Heggstadmoen Næringspark 8 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 76 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 699 000 | 996 000 | 987 000 | 754 000 | 312 000 | 337 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 774 000 | 996 000 | 987 000 | 754 000 | 312 000 | 337 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 242 000 | 242 000 | 242 000 | 242 000 | 242 000 | 257 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 608 000 | 633 000 | 409 000 | 461 000 | 387 000 | 252 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 850 000 | 875 000 | 651 000 | 703 000 | 629 000 | 509 000 |
|
|
| Driftsresultat | -76 000 | 121 000 | 336 000 | 51 000 | -317 000 | -172 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 10 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 47 000 | 243 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 167 000 | 188 000 | 183 000 | 183 000 | 199 000 | 243 000 |
|
|
| Netto finans | -157 000 | -185 000 | -180 000 | -183 000 | -199 000 | -243 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -233 000 | -63 000 | 157 000 | -132 000 | -516 000 | -416 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -51 000 | -5 000 | 34 000 | -29 000 | -114 000 | -297 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -182 000 | -58 000 | 122 000 | -103 000 | -402 000 | -119 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -182 000 | -58 000 | 122 000 | -103 000 | -402 000 | -119 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -182 000 | -58 000 | 122 000 | -103 000 | -402 000 | -119 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 462 000 | 410 000 | 405 000 | 439 000 | 410 000 | 297 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 462 000 | 410 000 | 405 000 | 439 000 | 410 000 | 297 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 967 000 | 5 210 000 | 5 452 000 | 5 694 000 | 5 936 000 | 6 179 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 967 000 | 5 210 000 | 5 452 000 | 5 694 000 | 5 936 000 | 6 179 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 474 000 | 5 620 000 | 5 857 000 | 6 133 000 | 6 346 000 | 6 475 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 338 000 | 239 000 | 88 000 | 0 | 51 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 15 000 | 0 | 37 000 | 67 000 | 43 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 353 000 | 239 000 | 125 000 | 67 000 | 94 000 | 100 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 265 000 | 616 000 | 838 000 | 317 000 | 48 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 618 000 | 855 000 | 963 000 | 384 000 | 141 000 | 100 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 092 000 | 6 475 000 | 6 819 000 | 6 517 000 | 6 488 000 | 6 575 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 126 000 | -944 000 | -886 000 | -1 008 000 | -905 000 | -502 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 126 000 | -944 000 | -886 000 | -1 008 000 | -905 000 | -502 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 026 000 | -844 000 | -786 000 | -908 000 | -805 000 | -402 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 6 858 000 | 7 006 000 | 7 368 000 | 7 186 000 | 7 069 000 | 825 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 966 000 | 7 114 000 | 7 368 000 | 7 186 000 | 7 069 000 | 5 886 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 966 000 | 7 114 000 | 7 368 000 | 7 186 000 | 7 069 000 | 5 886 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 061 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 35 000 | 77 000 | 2 000 | 13 000 | 40 000 | 22 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 13 000 | 25 000 | 23 000 | 8 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 155 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 104 000 | 103 000 | 212 000 | 219 000 | 184 000 | 909 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 152 000 | 205 000 | 237 000 | 240 000 | 224 000 | 1 092 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 118 000 | 7 319 000 | 7 605 000 | 7 426 000 | 7 293 000 | 6 978 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 092 000 | 6 475 000 | 6 819 000 | 6 517 000 | 6 488 000 | 6 575 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,1% | 1,9% | 5,1% | 0,8% | -4,9% | |||
| Resultat av driften i % | -9,8% | 12,1% | 34,0% | 6,8% | -101,6% | -51,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | -8,5% | 12,4% | 34,3% | 6,8% | -101,6% | -51,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,9% | 7,7% | -18,5% | 15,4% | 85,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,5% | 7,1% | -14,4% | 12,0% | 66,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 4,2 | 4,1 | 1,6 | 0,6 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,1 | 4,2 | 4,1 | 1,6 | 0,6 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,7 | 3,0 | 3,5 | 1,3 | 0,2 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -16,8% | -13,0% | -11,5% | -13,9% | -12,4% | -6,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -132,6% | -84,7% | -79,6% | -120,4% | -258,0% | -119,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -6,9 | -8,7 | -9,7 | -8,2 | -9,1 | -17,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,5% | 3,2% | 3,5% | 3,7% | 3,5% | 16,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 114,3% | 109,9% | 108,1% | 110,3% | 109,0% | 89,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
