Hermod Teigen Holding II AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 425 066 000 | 483 275 000 | 537 838 000 | 430 105 000 | 334 259 000 | 337 262 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 10 378 000 | 10 543 000 | 25 323 000 | 8 159 000 | 39 500 000 | 5 109 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 435 444 000 | 493 817 000 | 563 161 000 | 438 264 000 | 373 759 000 | 342 371 000 |
|
|
| Varekostnad | 293 930 000 | 344 211 000 | 413 767 000 | 298 547 000 | 212 587 000 | 223 782 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 25 429 000 | 25 150 000 | 23 399 000 | 25 423 000 | 26 381 000 | 25 463 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 15 474 000 | 15 009 000 | 13 930 000 | 11 432 000 | 14 399 000 | 14 001 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 3 124 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 42 134 000 | 36 950 000 | 40 099 000 | 41 871 000 | 41 051 000 | 39 395 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 376 967 000 | 421 320 000 | 491 195 000 | 380 397 000 | 294 418 000 | 302 641 000 |
|
|
| Driftsresultat | 58 477 000 | 72 497 000 | 71 966 000 | 57 867 000 | 79 341 000 | 39 730 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 10 479 000 | 12 870 000 | 24 199 000 | 13 253 000 | 9 363 000 | 3 258 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 5 884 000 | 3 685 000 | 2 088 000 | 1 229 000 | 2 073 000 | 356 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 363 000 | 16 555 000 | 26 287 000 | 14 482 000 | 11 436 000 | 3 614 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 985 000 | 3 233 000 | 2 780 000 | 1 344 000 | 2 205 000 | 950 000 |
|
|
| Netto finans | 15 378 000 | 13 322 000 | 23 507 000 | 13 138 000 | 9 231 000 | 2 664 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 73 856 000 | 85 818 000 | 95 473 000 | 71 006 000 | 88 572 000 | 42 394 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 14 578 000 | 16 305 000 | 13 335 000 | 12 648 000 | 10 965 000 | 8 647 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 59 278 000 | 69 514 000 | 82 138 000 | 58 357 000 | 77 607 000 | 33 747 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 57 495 000 | 68 344 000 | 80 999 000 | 57 268 000 | 76 289 000 | 33 058 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 155 000 | 212 000 | 302 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 3 725 000 | 3 214 000 | 3 259 000 | 4 059 000 | 3 433 000 | 3 622 000 |
|
|
| Goodwill | 5 184 000 | 7 776 000 | 10 368 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 9 063 000 | 11 203 000 | 13 928 000 | 4 059 000 | 3 433 000 | 3 622 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 164 844 000 | 154 825 000 | 171 258 000 | 139 513 000 | 64 213 000 | 65 926 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 37 604 000 | 33 757 000 | 26 777 000 | 14 653 000 | 17 390 000 | 21 330 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 9 777 000 | 8 904 000 | 9 762 000 | 10 232 000 | 10 527 000 | 8 344 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 212 224 000 | 197 486 000 | 207 798 000 | 164 399 000 | 92 130 000 | 95 601 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 175 841 000 | 163 242 000 | 150 372 000 | 126 173 000 | 113 198 000 | 103 835 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 175 841 000 | 163 242 000 | 150 372 000 | 126 173 000 | 113 198 000 | 103 835 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 397 128 000 | 371 930 000 | 372 098 000 | 294 631 000 | 208 761 000 | 203 057 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 50 184 000 | 32 999 000 | 27 797 000 | 28 324 000 | 21 490 000 | 28 682 000 |
|
|
| Sum varelager | 50 184 000 | 32 999 000 | 27 797 000 | 28 324 000 | 21 490 000 | 28 682 000 |
|
|
| Kundefordringer | 26 904 000 | 52 334 000 | 54 055 000 | 23 117 000 | 30 756 000 | 40 994 000 |
|
|
| Andre fordringer | 15 619 000 | 10 801 000 | 17 603 000 | 11 748 000 | 10 705 000 | 10 366 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 42 524 000 | 63 135 000 | 71 657 000 | 34 865 000 | 41 461 000 | 51 360 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 114 088 000 | 77 756 000 | 52 571 000 | 62 275 000 | 97 864 000 | 12 027 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 206 797 000 | 173 890 000 | 152 025 000 | 125 464 000 | 160 814 000 | 92 070 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 603 925 000 | 545 820 000 | 524 123 000 | 420 095 000 | 369 576 000 | 295 127 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 593 000 | 1 546 000 | 1 593 000 | 1 593 000 | 1 593 000 | 1 593 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 593 000 | 1 546 000 | 1 593 000 | 1 593 000 | 1 593 000 | 1 593 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 545 508 000 | 470 945 000 | 424 506 000 | 347 507 000 | 302 800 000 | 231 811 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 676 000 | -1 076 000 | -7 395 000 | -5 398 000 | -5 809 000 | -6 878 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 545 508 000 | 470 945 000 | 424 506 000 | 347 507 000 | 302 800 000 | 231 811 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 676 000 | -1 076 000 | -7 395 000 | -5 398 000 | -5 809 000 | -6 878 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 547 777 000 | 471 414 000 | 418 704 000 | 343 702 000 | 298 584 000 | 226 527 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 664 000 | 3 276 000 | 5 792 000 | 4 194 000 | 6 664 000 | 3 040 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 664 000 | 3 276 000 | 5 792 000 | 4 194 000 | 6 664 000 | 3 040 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 28 597 000 | 43 100 000 | 63 361 000 | 28 048 000 | 27 567 000 | 21 406 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 15 088 000 | 16 201 000 | 13 417 000 | 13 294 000 | 11 422 000 | 8 933 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 031 000 | 2 178 000 | 898 000 | 3 157 000 | 4 666 000 | 4 724 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 7 768 000 | 9 652 000 | 21 952 000 | 27 700 000 | 20 673 000 | 30 497 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 54 484 000 | 71 131 000 | 99 628 000 | 72 199 000 | 64 328 000 | 65 560 000 |
|
|
| Sum gjeld | 56 148 000 | 74 407 000 | 105 420 000 | 76 393 000 | 70 992 000 | 68 600 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 603 925 000 | 545 820 000 | 524 123 000 | 420 095 000 | 369 576 000 | 295 127 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,0% | 16,6% | 20,8% | 18,3% | 27,3% | |||
| Resultat av driften i % | 13,4% | 14,7% | 12,8% | 13,2% | 21,2% | 11,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,9 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 30,9% | 28,8% | 23,1% | 30,6% | 36,4% | 33,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,2% | 18,0% | 17,4% | 16,5% | 24,3% | 12,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,5% | 19,3% | 25,0% | 22,1% | 33,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,3% | 15,4% | 21,2% | 17,8% | 29,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,1 | 19,6 | 24,1 | 17,2 | 14,2 | 13,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 2,4 | 1,5 | 1,7 | 2,5 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,9 | 2,0 | 1,2 | 1,3 | 2,2 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,1 | 1,1 | 0,5 | 0,9 | 1,5 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 10,4 | 14,9 | 10,5 | 9,9 | 7,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 50,9 | 31,8 | 24,4 | 30,0 | 42,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 90,7% | 86,4% | 79,9% | 81,8% | 80,8% | 76,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 125,8% | 95,5% | 74,3% | 78,4% | 79,9% | 66,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 33,7% | 22,7% | 18,2% | 18,2% | 10,7% | 22,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 303,5% | 311,4% | 188,5% | 188,1% | 449,0% | 92,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,0% | 13,0% | 19,0% | 17,2% | 17,4% | 22,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,6% | 1,1% | 1,0% | 1,8% | 1,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 1 970 000 | 1 885 000 | 1 759 000 | 1 759 000 | 1 686 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
