Høyfjellskaret AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 4 000 | 6 000 | 365 000 | 546 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 101 000 | 630 000 | 102 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 4 000 | 108 000 | 995 000 | 648 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 000 | 82 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 56 000 | 141 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 50 000 | 1 164 000 | 988 000 | 1 306 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 247 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 7 000 | 10 000 | 36 000 | 440 000 | 380 000 | 874 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 000 | 10 000 | 86 000 | 1 856 000 | 1 437 000 | 2 403 000 |
|
|
| Driftsresultat | -7 000 | -10 000 | -82 000 | -1 748 000 | -442 000 | -1 755 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 5 000 | 104 000 | 180 000 | 563 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 5 000 | 332 000 | 314 000 | 714 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | -1 000 | -4 000 | -331 000 | -312 000 | -713 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -7 000 | -11 000 | -86 000 | -2 078 000 | -754 000 | -2 469 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -1 000 | -2 000 | -19 000 | -503 000 | -80 000 | -530 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -5 000 | -8 000 | -67 000 | -1 576 000 | -674 000 | -1 939 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -5 000 | -8 000 | -67 000 | -1 576 000 | -674 000 | -1 939 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -5 000 | -8 000 | -67 000 | -1 576 000 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 247 000 | 247 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 88 000 | 110 000 | 138 000 | 161 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 88 000 | 110 000 | 138 000 | 161 000 | 247 000 | 247 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 547 000 | 12 918 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 920 000 | 1 607 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 7 467 000 | 14 525 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 88 000 | 110 000 | 138 000 | 211 000 | 7 714 000 | 14 772 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 60 000 |
|
|
| Sum varelager | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 47 000 | 60 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 000 | 3 000 | 4 000 | 2 000 | 110 000 | 20 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 1 000 | 4 000 | 6 398 000 | 388 000 | 2 122 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 107 000 | 136 000 | 193 000 | 1 550 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 112 000 | 140 000 | 202 000 | 7 950 000 | 498 000 | 2 142 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 000 | 6 000 | 11 000 | 13 000 | 143 000 | 49 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 161 000 | 192 000 | 260 000 | 8 009 000 | 688 000 | 2 250 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 249 000 | 303 000 | 398 000 | 8 220 000 | 8 402 000 | 17 023 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 6 752 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -555 000 | -633 000 | -731 000 | -814 000 | -448 000 | -6 777 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -555 000 | -633 000 | -731 000 | -814 000 | -448 000 | -6 777 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -525 000 | -603 000 | -701 000 | -784 000 | -418 000 | -26 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 988 000 | 2 249 000 | 9 564 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 988 000 | 2 249 000 | 9 564 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 1 988 000 | 2 249 000 | 9 564 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 1 000 | 1 000 | 24 000 | 19 000 | 132 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 768 000 | 899 000 | 1 092 000 | 6 767 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 226 000 | 6 552 000 | 7 352 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 774 000 | 906 000 | 1 099 000 | 7 017 000 | 6 571 000 | 7 484 000 |
|
|
| Sum gjeld | 774 000 | 906 000 | 1 099 000 | 9 005 000 | 8 820 000 | 17 048 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 249 000 | 303 000 | 398 000 | 8 220 000 | 8 402 000 | 17 023 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,5% | -2,9% | -1,9% | -21,0% | -3,5% | |||
| Resultat av driften i % | -2050,0% | -1618,5% | -44,4% | -270,8% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 96,4% | 85,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -2025,0% | -1617,6% | -44,2% | -270,7% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,2% | 1,7% | 11,6% | 345,8% | 339,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,9% | 1,2% | 9,0% | 262,2% | 303,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 21,6 | 17,8 | 4,6 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | 0,1 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | 0,1 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 1,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 1481,5 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -210,8% | -199,0% | -176,1% | -9,5% | -5,0% | -0,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -17525,0% | -725,9% | -42,0% | -4,0% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 4,5% | 3,9% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | -0,2% | -0,2% | -0,2% | 0,2% | 4,2% | 1,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1304,3% | -1517,0% | -1785,1% | 2112,8% | -12517,0% | -8723,3% | ||
| Gjeldsgrad | -1,5 | -1,5 | -1,6 | -11,5 | -21,1 | -655,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 310,8% | 299,0% | 276,1% | 85,4% | 78,2% | 44,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 24,2% | 26,8% | 56,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
