High Street Shopping AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 87 446 000 | 93 701 000 | 74 139 000 | 66 317 000 | 77 191 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 98 265 000 | 0 | 0 | 12 000 | 246 000 | 686 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 98 265 000 | 87 446 000 | 93 701 000 | 74 151 000 | 66 563 000 | 77 877 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 80 917 000 | 65 938 000 | 72 761 000 | 66 485 000 | 64 680 000 | 70 786 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 62 532 000 | 47 297 000 | 55 220 000 | 51 413 000 | 46 616 000 | 48 629 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 143 449 000 | 113 235 000 | 127 981 000 | 117 898 000 | 111 296 000 | 119 415 000 |
|
|
| Driftsresultat | -45 184 000 | -25 789 000 | -34 280 000 | -43 747 000 | -44 733 000 | -41 538 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 14 204 000 | 8 721 000 | 779 000 | 7 100 000 | 6 686 000 | 6 432 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 611 000 | 247 000 | 0 | 56 000 | 9 000 | 49 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | -101 000 | -95 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 815 000 | 8 968 000 | 779 000 | 7 156 000 | 6 594 000 | 6 386 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 71 064 000 | 71 062 000 | 69 225 000 | 63 019 000 | 63 199 000 | 63 344 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 932 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 76 040 000 | 76 041 000 | 74 612 000 | 64 482 000 | 71 734 000 | 69 310 000 |
|
|
| Netto finans | -61 225 000 | -67 073 000 | -73 833 000 | -57 326 000 | -65 140 000 | -62 924 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -106 410 000 | -92 863 000 | -108 113 000 | -101 072 000 | -109 874 000 | -104 462 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -15 567 000 | -12 721 000 | -13 721 000 | -13 069 000 | -13 716 000 | 39 278 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -90 843 000 | -80 142 000 | -94 392 000 | -88 003 000 | -96 158 000 | -143 740 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -90 843 000 | -80 142 000 | -94 392 000 | -88 003 000 | -96 158 000 | -143 740 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -90 843 000 | -80 142 000 | -94 392 000 | -88 003 000 | -96 158 000 | -143 740 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 85 309 000 | 69 742 000 | 78 156 000 | 64 434 000 | 51 365 000 | 37 649 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 85 309 000 | 69 742 000 | 78 156 000 | 64 434 000 | 51 365 000 | 37 649 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 079 914 000 | 972 869 000 | 1 156 778 000 | 1 131 802 000 | 1 170 701 000 | 1 235 219 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 153 686 000 | 245 937 000 | 309 384 000 | 211 038 000 | 77 678 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 601 000 | 768 000 | 1 066 000 | 189 000 | 352 000 | 514 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 080 515 000 | 1 127 323 000 | 1 403 781 000 | 1 441 375 000 | 1 382 090 000 | 1 313 411 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 5 703 000 | 5 703 000 | 100 000 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 425 135 000 | 422 416 000 | 30 497 000 | 30 628 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 192 000 | 5 962 000 | 10 732 000 | 231 000 | 1 619 000 | 3 006 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 432 030 000 | 434 081 000 | 41 329 000 | 30 959 000 | 1 719 000 | 3 106 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 597 854 000 | 1 631 146 000 | 1 523 266 000 | 1 536 769 000 | 1 435 174 000 | 1 354 167 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 9 018 000 | 7 961 000 | 4 824 000 | 8 609 000 | 1 606 000 | 1 065 000 |
|
|
| Andre fordringer | 34 308 000 | 22 789 000 | 38 430 000 | 22 705 000 | 7 481 000 | 12 664 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 5 202 000 | 26 183 000 | 265 432 000 | 17 725 000 | 508 527 000 | 340 767 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 48 528 000 | 56 933 000 | 308 685 000 | 49 040 000 | 517 614 000 | 354 496 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 30 358 000 | 30 242 000 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 78 886 000 | 87 175 000 | 308 685 000 | 49 040 000 | 517 614 000 | 354 499 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 676 740 000 | 1 718 321 000 | 1 831 951 000 | 1 585 809 000 | 1 952 788 000 | 1 708 666 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 123 182 000 | 123 182 000 | 123 102 000 | 123 102 000 | -207 081 000 | -110 923 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 538 212 000 | 538 212 000 | 538 132 000 | 423 132 000 | 92 949 000 | 39 107 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -684 109 000 | -593 266 000 | -512 578 000 | -418 186 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -684 109 000 | -593 266 000 | -512 578 000 | -418 186 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -145 897 000 | -55 054 000 | 25 554 000 | 4 946 000 | 92 949 000 | 39 107 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 1 700 000 000 | 1 700 000 000 | 1 700 000 000 | 1 500 000 000 | 1 500 000 000 | 1 500 000 000 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 24 273 000 | 0 | 24 801 000 | 43 330 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 724 273 000 | 1 700 000 000 | 1 724 801 000 | 1 543 330 000 | 1 824 542 000 | 1 615 712 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 724 273 000 | 1 700 000 000 | 1 724 801 000 | 1 543 330 000 | 1 824 542 000 | 1 615 712 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 3 108 000 | 1 722 000 | 3 740 000 | 3 492 000 | 0 | 16 334 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 29 496 000 | 4 686 000 | 4 284 000 | 6 797 000 | 17 328 000 | 19 799 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 65 760 000 | 66 967 000 | 73 572 000 | 27 244 000 | 17 968 000 | 17 713 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 98 364 000 | 73 375 000 | 81 596 000 | 37 533 000 | 35 296 000 | 53 846 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 822 637 000 | 1 773 375 000 | 1 806 397 000 | 1 580 863 000 | 1 859 838 000 | 1 669 558 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 676 740 000 | 1 718 321 000 | 1 831 951 000 | 1 585 809 000 | 1 952 788 000 | 1 708 666 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,8% | -0,9% | -2,0% | -2,1% | -2,1% | |||
| Resultat av driften i % | -46,0% | -29,5% | -36,6% | -59,0% | -67,2% | -53,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | -30,9% | -19,2% | -35,8% | -49,3% | -57,3% | -45,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 105,9% | 629,6% | -708,9% | -206,5% | -166,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 90,4% | 543,3% | -619,0% | -179,8% | -145,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,2 | 3,8 | 1,3 | 14,7 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,2 | 3,8 | 1,3 | 14,7 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -8,7% | -3,2% | 1,4% | 0,3% | 4,8% | 2,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -148,5% | -63,0% | 27,3% | 6,7% | 139,6% | 50,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -12,5 | -32,2 | 70,7 | 319,6 | 20,0 | 42,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,9% | 4,3% | 4,5% | 2,4% | 1,8% | 3,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 102,8% | 98,9% | 94,2% | 97,3% | 93,4% | 94,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
