H.i.G. Petro II AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 139 228 000 | 129 203 000 | 122 328 000 | 120 611 000 | 116 909 000 | 9 214 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 29 000 | 736 000 | 575 000 | 14 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 139 257 000 | 129 939 000 | 122 903 000 | 134 611 000 | 116 909 000 | 9 214 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 1 394 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 36 511 000 | 36 202 000 | 35 879 000 | 35 764 000 | 35 639 000 | 3 440 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 15 568 000 | 12 142 000 | 8 885 000 | 8 666 000 | 8 839 000 | 7 860 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 52 079 000 | 49 738 000 | 44 764 000 | 44 430 000 | 44 478 000 | 11 300 000 |
|
|
| Driftsresultat | 87 178 000 | 80 201 000 | 78 139 000 | 90 181 000 | 72 431 000 | -2 086 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 621 000 | 508 000 | 143 000 | 119 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 000 | 0 | 7 000 | 29 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 621 000 | 510 000 | 143 000 | 126 000 | 29 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 63 738 000 | 44 635 000 | 26 284 000 | 32 779 000 | 0 | 4 199 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 91 071 000 | 70 367 000 | 48 918 000 | 56 308 000 | 59 587 000 | 4 769 000 |
|
|
| Netto finans | -87 450 000 | -69 857 000 | -48 775 000 | -56 182 000 | -59 558 000 | -4 766 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -271 000 | 10 343 000 | 29 364 000 | 33 999 000 | 12 873 000 | -6 853 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 840 000 | 4 073 000 | 8 035 000 | 8 975 000 | 4 373 000 | -1 772 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -2 111 000 | 6 270 000 | 21 329 000 | 25 024 000 | 8 499 000 | -5 080 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 111 000 | 6 270 000 | 21 329 000 | 25 024 000 | 8 499 000 | -5 080 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 111 000 | 6 270 000 | 21 329 000 | 25 024 000 | 8 499 000 | -5 080 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 71 623 000 | 78 230 000 | 84 838 000 | 91 445 000 | 98 052 000 | 104 450 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 71 623 000 | 78 230 000 | 84 838 000 | 91 445 000 | 98 052 000 | 104 450 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 671 510 000 | 1 699 158 000 | 1 727 624 000 | 1 755 588 000 | 1 784 705 000 | 1 687 286 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 1 671 510 000 | 1 699 158 000 | 1 727 624 000 | 1 755 588 000 | 1 784 705 000 | 1 687 286 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 9 047 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 9 047 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 743 133 000 | 1 777 388 000 | 1 812 462 000 | 1 856 081 000 | 1 882 757 000 | 1 791 735 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 344 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 991 000 | 3 067 000 | 1 526 000 | 1 267 000 | 1 279 000 | 987 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 9 991 000 | 3 067 000 | 1 526 000 | 1 267 000 | 1 279 000 | 1 331 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 138 009 000 | 121 071 000 | 74 278 000 | 48 210 000 | 15 221 000 | 2 013 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 148 001 000 | 124 138 000 | 75 804 000 | 49 476 000 | 16 499 000 | 3 344 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 891 133 000 | 1 901 527 000 | 1 888 265 000 | 1 905 557 000 | 1 899 256 000 | 1 795 080 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 110 122 000 | 110 122 000 | 110 122 000 | 110 122 000 | 110 122 000 | 110 122 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 111 022 000 | 111 022 000 | 111 022 000 | 111 022 000 | 111 022 000 | 111 022 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -9 490 000 | -3 111 000 | 8 197 000 | 19 398 000 | 3 419 000 | -5 080 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -9 490 000 | -3 111 000 | 8 197 000 | 19 398 000 | 3 419 000 | -5 080 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 101 532 000 | 107 911 000 | 119 219 000 | 130 420 000 | 114 441 000 | 105 942 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 198 006 000 | 197 802 000 | 198 863 000 | 200 003 000 | 0 | 189 027 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 193 580 000 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 198 006 000 | 197 802 000 | 198 863 000 | 200 003 000 | 193 580 000 | 189 027 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 666 211 000 | 620 183 000 | 546 383 000 | 570 451 000 | 0 | 524 524 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 531 821 000 | 1 522 968 000 | 1 495 842 000 | 1 557 104 000 | 1 567 575 000 | 1 483 624 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 729 827 000 | 1 720 770 000 | 1 694 705 000 | 1 757 107 000 | 1 761 155 000 | 1 672 651 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 865 610 000 | 902 785 000 | 949 459 000 | 986 653 000 | 0 | 959 100 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 150 000 | 1 508 000 | 554 000 | 1 064 000 | 907 000 | 638 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 433 000 | 176 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 5 472 000 | 22 536 000 | 41 706 000 | 11 597 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 52 720 000 | 48 625 000 | 32 081 000 | 5 349 000 | 22 753 000 | 15 849 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 775 000 | 72 845 000 | 74 341 000 | 18 028 000 | 23 660 000 | 16 487 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 789 602 000 | 1 793 615 000 | 1 769 046 000 | 1 775 135 000 | 1 784 815 000 | 1 689 138 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 891 133 000 | 1 901 527 000 | 1 888 265 000 | 1 905 557 000 | 1 899 256 000 | 1 795 080 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,8% | 4,3% | 4,1% | 4,7% | 3,9% | |||
| Resultat av driften i % | 62,6% | 61,7% | 63,6% | 67,0% | 62,0% | -22,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 98,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 65,2% | 62,1% | 63,7% | 67,1% | 62,0% | -22,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,3% | 9,1% | 23,5% | 27,8% | 11,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,0% | 5,5% | 17,1% | 20,4% | 7,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 1,7 | 1,0 | 2,7 | 0,7 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 1,7 | 1,0 | 2,7 | 0,7 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,3 | 1,7 | 1,0 | 2,7 | 0,6 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,4% | 5,7% | 6,3% | 6,8% | 6,0% | 5,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 72,9% | 83,0% | 97,0% | 96,9% | 97,9% | 1149,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 17,6 | 16,6 | 14,8 | 13,6 | 15,6 | 15,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,2% | 3,8% | 3,9% | 0,9% | 1,2% | 0,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 91,5% | 90,5% | 89,7% | 92,2% | 92,7% | 93,2% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
