Helsehusene Fredrikstad AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 73 110 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 70 300 000 | 64 997 000 | 59 758 000 | 58 447 000 | 56 572 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 73 110 000 | 70 300 000 | 64 997 000 | 59 758 000 | 58 447 000 | 56 572 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 280 000 | 280 000 | 280 000 | 272 000 | 307 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 20 580 000 | 20 969 000 | 20 973 000 | 20 826 000 | 20 863 000 | 21 067 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 751 000 | -5 025 000 | 45 816 000 | 16 299 000 | 3 834 000 | 3 994 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 35 331 000 | 16 224 000 | 67 069 000 | 37 405 000 | 24 969 000 | 25 368 000 |
|
|
| Driftsresultat | 37 779 000 | 54 076 000 | -2 072 000 | 22 353 000 | 33 478 000 | 31 204 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 913 000 | 1 100 000 | 629 000 | 688 000 | 635 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 009 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 009 000 | 1 913 000 | 1 100 000 | 629 000 | 688 000 | 635 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 24 819 000 | 22 701 000 | 21 150 000 | 22 256 000 | 23 317 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 25 376 000 | 24 819 000 | 22 701 000 | 21 150 000 | 22 256 000 | 23 317 000 |
|
|
| Netto finans | -23 367 000 | -22 906 000 | -21 601 000 | -20 521 000 | -21 568 000 | -22 682 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 14 412 000 | 31 170 000 | -23 672 000 | 1 832 000 | 11 911 000 | 8 522 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 968 000 | 8 167 000 | -5 899 000 | -1 088 000 | 228 000 | -1 675 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 13 444 000 | 23 003 000 | -17 773 000 | 2 920 000 | 11 683 000 | 10 196 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 13 444 000 | 23 003 000 | -17 773 000 | 2 920 000 | 11 683 000 | 10 196 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 15 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 556 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 196 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 74 944 000 | 76 904 000 | 78 863 000 | 80 822 000 | 82 781 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 74 944 000 | 76 904 000 | 78 863 000 | 80 822 000 | 82 781 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 885 685 000 | 911 797 000 | 926 897 000 | 942 505 000 | 958 531 000 | 980 551 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 98 000 | 60 000 | 76 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 118 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 885 803 000 | 911 895 000 | 926 957 000 | 942 580 000 | 958 531 000 | 980 551 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 345 000 | 6 131 000 | 6 412 000 | 6 653 000 | 6 873 000 | 7 034 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 345 000 | 6 131 000 | 6 412 000 | 6 653 000 | 6 873 000 | 7 034 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 892 148 000 | 992 970 000 | 1 010 273 000 | 1 028 096 000 | 1 046 227 000 | 1 070 367 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 494 000 | 1 016 000 | 1 385 000 | 2 541 000 | 142 000 | 1 887 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 494 000 | 1 016 000 | 1 385 000 | 2 541 000 | 142 000 | 1 887 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 599 000 | 26 513 000 | 21 314 000 | 40 192 000 | 29 467 000 | 22 581 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 16 094 000 | 27 529 000 | 22 699 000 | 42 733 000 | 29 609 000 | 24 468 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 908 242 000 | 1 020 500 000 | 1 032 972 000 | 1 070 830 000 | 1 075 835 000 | 1 094 835 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 222 000 | 1 222 000 | 1 222 000 | 1 222 000 | 1 222 000 | 1 222 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 210 609 000 | 225 609 000 | 240 609 000 | 280 609 000 | 280 615 000 | 305 615 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 211 831 000 | 226 831 000 | 241 831 000 | 281 831 000 | 281 831 000 | 306 831 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 53 313 000 | 39 869 000 | 16 866 000 | 34 639 000 | 31 720 000 | 20 036 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 53 313 000 | 39 869 000 | 16 866 000 | 34 639 000 | 31 720 000 | 20 036 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 265 144 000 | 266 700 000 | 258 697 000 | 316 470 000 | 313 551 000 | 326 867 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 933 000 | 100 885 000 | 92 718 000 | 98 617 000 | 99 704 000 | 99 477 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 504 000 | 3 697 000 | 3 890 000 | 4 084 000 | 4 276 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 933 000 | 104 389 000 | 96 415 000 | 102 507 000 | 103 788 000 | 103 753 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 500 000 000 | 500 000 000 | 500 000 000 | 500 000 000 | 500 000 000 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 605 665 000 | 609 838 000 | 619 838 000 | 631 803 000 | 646 492 000 | 653 034 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 611 598 000 | 714 227 000 | 716 253 000 | 734 310 000 | 750 280 000 | 756 787 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 109 838 000 | 119 838 000 | 129 837 000 | 139 837 000 | 144 788 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 239 000 | 2 014 000 | 948 000 | 104 000 | 21 000 | 796 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 771 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 26 490 000 | 37 559 000 | 57 074 000 | 19 945 000 | 11 983 000 | 10 385 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 31 500 000 | 39 573 000 | 58 022 000 | 20 049 000 | 12 004 000 | 11 181 000 |
|
|
| Sum gjeld | 643 098 000 | 753 800 000 | 774 275 000 | 754 359 000 | 762 284 000 | 767 968 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 908 242 000 | 1 020 500 000 | 1 032 972 000 | 1 070 830 000 | 1 075 835 000 | 1 094 835 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,1% | 5,5% | -0,1% | 2,1% | 3,1% | |||
| Resultat av driften i % | 51,7% | 76,9% | -3,2% | 37,4% | 57,3% | 55,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 54,4% | 79,6% | -1,5% | 38,5% | 58,5% | 56,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 5,4% | 11,9% | -8,2% | 0,6% | 3,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 5,1% | 8,8% | -6,2% | 0,9% | 3,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 251,1 | 232,1 | 213,4 | 214,9 | 184,3 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 2,1 | 2,5 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 2,1 | 2,5 | 2,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,7 | 0,4 | 2,0 | 2,5 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 29,2% | 26,1% | 25,0% | 29,6% | 29,1% | 29,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 362,7% | 379,4% | 398,0% | 529,6% | 536,5% | 577,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,8 | 3,0 | 2,4 | 2,4 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,5% | 3,9% | 5,6% | 1,9% | 1,1% | 1,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 67,3% | 70,0% | 69,3% | 68,6% | 69,7% | 69,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
