Heibergløkka Boliglag AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 7 635 000 | 6 261 000 | 4 847 000 | 4 589 000 | 4 292 000 | 3 852 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 635 000 | 6 261 000 | 4 847 000 | 4 589 000 | 4 292 000 | 3 852 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 327 000 | 150 000 | 139 000 | 134 000 | 132 000 | 132 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 949 000 | 19 403 000 | 3 295 000 | 3 447 000 | 3 080 000 | 3 132 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 25 276 000 | 19 553 000 | 3 434 000 | 3 581 000 | 3 212 000 | 3 264 000 |
|
|
| Driftsresultat | -17 641 000 | -13 292 000 | 1 413 000 | 1 008 000 | 1 080 000 | 588 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 77 000 | 50 000 | 14 000 | 4 000 | 10 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 77 000 | 50 000 | 14 000 | 4 000 | 10 000 | 22 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 205 000 | 544 000 | 235 000 | 165 000 | 236 000 | 282 000 |
|
|
| Netto finans | -2 128 000 | -494 000 | -221 000 | -161 000 | -226 000 | -260 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -19 770 000 | -13 786 000 | 1 192 000 | 846 000 | 854 000 | 327 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -19 770 000 | -13 786 000 | 1 192 000 | 846 000 | 854 000 | 327 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -19 770 000 | -13 786 000 | 1 192 000 | 846 000 | 854 000 | 327 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -19 770 000 | -13 786 000 | 1 192 000 | 846 000 | 854 000 | 327 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 | 17 015 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 18 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 145 000 | 190 000 | 10 000 | 14 000 | 279 000 | 258 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 163 000 | 190 000 | 10 000 | 14 000 | 279 000 | 268 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 517 000 | 7 719 000 | 2 577 000 | 2 307 000 | 2 399 000 | 2 371 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 680 000 | 7 908 000 | 2 587 000 | 2 321 000 | 2 678 000 | 2 639 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 18 695 000 | 24 923 000 | 19 602 000 | 19 337 000 | 19 694 000 | 19 654 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 | 1 130 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -24 968 000 | -5 198 000 | 8 587 000 | 7 395 000 | 6 549 000 | 5 694 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -24 968 000 | -5 198 000 | 8 587 000 | 7 395 000 | 6 549 000 | 5 694 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -23 838 000 | -4 068 000 | 9 717 000 | 8 525 000 | 7 679 000 | 6 824 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 23 000 | 240 000 | 76 000 | 139 000 | 140 000 | 145 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 41 941 000 | 24 970 000 | 9 451 000 | 10 342 000 | 11 316 000 | 12 253 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 41 941 000 | 24 970 000 | 9 451 000 | 10 342 000 | 11 316 000 | 12 253 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 41 361 000 | 24 607 000 | 8 924 000 | 9 878 000 | 10 853 000 | 11 795 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 421 000 | 3 667 000 | 171 000 | 291 000 | 520 000 | 399 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 148 000 | 115 000 | 188 000 | 41 000 | 40 000 | 34 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 592 000 | 4 022 000 | 435 000 | 471 000 | 700 000 | 578 000 |
|
|
| Sum gjeld | 42 533 000 | 28 992 000 | 9 886 000 | 10 813 000 | 12 016 000 | 12 831 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 18 695 000 | 24 923 000 | 19 602 000 | 19 337 000 | 19 694 000 | 19 654 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -80,5% | -59,5% | 7,3% | 5,2% | 5,5% | |||
| Resultat av driften i % | -231,1% | -212,3% | 29,2% | 22,0% | 25,2% | 15,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -230,0% | -211,5% | 29,4% | 22,1% | 25,4% | 15,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 141,7% | -488,1% | 13,1% | 10,4% | 11,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 141,7% | -488,1% | 13,1% | 10,4% | 11,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,3 | 41,7 | 34,9 | 34,2 | 32,5 | 29,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 2,0 | 5,9 | 4,9 | 3,8 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,8 | 2,0 | 5,9 | 4,9 | 3,8 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,6 | 1,9 | 5,9 | 4,9 | 3,4 | 4,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -127,5% | -16,3% | 49,6% | 44,1% | 39,0% | 34,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -312,2% | -65,0% | 200,5% | 185,8% | 178,9% | 177,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,8 | -7,1 | 1,0 | 1,3 | 1,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,2% | 16,1% | 2,2% | 2,4% | 3,6% | 2,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 224,3% | 100,2% | 48,2% | 53,5% | 57,5% | 62,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
