Høyesterettsadvokat Per Ryghs Legat Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 8 161 000 | 7 456 000 | -5 110 000 | 5 877 000 | 4 728 000 | 6 394 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 161 000 | 7 456 000 | -5 110 000 | 5 877 000 | 4 728 000 | 6 394 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 106 000 | 97 000 | 95 000 | 92 000 | 98 000 | 125 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 000 | 8 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 114 000 | 105 000 | 102 000 | 99 000 | 105 000 | 132 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 047 000 | 7 351 000 | -5 212 000 | 5 778 000 | 4 623 000 | 6 262 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 975 000 | -21 000 | 583 000 | 457 000 | 281 000 | 319 000 |
|
|
| Netto finans | -975 000 | 21 000 | -583 000 | -457 000 | -281 000 | -319 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 071 000 | 7 372 000 | -5 795 000 | 5 320 000 | 4 342 000 | 5 943 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 7 071 000 | 7 372 000 | -5 795 000 | 5 320 000 | 4 342 000 | 5 943 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 071 000 | 7 372 000 | -5 795 000 | 5 320 000 | 4 342 000 | 5 943 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 7 071 000 | 7 372 000 | -5 795 000 | 5 320 000 | 4 342 000 | 5 943 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 000 | 2 000 | 1 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 000 | 2 000 | 1 000 | 7 000 | 2 000 | 8 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 52 032 000 | 43 973 000 | 38 072 000 | 43 743 000 | 38 283 000 | 33 585 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 52 032 000 | 43 973 000 | 38 072 000 | 43 743 000 | 38 283 000 | 33 585 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 127 000 | 1 808 000 | 647 000 | 640 000 | 633 000 | 893 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 53 166 000 | 45 783 000 | 38 720 000 | 44 389 000 | 38 918 000 | 34 485 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 53 221 000 | 45 838 000 | 38 775 000 | 44 444 000 | 38 973 000 | 34 540 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 5 935 000 | 5 228 000 | 4 491 000 | 4 491 000 | 3 959 000 | 3 525 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 15 935 000 | 15 228 000 | 14 491 000 | 14 491 000 | 13 959 000 | 13 525 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 36 660 000 | 30 295 000 | 23 661 000 | 29 455 000 | 24 667 000 | 20 759 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 36 660 000 | 30 295 000 | 23 661 000 | 29 455 000 | 24 667 000 | 20 759 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 52 595 000 | 45 523 000 | 38 152 000 | 43 946 000 | 38 626 000 | 34 284 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 626 000 | 315 000 | 623 000 | 498 000 | 347 000 | 227 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 626 000 | 315 000 | 623 000 | 498 000 | 347 000 | 257 000 |
|
|
| Sum gjeld | 626 000 | 315 000 | 623 000 | 498 000 | 347 000 | 257 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 53 221 000 | 45 838 000 | 38 775 000 | 44 444 000 | 38 973 000 | 34 540 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,2% | 17,4% | -12,5% | 13,9% | 12,6% | |||
| Resultat av driften i % | 98,6% | 98,6% | 102,0% | 98,3% | 97,8% | 97,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | -0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 98,6% | 98,6% | 102,0% | 98,3% | 97,8% | 97,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,4% | 17,6% | -14,1% | 12,9% | 11,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,4% | 17,6% | -14,1% | 12,9% | 11,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 77,0 | 76,9 | -53,8 | 63,9 | 48,2 | 51,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 84,9 | 145,3 | 62,2 | 89,1 | 112,2 | 134,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 84,9 | 145,3 | 62,2 | 89,1 | 112,2 | 134,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 5,7 | 1,0 | 1,3 | 1,8 | 3,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,8% | 99,3% | 98,4% | 98,9% | 99,1% | 99,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 644,5% | 610,6% | -746,6% | 747,8% | 817,0% | 536,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 0,7% | 1,6% | 1,1% | 0,9% | 0,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
