Høllen Næringspark vest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 174 000 | 181 000 | 155 000 | 175 000 | 323 000 | 132 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 61 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 174 000 | 181 000 | 155 000 | 175 000 | 323 000 | 193 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 111 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 52 000 | 52 000 | 52 000 | 52 000 | 52 000 | 20 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 123 000 | 322 000 | 158 000 | 176 000 | 110 000 | 171 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 175 000 | 374 000 | 210 000 | 228 000 | 162 000 | 302 000 |
|
|
| Driftsresultat | -1 000 | -193 000 | -55 000 | -53 000 | 161 000 | -109 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 184 000 | 155 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 184 000 | 155 000 | 101 000 | 93 000 | 101 000 | 55 000 |
|
|
| Netto finans | -179 000 | -150 000 | -96 000 | -93 000 | -101 000 | -55 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -180 000 | -343 000 | -151 000 | -147 000 | 60 000 | -165 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -180 000 | -343 000 | -151 000 | -147 000 | 60 000 | -165 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -180 000 | -343 000 | -151 000 | -147 000 | 60 000 | -165 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -180 000 | -343 000 | -151 000 | -147 000 | 60 000 | -165 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 901 000 | 2 953 000 | 3 004 000 | 3 056 000 | 3 108 000 | 3 159 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 2 901 000 | 2 953 000 | 3 004 000 | 3 056 000 | 3 108 000 | 3 159 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 581 000 | 581 000 | 581 000 | 581 000 | 581 000 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 581 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 3 502 000 | 3 553 000 | 3 605 000 | 3 656 000 | 3 689 000 | 3 159 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 86 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 86 000 | 38 000 | 38 000 | 38 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 17 000 | 15 000 | 190 000 | 195 000 | 189 000 | 127 000 |
|
|
| Andre fordringer | 631 000 | 663 000 | 658 000 | 654 000 | 559 000 | 649 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 647 000 | 679 000 | 848 000 | 849 000 | 748 000 | 775 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 581 000 |
|
|
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 581 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 23 000 | 25 000 | 33 000 | 31 000 | 225 000 | 96 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 756 000 | 743 000 | 920 000 | 919 000 | 972 000 | 1 453 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 258 000 | 4 296 000 | 4 525 000 | 4 575 000 | 4 661 000 | 4 612 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 152 000 | 152 000 | 152 000 | 152 000 | 152 000 | 152 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 468 000 | 475 000 | 475 000 | 475 000 | 475 000 | 475 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 620 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 173 000 | 516 000 | 667 000 | 814 000 | 754 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 173 000 | 516 000 | 667 000 | 814 000 | 754 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 620 000 | 800 000 | 1 143 000 | 1 294 000 | 1 441 000 | 1 381 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 3 167 000 | 3 200 000 | 3 200 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 3 167 000 | 3 200 000 | 3 200 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 3 167 000 | 3 200 000 | 3 200 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 000 | 0 | 0 | 38 000 | 6 000 | 14 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 136 000 | 995 000 | 881 000 | 75 000 | 14 000 | 16 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 137 000 | 995 000 | 881 000 | 113 000 | 20 000 | 30 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 637 000 | 3 495 000 | 3 381 000 | 3 280 000 | 3 220 000 | 3 230 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 258 000 | 4 296 000 | 4 525 000 | 4 575 000 | 4 661 000 | 4 612 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,1% | -4,3% | -1,1% | -1,2% | 3,5% | |||
| Resultat av driften i % | -0,6% | -106,6% | -35,5% | -30,3% | 49,8% | -56,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 15,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,3% | -103,9% | -32,3% | -30,3% | 49,8% | -56,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -25,4% | -35,3% | -12,4% | -10,7% | 4,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -25,4% | -35,3% | -12,4% | -10,7% | 4,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 8,1 | 48,6 | 48,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,7 | 1,0 | 7,8 | 48,6 | 48,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 11,3 | 3,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,6% | 18,6% | 25,3% | 28,3% | 30,9% | 29,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 356,3% | 442,0% | 737,4% | 739,4% | 446,1% | 715,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,5% | 1,4% | 1,4% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 0,8% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -444,2% | -665,8% | 100,0% | 2118,4% | ||||
| Gjeldsgrad | 5,9 | 4,4 | 3,0 | 2,5 | 2,2 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,7% | 23,2% | 19,5% | 2,5% | 0,4% | 0,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 58,7% | 58,2% | 55,2% | 69,2% | 68,7% | 69,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
