Høybråten Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 573 000 | 2 410 000 | 1 893 000 | 1 891 000 | 1 887 000 | 1 892 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 573 000 | 2 410 000 | 1 893 000 | 1 891 000 | 1 887 000 | 1 892 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 91 000 | 91 000 | 91 000 | 91 000 | 88 000 | 91 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 000 | 9 000 | 0 | 51 000 | 128 000 | 128 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 679 000 | 2 198 000 | 1 347 000 | 1 319 000 | 1 504 000 | 1 233 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 779 000 | 2 298 000 | 1 438 000 | 1 461 000 | 1 720 000 | 1 452 000 |
|
|
| Driftsresultat | 794 000 | 112 000 | 455 000 | 430 000 | 167 000 | 440 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 27 000 | 24 000 | 8 000 | 2 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 27 000 | 24 000 | 8 000 | 2 000 | 4 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 427 000 | 362 000 | 215 000 | 141 000 | 173 000 | 203 000 |
|
|
| Netto finans | -400 000 | -338 000 | -207 000 | -139 000 | -169 000 | -196 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 393 000 | -226 000 | 249 000 | 291 000 | -2 000 | 244 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 393 000 | -226 000 | 249 000 | 291 000 | -2 000 | 244 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 393 000 | -226 000 | 249 000 | 291 000 | -2 000 | 244 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 393 000 | -226 000 | 249 000 | 291 000 | -2 000 | 244 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 661 000 | 6 671 000 | 6 661 000 | 6 661 000 | 6 650 000 | 6 639 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 9 000 | 18 000 | 0 | 0 | 51 000 | 180 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 670 000 | 6 689 000 | 6 661 000 | 6 661 000 | 6 702 000 | 6 818 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 28 000 | 19 000 | 45 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 28 000 | 19 000 | 45 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 699 000 | 6 708 000 | 6 707 000 | 6 661 000 | 6 702 000 | 6 818 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 39 000 | 111 000 | 19 000 | 27 000 | 149 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 39 000 | 111 000 | 19 000 | 27 000 | 149 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 124 000 | 908 000 | 1 201 000 | 1 287 000 | 1 186 000 | 1 283 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 124 000 | 947 000 | 1 313 000 | 1 305 000 | 1 213 000 | 1 432 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 823 000 | 7 655 000 | 8 019 000 | 7 967 000 | 7 915 000 | 8 251 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 019 000 | 626 000 | 852 000 | 604 000 | 312 000 | 314 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 019 000 | 626 000 | 852 000 | 604 000 | 312 000 | 314 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 024 000 | 630 000 | 857 000 | 608 000 | 317 000 | 318 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 48 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 771 000 | 6 928 000 | 7 138 000 | 7 323 000 | 7 576 000 | 7 810 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 771 000 | 6 928 000 | 7 138 000 | 7 323 000 | 7 576 000 | 7 810 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 601 000 | 6 815 000 | 6 950 000 | 7 180 000 | 7 433 000 | 7 667 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 28 000 | 48 000 | 25 000 | 36 000 | 23 000 | 123 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 28 000 | 97 000 | 25 000 | 36 000 | 23 000 | 123 000 |
|
|
| Sum gjeld | 6 799 000 | 7 025 000 | 7 163 000 | 7 359 000 | 7 599 000 | 7 933 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 823 000 | 7 655 000 | 8 019 000 | 7 967 000 | 7 915 000 | 8 251 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,6% | 1,7% | 5,8% | 5,4% | 2,1% | |||
| Resultat av driften i % | 30,9% | 4,6% | 24,0% | 22,7% | 8,9% | 23,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 31,9% | 5,6% | 24,5% | 22,8% | 9,1% | 23,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 47,5% | -30,4% | 34,0% | 62,9% | -0,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 47,5% | -30,4% | 34,0% | 62,9% | -0,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,3 | 26,5 | 20,8 | 20,8 | 21,4 | 20,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 40,1 | 9,8 | 52,5 | 36,3 | 52,7 | 11,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 40,1 | 9,8 | 52,5 | 36,3 | 52,7 | 11,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 40,1 | 9,4 | 48,0 | 35,8 | 51,6 | 10,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,1% | 8,2% | 10,7% | 7,6% | 4,0% | 3,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 39,8% | 26,1% | 45,3% | 32,2% | 16,8% | 16,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 6,6 | 11,2 | 8,4 | 12,1 | 24,0 | 24,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 1,3% | 0,3% | 0,5% | 0,3% | 1,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 86,6% | 90,5% | 89,0% | 91,9% | 95,7% | 94,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
