Hero Kapital AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 194 491 000 | 176 370 000 | 146 304 000 | 138 309 000 | 118 589 000 | 117 670 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 22 656 000 | 22 133 000 | 47 398 000 | 168 804 000 | 170 904 000 | 35 501 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 217 147 000 | 198 503 000 | 193 702 000 | 307 113 000 | 289 492 000 | 153 171 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 248 000 | 12 450 000 | 13 779 000 | 9 755 000 | 7 919 000 | 6 277 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 58 336 000 | 52 996 000 | 45 424 000 | 44 998 000 | 38 303 000 | 33 144 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 57 403 000 | 48 277 000 | 59 943 000 | 44 914 000 | 34 904 000 | 42 704 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 123 987 000 | 113 723 000 | 119 146 000 | 99 667 000 | 81 126 000 | 82 125 000 |
|
|
| Driftsresultat | 93 160 000 | 84 780 000 | 74 556 000 | 207 446 000 | 208 366 000 | 71 046 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 656 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 2 718 000 | 5 241 000 | 4 076 000 | 1 919 000 | 3 420 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 085 000 | 4 606 000 | 0 | 11 981 000 | 11 877 000 | 34 200 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 5 747 000 | 9 847 000 | 4 076 000 | 13 900 000 | 15 297 000 | 35 856 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 87 796 000 | 77 416 000 | 54 010 000 | 40 433 000 | 40 665 000 | 34 694 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 2 800 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 88 244 000 | 77 416 000 | 58 510 000 | 42 298 000 | 40 919 000 | 36 667 000 |
|
|
| Netto finans | -82 497 000 | -67 569 000 | -54 434 000 | -28 398 000 | -25 622 000 | -811 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 662 000 | 17 210 000 | 20 122 000 | 179 049 000 | 182 744 000 | 70 236 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 025 000 | 5 290 000 | 1 499 000 | 4 379 000 | 3 359 000 | 4 221 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 637 000 | 11 921 000 | 18 623 000 | 174 670 000 | 179 385 000 | 66 015 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 055 000 | 9 810 000 | 18 369 000 | 174 670 000 | 179 385 000 | 66 015 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 50 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | -31 377 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 20 430 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 20 430 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 649 045 000 | 1 724 283 000 | 1 452 998 000 | 1 319 824 000 | 1 158 289 000 | 1 022 224 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 899 000 | 2 073 000 | 627 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 650 944 000 | 1 726 357 000 | 1 453 625 000 | 1 319 824 000 | 1 158 289 000 | 1 022 224 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 34 758 000 | 32 766 000 | 38 892 000 | 45 197 000 | 57 848 000 | 8 620 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 41 423 000 | 35 973 000 | 39 173 000 | 35 097 000 | 23 988 000 | 6 700 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 75 532 000 | 50 464 000 | 46 996 000 | 55 578 000 | 50 259 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 10 585 000 | 9 877 000 | 11 876 000 | 9 697 000 | 6 705 000 | 29 822 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 162 298 000 | 129 079 000 | 136 937 000 | 145 568 000 | 138 800 000 | 45 142 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 833 672 000 | 1 855 436 000 | 1 590 562 000 | 1 465 392 000 | 1 297 089 000 | 1 067 366 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 21 908 000 | 21 908 000 | 149 467 000 | 47 522 000 | 22 690 000 | 26 083 000 |
|
|
| Sum varelager | 21 908 000 | 21 908 000 | 149 467 000 | 47 522 000 | 22 690 000 | 26 083 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 418 000 | 14 227 000 | 13 251 000 | 7 991 000 | 4 669 000 | 5 794 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 567 000 | 6 041 000 | 4 432 000 | 209 033 000 | 1 672 000 | 2 664 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 984 000 | 20 268 000 | 17 683 000 | 217 024 000 | 6 341 000 | 8 458 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 19 902 000 | 18 958 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 0 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 19 902 000 | 18 958 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 2 800 000 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 37 492 000 | 48 718 000 | 126 776 000 | 81 077 000 | 194 540 000 | 119 177 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 98 286 000 | 109 851 000 | 296 726 000 | 348 423 000 | 226 371 000 | 153 718 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 931 958 000 | 1 965 287 000 | 1 887 287 000 | 1 813 815 000 | 1 523 460 000 | 1 221 084 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 | 2 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 8 465 000 | 8 465 000 | 8 465 000 | 8 465 000 | 8 465 000 | 8 465 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 10 565 000 | 10 565 000 | 10 565 000 | 10 565 000 | 10 565 000 | 122 365 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 150 725 000 | 143 964 000 | 175 994 000 | 220 116 000 | 174 158 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 10 618 000 | 12 183 000 | 457 000 | 471 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 150 725 000 | 143 964 000 | 175 994 000 | 220 116 000 | 174 158 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 10 618 000 | 12 183 000 | 457 000 | 471 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum egenkapital | 171 907 000 | 166 712 000 | 187 016 000 | 231 152 000 | 184 723 000 | 122 365 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 156 495 000 | 170 214 000 | 145 519 000 | 135 710 000 | 99 934 000 | 63 710 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 156 495 000 | 170 214 000 | 145 519 000 | 135 710 000 | 99 934 000 | 63 710 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 576 783 000 | 1 578 709 000 | 1 479 590 000 | 1 316 546 000 | 1 165 635 000 | 1 015 584 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 733 278 000 | 1 748 923 000 | 1 625 109 000 | 1 452 256 000 | 1 265 569 000 | 1 079 294 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 474 980 000 | 1 476 936 000 | 1 404 735 000 | 1 237 715 000 | 1 092 399 000 | 942 113 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 4 304 000 | 5 539 000 | 5 410 000 | 9 574 000 | 3 982 000 | 2 913 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 623 000 | 4 968 000 | 6 370 000 | 8 382 000 | 6 565 000 | 4 349 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 391 000 | 2 957 000 | 1 251 000 | 902 000 | 1 617 000 | 1 152 000 |
|
|
| Utbytte | 162 000 | 20 362 000 | 50 203 000 | 100 198 000 | 50 000 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 11 293 000 | 15 827 000 | 11 928 000 | 11 351 000 | 11 005 000 | 11 012 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 26 773 000 | 49 653 000 | 75 162 000 | 130 407 000 | 73 169 000 | 19 426 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 760 051 000 | 1 798 576 000 | 1 700 271 000 | 1 582 663 000 | 1 338 738 000 | 1 098 720 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 931 958 000 | 1 965 287 000 | 1 887 287 000 | 1 813 815 000 | 1 523 460 000 | 1 221 084 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,1% | 4,9% | 4,2% | 13,3% | 16,3% | |||
| Resultat av driften i % | 42,9% | 42,7% | 38,5% | 67,5% | 72,0% | 46,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 45,5% | 47,7% | 40,6% | 72,1% | 77,3% | 69,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,3% | 9,7% | 9,6% | 86,1% | 119,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,2% | 5,5% | 8,8% | 84,0% | 116,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 26,3 | 15,9 | 14,1 | 31,5 | 36,6 | 24,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,7 | 2,2 | 3,9 | 2,7 | 3,1 | 7,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 1,8 | 2,0 | 2,3 | 2,8 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,0 | 1,7 | 0,6 | 2,7 | 6,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,9% | 8,5% | 9,9% | 12,7% | 12,1% | 10,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 79,2% | 84,0% | 96,5% | 75,3% | 63,8% | 79,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 326,4% | 274,8% | 148,2% | 458,8% | 675,2% | 514,9% | ||
| Gjeldsgrad | 10,2 | 10,8 | 9,1 | 6,8 | 7,2 | 9,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 2,5% | 4,0% | 7,2% | 4,8% | 1,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 89,7% | 89,0% | 86,1% | 80,1% | 83,1% | 88,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 2 604 000 | 2 613 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
