Likvidert 08.12.2025 (avviklet uten konkurs)
Helt Opplagt AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 259 941 000 | 234 259 000 | 191 297 000 | 118 044 000 | 140 048 000 | 193 578 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 453 000 | 1 282 000 | 1 793 000 | 1 051 000 | 1 141 000 | 1 722 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 260 394 000 | 235 541 000 | 193 090 000 | 119 095 000 | 141 189 000 | 195 300 000 |
|
|
| Varekostnad | 87 505 000 | 81 979 000 | 66 518 000 | 40 618 000 | 44 888 000 | 68 056 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 97 059 000 | 93 298 000 | 77 265 000 | 53 759 000 | 47 095 000 | 68 593 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 2 280 000 | 1 791 000 | 2 275 000 | 2 874 000 | 2 644 000 | 2 543 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 33 239 000 | 20 700 000 | 20 972 000 | 14 482 000 | 25 541 000 | 29 878 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 220 083 000 | 197 768 000 | 167 030 000 | 111 733 000 | 120 168 000 | 169 070 000 |
|
|
| Driftsresultat | 40 311 000 | 37 773 000 | 26 060 000 | 7 362 000 | 21 021 000 | 26 230 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 986 000 | 1 374 000 | 407 000 | 45 000 | 173 000 | 588 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 682 000 | 949 000 | 303 000 | 443 000 | 424 000 | 377 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 781 000 | 2 323 000 | 710 000 | 509 000 | 597 000 | 965 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 732 000 | 364 000 | 924 000 | 765 000 | 984 000 | 991 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | -172 000 | 0 | 711 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 561 000 | 2 964 000 | 2 081 000 | 3 080 000 | 1 519 000 | 991 000 |
|
|
| Netto finans | 1 220 000 | -641 000 | -1 371 000 | -2 571 000 | -922 000 | -26 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 41 531 000 | 37 131 000 | 24 688 000 | 4 791 000 | 20 098 000 | 26 205 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 231 000 | 8 071 000 | 5 767 000 | 1 093 000 | 4 490 000 | 5 858 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 32 300 000 | 29 059 000 | 18 920 000 | 3 698 000 | 15 608 000 | 20 347 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 22 107 000 | 20 291 000 | 12 847 000 | 2 028 000 | 10 974 000 | 14 578 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 21 000 000 | 18 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 107 000 | 2 091 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 4 834 000 | 5 242 000 | 5 522 000 | 5 802 000 | 4 958 000 | 3 971 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 186 000 | 212 000 | 760 000 | 885 000 | 67 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 1 639 000 | 1 821 000 | 0 | 164 000 | 708 000 | 1 252 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 6 659 000 | 7 275 000 | 6 281 000 | 6 851 000 | 5 733 000 | 5 222 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 39 168 000 | 16 151 000 | 15 908 000 | 16 528 000 | 17 233 000 | 18 010 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 605 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 2 891 000 | 978 000 | 1 819 000 | 2 496 000 | 3 410 000 | 4 239 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 42 664 000 | 17 129 000 | 17 727 000 | 19 024 000 | 20 643 000 | 22 249 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 1 838 000 | 3 203 000 | 6 127 000 | 5 842 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 1 000 | 221 000 | 1 413 000 | 1 413 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 894 000 | 3 478 000 | 7 595 000 | 7 309 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 49 323 000 | 24 404 000 | 25 902 000 | 29 354 000 | 33 971 000 | 34 780 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 877 000 | 5 639 000 | 5 030 000 | 4 003 000 | 3 560 000 | 3 588 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 877 000 | 5 639 000 | 5 030 000 | 4 003 000 | 3 560 000 | 3 588 000 |
|
|
| Kundefordringer | 19 896 000 | 21 731 000 | 21 669 000 | 10 036 000 | 9 398 000 | 15 487 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 184 000 | 905 000 | 1 016 000 | 2 627 000 | 9 086 000 | 2 216 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 23 080 000 | 22 637 000 | 22 685 000 | 12 663 000 | 18 484 000 | 17 703 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 1 820 000 | 1 996 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 766 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 5 000 | 4 189 000 | 2 009 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 5 000 | 4 189 000 | 3 829 000 | 1 996 000 | 0 | 6 766 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 52 451 000 | 53 088 000 | 37 446 000 | 25 490 000 | 32 039 000 | 16 513 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 80 412 000 | 85 553 000 | 68 990 000 | 44 153 000 | 54 083 000 | 44 569 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 129 735 000 | 109 957 000 | 94 893 000 | 73 507 000 | 88 054 000 | 79 350 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 813 000 | 18 705 000 | 16 614 000 | 15 659 000 | 17 831 000 | 13 856 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 143 000 | 2 970 000 | 3 022 000 | 3 038 000 | 3 788 000 | 2 704 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 19 813 000 | 18 705 000 | 16 614 000 | 15 659 000 | 17 831 000 | 13 856 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 3 143 000 | 2 970 000 | 3 022 000 | 3 038 000 | 3 788 000 | 2 704 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 23 056 000 | 21 776 000 | 19 736 000 | 18 797 000 | 21 719 000 | 16 659 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 101 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 101 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 33 325 000 | 24 653 000 | 24 206 000 | 25 404 000 | 26 771 000 | 19 790 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 33 325 000 | 24 653 000 | 24 206 000 | 25 404 000 | 26 771 000 | 19 891 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 33 325 000 | 22 553 000 | 1 456 000 | 1 654 000 | 2 021 000 | 2 165 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 10 596 000 | 11 228 000 | 12 372 000 | 6 348 000 | 451 000 | 9 031 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 9 247 000 | 7 524 000 | 5 642 000 | 1 911 000 | 4 658 000 | 5 895 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 10 216 000 | 8 103 000 | 8 103 000 | 6 538 000 | 4 440 000 | 6 530 000 |
|
|
| Utbytte | 31 020 000 | 26 740 000 | 17 990 000 | 6 620 000 | 10 550 000 | 10 985 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 12 275 000 | 9 933 000 | 6 844 000 | 7 888 000 | 19 465 000 | 10 359 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 73 354 000 | 63 528 000 | 50 951 000 | 29 305 000 | 39 564 000 | 42 800 000 |
|
|
| Sum gjeld | 106 679 000 | 88 181 000 | 75 157 000 | 54 709 000 | 66 335 000 | 62 691 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 129 735 000 | 109 957 000 | 94 893 000 | 73 507 000 | 88 054 000 | 79 350 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 36,0% | 39,1% | 31,8% | 9,7% | 25,8% | |||
| Resultat av driften i % | 15,5% | 16,0% | 13,5% | 6,2% | 14,9% | 13,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,3 | 2,3 | 1,5 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 66,3% | 65,0% | 65,2% | 65,6% | 67,9% | 64,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,5% | 17,0% | 13,9% | 6,6% | 15,3% | 13,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 185,3% | 178,9% | 128,1% | 23,6% | 104,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 98,6% | 97,8% | 66,7% | 10,0% | 57,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,5 | 2,5 | 2,2 | 3,0 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 17,9 | 14,5 | 13,2 | 10,1 | 12,6 | 19,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 21,6 | 23,4 | 24,4 | 33,5 | 28,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 17,8% | 19,8% | 20,8% | 25,6% | 24,7% | 21,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,9% | 9,2% | 10,2% | 15,8% | 15,4% | 8,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 3,6% | 3,1% | 2,2% | 2,5% | 3,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,7% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 144,7% | 390,6% | 358,6% | 370,9% | 407,8% | 49,3% | ||
| Gjeldsgrad | 4,6 | 4,0 | 3,8 | 2,9 | 3,1 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,5% | 57,8% | 53,7% | 39,9% | 44,9% | 53,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,7% | 22,4% | 25,5% | 34,6% | 30,4% | 25,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
