 13 000 | 2 000 | 5 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 586 000 | 366 000 | 122 000 | 82 000 | 109 000 | 142 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 586 000 | 366 000 | 122 000 | 82 000 | 109 000 | 142 000 |
|
|
| Netto finans | -528 000 | -265 000 | -109 000 | -80 000 | -104 000 | -127 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -738 000 | -4 233 000 | -83 000 | 431 000 | -514 000 | 502 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -738 000 | -4 233 000 | -83 000 | 431 000 | -514 000 | 502 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -738 000 | -4 233 000 | -83 000 | 431 000 | -514 000 | 502 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 660 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 141 000 | 181 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 22 846 000 | 22 885 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 660 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 22 846 000 | 22 885 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 704 000 | 22 660 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 8 000 | 36 000 | 0 | 12 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Andre fordringer | 187 000 | 160 000 | 151 000 | 141 000 | 145 000 | 162 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 195 000 | 196 000 | 151 000 | 153 000 | 151 000 | 168 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 465 000 | 3 681 000 | 945 000 | 1 214 000 | 1 007 000 | 1 794 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 660 000 | 3 877 000 | 1 097 000 | 1 367 000 | 1 157 000 | 1 962 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 24 505 000 | 26 762 000 | 23 801 000 | 24 071 000 | 23 862 000 | 24 622 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 168 000 | 5 907 000 | 10 140 000 | 10 223 000 | 9 792 000 | 10 306 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 168 000 | 5 907 000 | 10 140 000 | 10 223 000 | 9 792 000 | 10 306 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 171 000 | 5 909 000 | 10 142 000 | 10 225 000 | 9 794 000 | 10 308 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 19 096 000 | 19 239 000 | 13 437 000 | 13 665 000 | 13 913 000 | 14 153 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 096 000 | 19 239 000 | 13 437 000 | 13 665 000 | 13 913 000 | 14 153 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 416 000 | 10 559 000 | 4 757 000 | 4 985 000 | 5 233 000 | 5 473 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 219 000 | 1 608 000 | 205 000 | 167 000 | 144 000 | 149 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 000 | 0 | 12 000 | 1 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 000 | 6 000 | 5 000 | 13 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 239 000 | 1 614 000 | 222 000 | 181 000 | 155 000 | 160 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 335 000 | 20 853 000 | 13 659 000 | 13 846 000 | 14 068 000 | 14 313 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 24 505 000 | 26 762 000 | 23 801 000 | 24 071 000 | 23 862 000 | 24 622 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,6% | -15,3% | 0,2% | 2,1% | -1,7% | |||
| Resultat av driften i % | -10,4% | -212,3% | 1,5% | 30,2% | -24,2% | 38,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -7,5% | -206,9% | 2,2% | 30,3% | -24,0% | 39,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -13,3% | -52,7% | -0,8% | 4,3% | -5,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -13,3% | -52,7% | -0,8% | 4,3% | -5,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,4 | 34,0 | 19,2 | 32,6 | 33,2 | 31,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,9 | 2,4 | 4,9 | 7,6 | 7,5 | 12,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,9 | 2,4 | 4,9 | 7,6 | 7,5 | 12,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,1 | 2,3 | 4,3 | 6,7 | 6,5 | 11,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,1% | 22,1% | 42,6% | 42,5% | 41,0% | 41,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 256,6% | 316,2% | 581,2% | 603,6% | 577,8% | 625,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 3,5 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 6,0% | 0,9% | 0,8% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 77,9% | 71,9% | 56,5% | 56,8% | 58,3% | 57,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
