Herresalveien Borettslag
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 2 403 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 819 000 | 2 690 000 | 0 | 2 356 000 | 2 322 000 | 2 254 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 819 000 | 2 690 000 | 2 403 000 | 2 356 000 | 2 322 000 | 2 254 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 174 000 | 1 184 000 | 1 100 000 | 1 117 000 | 1 100 000 | 900 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 174 000 | 1 184 000 | 1 100 000 | 1 117 000 | 1 100 000 | 900 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 645 000 | 1 506 000 | 1 303 000 | 1 239 000 | 1 222 000 | 1 354 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 57 000 | 51 000 | 15 000 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 57 000 | 51 000 | 15 000 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 296 000 | 1 150 000 | 680 000 | 419 000 | 532 000 | 683 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 296 000 | 1 150 000 | 680 000 | 419 000 | 532 000 | 683 000 |
|
|
| Netto finans | -1 239 000 | -1 099 000 | -665 000 | -419 000 | -531 000 | -680 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 407 000 | 408 000 | 638 000 | 820 000 | 691 000 | 674 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 407 000 | 408 000 | 638 000 | 820 000 | 691 000 | 674 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 407 000 | 408 000 | 638 000 | 820 000 | 691 000 | 674 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 48 900 000 | 48 900 000 | 48 900 000 | 48 900 000 | 48 900 000 | 48 900 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 84 000 | 101 000 | 0 | 165 000 | 151 000 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 141 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 48 984 000 | 49 001 000 | 49 041 000 | 49 065 000 | 49 051 000 | 48 900 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 48 984 000 | 49 001 000 | 49 041 000 | 49 065 000 | 49 051 000 | 48 900 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 29 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 80 000 | 110 000 | 452 000 | 0 | 32 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 80 000 | 110 000 | 452 000 | 29 000 | 32 000 | 27 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 349 000 | 1 410 000 | 884 000 | 1 068 000 | 676 000 | 301 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 429 000 | 1 520 000 | 1 336 000 | 1 098 000 | 709 000 | 327 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 50 412 000 | 50 520 000 | 50 377 000 | 50 163 000 | 49 760 000 | 49 227 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 003 000 | 2 596 000 | 2 188 000 | 1 550 000 | 730 000 | 39 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 003 000 | 2 596 000 | 2 188 000 | 1 550 000 | 730 000 | 39 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 123 000 | 2 716 000 | 2 308 000 | 1 670 000 | 850 000 | 159 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 358 000 | 358 000 | 258 000 | 158 000 | 58 000 | 29 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 358 000 | 358 000 | 258 000 | 158 000 | 58 000 | 29 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 46 906 000 | 47 309 000 | 47 750 000 | 48 293 000 | 48 825 000 | 48 990 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 47 264 000 | 47 667 000 | 48 008 000 | 48 451 000 | 48 883 000 | 49 019 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 368 000 | 23 771 000 | 25 250 000 | 25 793 000 | 26 325 000 | 26 490 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 5 000 | 62 000 | 29 000 | 3 000 | 6 000 | 20 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 5 000 | 0 | 8 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 21 000 | 71 000 | 32 000 | 31 000 | 15 000 | 23 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 26 000 | 138 000 | 61 000 | 42 000 | 28 000 | 50 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 290 000 | 47 805 000 | 48 069 000 | 48 493 000 | 48 911 000 | 49 069 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 50 412 000 | 50 520 000 | 50 377 000 | 50 163 000 | 49 760 000 | 49 227 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,4% | 3,1% | 2,6% | 2,5% | 2,5% | |||
| Resultat av driften i % | 58,4% | 56,0% | 54,2% | 52,6% | 52,6% | 60,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 60,4% | 57,9% | 54,8% | 52,6% | 52,7% | 60,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,9% | 16,2% | 32,1% | 65,1% | 137,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,9% | 16,2% | 32,1% | 65,1% | 137,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 55,0 | 11,0 | 21,9 | 26,1 | 25,3 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 55,0 | 11,0 | 21,9 | 26,1 | 25,3 | 6,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 51,9 | 10,2 | 14,5 | 25,4 | 24,1 | 6,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,2% | 5,4% | 4,6% | 3,3% | 1,7% | 0,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 110,8% | 101,0% | 96,0% | 70,9% | 36,6% | 7,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 15,1 | 17,6 | 20,8 | 29,0 | 57,5 | 308,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,3% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 93,8% | 94,4% | 95,3% | 96,6% | 98,2% | 99,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
