Heimdal Bryggerikvartalet Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 66 000 | 70 000 | 69 000 | 55 000 | 56 000 | 55 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 66 000 | 70 000 | 69 000 | 55 000 | 56 000 | 55 000 |
|
|
| Driftsresultat | -66 000 | -70 000 | -69 000 | -55 000 | -56 000 | -55 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 051 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 052 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 272 000 | 3 067 000 | 2 358 000 | 1 935 000 | 2 186 000 | 1 732 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 252 000 | 6 997 000 | 4 159 000 | 2 339 000 | 2 186 000 | 1 732 000 |
|
|
| Netto finans | -9 252 000 | -6 997 000 | -4 159 000 | -2 339 000 | -2 185 000 | -680 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -9 317 000 | -7 066 000 | -4 229 000 | -2 393 000 | -2 242 000 | -735 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 655 000 | -493 000 | -162 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -9 317 000 | -7 066 000 | -4 229 000 | -3 048 000 | -1 749 000 | -573 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -9 317 000 | -7 066 000 | -4 229 000 | -3 048 000 | -1 749 000 | -573 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -9 317 000 | -7 066 000 | -4 229 000 | -3 048 000 | -1 749 000 | -573 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 655 000 | 162 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 655 000 | 162 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 90 179 000 | 77 179 000 | 66 179 000 | 50 179 000 | 46 179 000 | 41 179 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 90 179 000 | 77 179 000 | 66 179 000 | 50 179 000 | 46 179 000 | 41 179 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 90 179 000 | 77 179 000 | 66 179 000 | 50 179 000 | 46 834 000 | 41 340 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 140 000 | 94 000 | 3 071 000 | 282 000 | 395 000 | 4 830 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 140 000 | 94 000 | 3 071 000 | 282 000 | 395 000 | 4 830 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 92 319 000 | 77 273 000 | 69 250 000 | 50 461 000 | 47 229 000 | 46 170 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 | 14 000 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -25 987 000 | -16 670 000 | -9 604 000 | -5 375 000 | -2 327 000 | -578 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -25 987 000 | -16 670 000 | -9 604 000 | -5 375 000 | -2 327 000 | -578 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -10 987 000 | -1 670 000 | 5 396 000 | 9 625 000 | 12 673 000 | 14 422 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 30 838 000 | 30 861 000 | 30 704 000 | 30 487 000 | 30 472 000 | 30 000 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 30 838 000 | 30 861 000 | 30 704 000 | 30 487 000 | 30 472 000 | 30 000 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 9 000 | 2 000 | 0 | 0 | 13 000 | 10 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 72 459 000 | 48 080 000 | 33 150 000 | 10 349 000 | 4 070 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 739 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 72 468 000 | 48 082 000 | 33 150 000 | 10 349 000 | 4 083 000 | 1 749 000 |
|
|
| Sum gjeld | 103 306 000 | 78 943 000 | 63 854 000 | 40 836 000 | 34 555 000 | 31 749 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 92 319 000 | 77 273 000 | 69 250 000 | 50 461 000 | 47 229 000 | 46 170 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,1% | -0,1% | -0,1% | -0,1% | -0,1% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 147,2% | -379,3% | -56,3% | -21,5% | -16,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 147,2% | -379,3% | -56,3% | -27,3% | -12,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 2,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -11,9% | -2,2% | 7,8% | 19,1% | 26,8% | 31,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 3,4% | 2,6% | 2,1% | 1,3% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 4,5% | 2,6% | 1,8% | 1,3% | 1,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -9,4 | -47,3 | 11,8 | 4,2 | 2,7 | 2,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 78,5% | 62,2% | 47,9% | 20,5% | 8,6% | 3,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 33,4% | 39,9% | 44,3% | 60,4% | 64,5% | 65,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
