Hjelmås Mekaniske Verksted AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 356 000 | 1 543 000 | 2 111 000 | 2 770 000 | 1 382 000 | 1 082 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 533 000 | 533 000 | 533 000 | 511 000 | 533 000 | 400 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 889 000 | 2 076 000 | 2 644 000 | 3 281 000 | 1 915 000 | 1 482 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 231 000 | 1 273 000 | 1 727 000 | 2 588 000 | 1 284 000 | 984 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 241 000 | 244 000 | 246 000 | 269 000 | 216 000 | 182 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 132 000 | 226 000 | 447 000 | 427 000 | 314 000 | 528 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 604 000 | 1 743 000 | 2 420 000 | 3 284 000 | 1 814 000 | 1 694 000 |
|
|
| Driftsresultat | 285 000 | 333 000 | 224 000 | -3 000 | 101 000 | -212 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 11 000 | 1 000 | 6 000 | 3 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 341 000 | 301 000 | 152 000 | 131 000 | 102 000 | 103 000 |
|
|
| Netto finans | -341 000 | -301 000 | -152 000 | -131 000 | -102 000 | -102 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -56 000 | 32 000 | 72 000 | -134 000 | 0 | -313 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -12 000 | 7 000 | 16 000 | -30 000 | 0 | -69 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -44 000 | 25 000 | 56 000 | -105 000 | 0 | -244 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -44 000 | 25 000 | 56 000 | -105 000 | 0 | -244 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -44 000 | 25 000 | 56 000 | -105 000 | 0 | -244 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 142 000 | 130 000 | 111 000 | 100 000 | 71 000 | 60 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 142 000 | 130 000 | 111 000 | 100 000 | 71 000 | 60 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 204 000 | 3 349 000 | 3 339 000 | 3 568 000 | 3 307 000 | 2 449 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 20 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 16 000 | 30 000 | 59 000 | 103 000 | 148 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 204 000 | 3 365 000 | 3 369 000 | 3 627 000 | 3 420 000 | 2 617 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 346 000 | 3 495 000 | 3 480 000 | 3 727 000 | 3 491 000 | 2 677 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 482 000 | 0 | 1 991 000 | 1 716 000 | 307 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 41 000 | 151 000 | 47 000 | 24 000 | 939 000 | 813 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 108 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 523 000 | 151 000 | 2 039 000 | 1 739 000 | 1 246 000 | 930 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 51 000 | 39 000 | 18 000 | 17 000 | 18 000 | 121 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 574 000 | 190 000 | 2 057 000 | 1 757 000 | 1 264 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 920 000 | 3 684 000 | 5 537 000 | 5 484 000 | 4 755 000 | 3 728 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 338 000 | 338 000 | 338 000 | 375 000 | 408 000 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 72 000 | 408 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 438 000 | 438 000 | 438 000 | 475 000 | 580 000 | 580 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -19 000 | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -19 000 | 25 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 419 000 | 463 000 | 438 000 | 475 000 | 580 000 | 580 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 45 000 | 374 000 | 57 000 | 150 000 | 410 000 | 128 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 26 000 | 0 | 0 | 10 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 4 456 000 | 2 822 000 | 5 042 000 | 4 859 000 | 3 748 000 | 3 014 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 501 000 | 3 222 000 | 5 099 000 | 5 009 000 | 4 175 000 | 3 148 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 501 000 | 3 222 000 | 5 099 000 | 5 009 000 | 4 175 000 | 3 148 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 920 000 | 3 684 000 | 5 537 000 | 5 484 000 | 4 755 000 | 3 728 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,6% | 7,2% | 4,1% | -0,1% | 2,4% | |||
| Resultat av driften i % | 15,1% | 16,0% | 8,5% | -0,1% | 5,3% | -14,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 9,2% | 17,5% | 18,2% | 6,6% | 7,1% | 9,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,1% | 16,0% | 8,5% | -0,1% | 5,3% | -14,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -12,7% | 7,1% | 15,8% | -25,4% | 0,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,0% | 5,5% | 12,3% | -19,9% | 0,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,5% | 12,6% | 7,9% | 8,7% | 12,2% | 15,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,2% | 22,3% | 16,6% | 14,5% | 30,3% | 39,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 10,4% | 7,5% | 7,9% | 7,8% | 6,0% | 4,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 10,7 | 7,0 | 11,6 | 10,5 | 7,2 | 5,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 91,5% | 87,5% | 92,1% | 91,3% | 87,8% | 84,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
