Høgsveen Maskin AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 025 000 | 5 379 000 | 4 449 000 | 3 449 000 | 4 452 000 | 3 240 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 137 000 | 0 | 0 | 0 | 108 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 162 000 | 5 379 000 | 4 449 000 | 3 449 000 | 4 560 000 | 3 240 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 713 000 | 3 243 000 | 2 116 000 | 1 337 000 | 2 371 000 | 1 333 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 944 000 | 1 868 000 | 1 747 000 | 1 689 000 | 1 588 000 | 1 650 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 111 000 | 94 000 | 102 000 | 109 000 | 68 000 | 27 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 577 000 | 347 000 | 357 000 | 356 000 | 446 000 | 329 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 345 000 | 5 552 000 | 4 322 000 | 3 491 000 | 4 473 000 | 3 339 000 |
|
|
| Driftsresultat | -183 000 | -173 000 | 127 000 | -42 000 | 87 000 | -99 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 20 000 | 1 000 | 5 000 | 4 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 20 000 | 1 000 | 5 000 | 4 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 23 000 | 13 000 | 13 000 | 10 000 | 9 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 32 000 | 28 000 | 16 000 | 14 000 | 21 000 | 5 000 |
|
|
| Netto finans | -12 000 | -27 000 | -11 000 | -10 000 | -16 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -196 000 | -200 000 | 115 000 | -52 000 | 72 000 | -104 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -196 000 | -200 000 | 115 000 | -52 000 | 72 000 | -104 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -196 000 | -200 000 | 115 000 | -52 000 | 72 000 | -104 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -196 000 | -200 000 | 115 000 | -52 000 | 72 000 | -104 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 32 000 | 58 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 337 000 | 273 000 | 214 000 | 304 000 | 393 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 337 000 | 273 000 | 214 000 | 316 000 | 425 000 | 58 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 337 000 | 273 000 | 214 000 | 316 000 | 425 000 | 58 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 532 000 | 783 000 | 633 000 | 349 000 | 250 000 | 320 000 |
|
|
| Sum varelager | 532 000 | 783 000 | 633 000 | 349 000 | 250 000 | 320 000 |
|
|
| Kundefordringer | 587 000 | 723 000 | 70 000 | 385 000 | 938 000 | 33 000 |
|
|
| Andre fordringer | 68 000 | 44 000 | 17 000 | 65 000 | 97 000 | 42 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 655 000 | 766 000 | 87 000 | 450 000 | 1 035 000 | 75 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 443 000 | 823 000 | 1 156 000 | 686 000 | 475 000 | 1 206 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 630 000 | 2 373 000 | 1 875 000 | 1 485 000 | 1 760 000 | 1 602 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 967 000 | 2 646 000 | 2 090 000 | 1 802 000 | 2 185 000 | 1 659 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 257 000 | 453 000 | 653 000 | 538 000 | 589 000 | 518 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 257 000 | 453 000 | 653 000 | 538 000 | 589 000 | 518 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 357 000 | 553 000 | 753 000 | 638 000 | 689 000 | 618 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 238 000 | 121 000 | 195 000 | 267 000 | 338 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 238 000 | 121 000 | 195 000 | 267 000 | 338 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 238 000 | 121 000 | 195 000 | 267 000 | 338 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 789 000 | 1 338 000 | 567 000 | 375 000 | 706 000 | 1 039 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 464 000 | 517 000 | 450 000 | 395 000 | 321 000 | -131 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 119 000 | 117 000 | 125 000 | 127 000 | 131 000 | 133 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 372 000 | 1 972 000 | 1 142 000 | 897 000 | 1 158 000 | 1 041 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 610 000 | 2 093 000 | 1 337 000 | 1 164 000 | 1 496 000 | 1 041 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 967 000 | 2 646 000 | 2 090 000 | 1 802 000 | 2 185 000 | 1 659 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -7,1% | -7,3% | 6,7% | -1,9% | 4,8% | |||
| Resultat av driften i % | -3,0% | -3,2% | 2,9% | -1,2% | 1,9% | -3,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 2,3 | 2,3 | 1,7 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 38,4% | 39,7% | 52,4% | 61,2% | 46,7% | 58,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,6% | -3,2% | 3,0% | -1,1% | 2,0% | -3,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -43,1% | -30,6% | 16,5% | -7,8% | 11,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -43,1% | -30,6% | 16,5% | -7,8% | 11,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 2,9 | 2,5 | 2,0 | 2,9 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 1,6 | 1,7 | 1,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 1,0 | 0,8 | 0,4 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,0 | 4,1 | 3,3 | 3,8 | 9,5 | 4,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 63,7 | 78,6 | 83,5 | 80,6 | 43,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 18,1% | 20,9% | 36,0% | 35,4% | 31,5% | 37,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,8% | 10,3% | 16,9% | 18,5% | 15,1% | 19,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,8% | 17,3% | 6,9% | 4,4% | 4,4% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,4% | 0,2% | 0,3% | 0,4% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 48,5% | 51,2% | 116,0% | 168,8% | 240,8% | 175,0% | ||
| Gjeldsgrad | 4,5 | 3,8 | 1,8 | 1,8 | 2,2 | 1,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,8% | 74,5% | 54,6% | 49,8% | 53,0% | 62,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 12,1% | 4,6% | 9,3% | 14,8% | 15,5% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 585 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
