Hjertnespromenaden 5 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 416 000 | 1 272 000 | 1 176 000 | 1 149 000 | 1 120 000 | 1 091 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 416 000 | 1 272 000 | 1 176 000 | 1 149 000 | 1 120 000 | 1 091 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 515 000 | 520 000 | 477 000 | 402 000 | 453 000 | 354 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 515 000 | 520 000 | 477 000 | 402 000 | 453 000 | 354 000 |
|
|
| Driftsresultat | 901 000 | 752 000 | 699 000 | 747 000 | 667 000 | 737 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 16 000 | 0 | 4 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 000 | 0 | 4 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 187 000 | 203 000 | 213 000 | 274 000 | 278 000 | 283 000 |
|
|
| Netto finans | -171 000 | -203 000 | -209 000 | -274 000 | -277 000 | -283 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 729 000 | 549 000 | 489 000 | 473 000 | 390 000 | 455 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 160 000 | 121 000 | 108 000 | 104 000 | 86 000 | 100 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 569 000 | 428 000 | 382 000 | 369 000 | 304 000 | 355 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 569 000 | 428 000 | 382 000 | 369 000 | 304 000 | 355 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 352 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 217 000 | 428 000 | 382 000 | 369 000 | 304 000 | 355 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 61 000 | 397 000 | 590 000 | 789 000 | 1 033 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 61 000 | 397 000 | 590 000 | 789 000 | 1 033 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 721 000 | 8 721 000 | 8 650 000 | 8 510 000 | 8 510 000 | 8 465 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 8 721 000 | 8 721 000 | 8 650 000 | 8 510 000 | 8 510 000 | 8 465 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 215 000 | 215 000 | 215 000 | 215 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | -26 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 215 000 | 215 000 | 215 000 | 215 000 | -26 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 8 935 000 | 8 997 000 | 9 262 000 | 9 315 000 | 9 273 000 | 9 498 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 34 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 2 622 000 | 2 340 000 | 1 084 000 | 430 000 | 1 653 000 | 1 676 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 656 000 | 2 379 000 | 1 084 000 | 430 000 | 1 653 000 | 1 676 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 491 000 | 478 000 | 672 000 | 832 000 | 668 000 | 511 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 147 000 | 2 857 000 | 1 755 000 | 1 262 000 | 2 321 000 | 2 187 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 082 000 | 11 853 000 | 11 017 000 | 10 577 000 | 11 594 000 | 11 685 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 140 000 | 6 638 000 | 5 876 000 | 5 573 000 | 5 237 000 | 4 575 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 75 000 | -5 641 000 | -6 069 000 | -6 450 000 | -6 819 000 | -7 124 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 75 000 | -5 641 000 | -6 069 000 | -6 450 000 | -6 819 000 | -7 124 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 215 000 | 998 000 | -192 000 | -878 000 | -1 582 000 | -2 548 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 369 000 | 10 702 000 | 11 067 000 | 11 409 000 | 13 145 000 | 14 178 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 10 369 000 | 10 702 000 | 11 067 000 | 11 409 000 | 13 145 000 | 14 178 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 369 000 | 10 702 000 | 11 067 000 | 11 409 000 | 11 746 000 | 12 079 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 22 000 | 64 000 | 2 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 70 000 | 70 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 499 000 | 61 000 | 9 000 | 44 000 | 27 000 | 47 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 499 000 | 153 000 | 143 000 | 46 000 | 31 000 | 55 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 868 000 | 10 855 000 | 11 210 000 | 11 455 000 | 13 176 000 | 14 233 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 082 000 | 11 853 000 | 11 017 000 | 10 577 000 | 11 594 000 | 11 685 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,7% | 6,6% | 6,5% | 6,7% | 5,7% | |||
| Resultat av driften i % | 63,6% | 59,1% | 59,4% | 65,0% | 59,6% | 67,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 64,8% | 59,1% | 59,8% | 65,0% | 59,6% | 67,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 65,9% | 136,2% | -91,4% | -38,5% | -18,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 51,4% | 106,2% | -71,4% | -30,0% | -14,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,3 | 18,7 | 12,3 | 27,4 | 74,9 | 39,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,3 | 18,7 | 12,3 | 27,4 | 74,9 | 39,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 3,1 | 4,7 | 18,1 | 21,5 | 9,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 10,1% | 8,4% | -1,7% | -8,3% | -13,6% | -21,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 85,8% | 78,5% | -16,3% | -76,4% | -141,3% | -233,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 8,9 | 10,9 | -58,4 | -13,0 | -8,3 | -5,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,1% | 1,3% | 1,3% | 0,4% | 0,3% | 0,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 85,8% | 90,3% | 100,5% | 107,9% | 113,4% | 121,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
