Hoffsjef Løvenskiolds vei 60 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 499 000 | 931 000 | 1 311 000 | 798 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 499 000 | 931 000 | 1 311 000 | 798 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 878 000 | 2 252 000 | 745 000 | 1 777 000 | 666 000 | 671 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 878 000 | 2 252 000 | 745 000 | 1 777 000 | 666 000 | 671 000 |
|
|
| Driftsresultat | -878 000 | -2 252 000 | -246 000 | -846 000 | 645 000 | 127 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 717 000 | 2 178 000 | 133 000 | 18 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 717 000 | 2 178 000 | 133 000 | 18 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 47 000 | 1 792 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 326 000 | 4 378 000 | 2 153 000 | 2 518 000 | 2 696 000 | 2 556 000 |
|
|
| Netto finans | -1 609 000 | -2 200 000 | -2 020 000 | -2 500 000 | -2 691 000 | -2 556 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 487 000 | -4 452 000 | -2 266 000 | -3 346 000 | -2 046 000 | -2 429 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -745 000 | -774 000 | -1 707 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 487 000 | -3 707 000 | -1 492 000 | -1 639 000 | -2 046 000 | -2 429 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 487 000 | -3 707 000 | -1 492 000 | -1 639 000 | -2 046 000 | -2 429 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 487 000 | -3 707 000 | -1 492 000 | -1 639 000 | -2 046 000 | -2 429 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 27 736 000 | 27 446 000 | 54 168 000 | 53 000 000 | 73 500 000 | 73 500 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 27 736 000 | 27 446 000 | 54 168 000 | 53 000 000 | 73 500 000 | 73 500 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 27 736 000 | 27 446 000 | 54 168 000 | 53 000 000 | 73 500 000 | 73 500 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 3 042 000 | 3 534 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 15 831 000 | 15 157 000 | 11 933 000 | 8 281 000 | 505 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 873 000 | 18 692 000 | 11 935 000 | 8 282 000 | 505 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 000 | 1 663 000 | 19 000 | 46 000 | 312 000 | 148 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 18 879 000 | 20 354 000 | 11 954 000 | 8 328 000 | 817 000 | 148 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 46 615 000 | 47 801 000 | 66 122 000 | 61 328 000 | 74 317 000 | 73 648 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 14 397 000 | 14 397 000 | 11 756 000 | 9 011 000 | 2 960 000 | 2 960 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -16 560 000 | -14 072 000 | -10 365 000 | -8 873 000 | -7 234 000 | -5 188 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -16 560 000 | -14 072 000 | -10 365 000 | -8 873 000 | -7 234 000 | -5 188 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -2 162 000 | 325 000 | 1 391 000 | 138 000 | -4 275 000 | -2 229 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 3 535 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 48 672 000 | 43 822 000 | 64 647 000 | 61 049 000 | 78 501 000 | 75 805 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 48 672 000 | 43 822 000 | 64 647 000 | 61 049 000 | 78 501 000 | 75 805 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 48 672 000 | 43 822 000 | 64 647 000 | 61 049 000 | 78 501 000 | 75 805 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 3 535 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 33 000 | 46 000 | 0 | 49 000 | 18 000 | 8 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 73 000 | 73 000 | 84 000 | 92 000 | 73 000 | 63 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 106 000 | 3 654 000 | 84 000 | 141 000 | 91 000 | 71 000 |
|
|
| Sum gjeld | 48 778 000 | 47 476 000 | 64 731 000 | 61 190 000 | 78 592 000 | 75 876 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 46 615 000 | 47 801 000 | 66 122 000 | 61 328 000 | 74 317 000 | 73 648 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,3% | -0,1% | -0,2% | -1,2% | 0,9% | |||
| Resultat av driften i % | -49,3% | -90,9% | 49,2% | 15,9% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -22,6% | -88,9% | 49,6% | 15,9% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 270,8% | -518,9% | -296,4% | 161,8% | 62,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 270,8% | -432,1% | -195,2% | 79,2% | 62,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 178,1 | 5,6 | 142,3 | 59,1 | 9,0 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 178,1 | 5,6 | 142,3 | 59,1 | 9,0 | 2,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 3,4 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -4,6% | 0,7% | 2,1% | 0,2% | -5,8% | -3,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 278,8% | 14,8% | -326,1% | -279,3% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,6% | 0,8% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -22,6 | 146,1 | 46,5 | 443,4 | -18,4 | -34,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 7,6% | 0,1% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 104,4% | 91,7% | 97,8% | 99,5% | 105,6% | 102,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
