Høland og Setskog Elverk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 59 736 000 | 55 500 000 | 72 080 000 | 62 221 000 | 47 850 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 59 736 000 | 55 500 000 | 72 080 000 | 62 221 000 | 47 850 000 |
|
|
| Varekostnad | 29 279 000 | 21 434 000 | 44 773 000 | 33 078 000 | 19 492 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 7 049 000 | 5 294 000 | 5 619 000 | 4 525 000 | 5 276 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 349 000 | 7 786 000 | 7 228 000 | 6 950 000 | 6 741 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 312 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 12 662 000 | 12 940 000 | 11 748 000 | 10 738 000 | 11 312 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 57 651 000 | 47 454 000 | 69 368 000 | 55 291 000 | 42 821 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 085 000 | 8 046 000 | 2 712 000 | 6 930 000 | 5 029 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 176 000 | 100 000 | 8 000 | 49 000 | 135 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 170 000 | 196 000 | 8 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 346 000 | 296 000 | 16 000 | 57 000 | 135 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 151 000 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 226 000 | 90 000 | 4 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | 120 000 | 206 000 | 12 000 | 52 000 | 131 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 204 000 | 8 252 000 | 2 725 000 | 6 982 000 | 5 159 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 495 000 | 1 815 000 | 599 000 | 1 536 000 | 1 146 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 709 000 | 6 437 000 | 2 125 000 | 5 446 000 | 4 013 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 709 000 | 6 437 000 | 2 125 000 | 5 446 000 | 4 013 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 709 000 | 6 437 000 | 2 125 000 | 5 446 000 | 4 013 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 86 604 000 | 84 398 000 | 81 013 000 | 81 127 000 | 79 708 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 721 000 | 585 000 | 467 000 | 503 000 | 482 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 7 385 000 | 8 542 000 | 9 657 000 | 10 925 000 | 11 892 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 4 049 000 | 3 176 000 | 2 476 000 | 2 052 000 | 1 930 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 98 759 000 | 96 702 000 | 93 612 000 | 94 608 000 | 94 012 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 8 564 000 | 9 459 000 | 5 485 000 | 4 257 000 | 2 311 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 564 000 | 9 459 000 | 5 485 000 | 4 257 000 | 2 311 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 107 323 000 | 106 160 000 | 99 097 000 | 98 864 000 | 96 323 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 2 122 000 | 2 342 000 | 1 714 000 | 1 137 000 | 1 283 000 |
|
|
| Sum varelager | 2 122 000 | 2 342 000 | 1 714 000 | 1 137 000 | 1 283 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 364 000 | 14 505 000 | 4 223 000 | 8 276 000 | 18 237 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 243 000 | 10 341 000 | 15 243 000 | 14 996 000 | 7 300 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 6 995 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 602 000 | 24 846 000 | 19 465 000 | 23 272 000 | 25 537 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 446 000 | 8 323 000 | 1 202 000 | 836 000 | 431 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 34 169 000 | 35 511 000 | 22 381 000 | 25 245 000 | 27 251 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 141 492 000 | 141 672 000 | 121 478 000 | 124 109 000 | 123 574 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 88 034 000 | 88 034 000 | 88 034 000 | 88 034 000 | 88 034 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 91 034 000 | 91 034 000 | 91 034 000 | 91 034 000 | 91 034 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 27 357 000 | 25 648 000 | 19 212 000 | 17 086 000 | 11 641 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 27 357 000 | 25 648 000 | 19 212 000 | 17 086 000 | 11 641 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 118 391 000 | 116 683 000 | 110 246 000 | 108 121 000 | 102 675 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 911 000 | 2 104 000 | 2 824 000 | 2 829 000 | 1 330 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 911 000 | 2 104 000 | 2 824 000 | 2 829 000 | 1 330 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 911 000 | 2 104 000 | 2 824 000 | 2 829 000 | 1 330 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 10 312 000 | 10 035 000 | 2 134 000 | 5 140 000 | 10 594 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 688 000 | 2 536 000 | 604 000 | 37 000 | 1 968 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 556 000 | 5 675 000 | 605 000 | 535 000 | 591 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 196 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 4 633 000 | 4 639 000 | 5 065 000 | 7 447 000 | 1 220 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 21 189 000 | 22 885 000 | 8 408 000 | 13 159 000 | 19 569 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 100 000 | 24 989 000 | 11 232 000 | 15 988 000 | 20 899 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 141 492 000 | 141 672 000 | 121 478 000 | 124 109 000 | 123 574 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,7% | 6,3% | 2,2% | 5,6% | |||
| Resultat av driften i % | 3,5% | 14,5% | 3,8% | 11,1% | 10,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 4,1% | 15,0% | 3,8% | 11,2% | 10,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,9% | 7,3% | 2,5% | 6,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,5% | 5,7% | 1,9% | 5,2% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,5 | 10,5 | 12,8 | 13,8 | 9,1 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,6 | 2,7 | 1,9 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,4 | 2,5 | 1,8 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,4 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 13,8 | 9,2 | 26,1 | 29,1 | 15,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 27,4 | 34,1 | 11,5 | 13,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 83,7% | 82,4% | 90,8% | 87,1% | 83,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 198,2% | 210,2% | 152,9% | 173,8% | 214,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 12,1% | 11,9% | 4,0% | 5,7% | 15,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 611,6% | 539,2% | 815,2% | 1063,0% | 598,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,0% | 16,2% | 6,9% | 10,6% | 15,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 1,5% | 2,3% | 2,3% | 1,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 845 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
