Hegdehaugen Forretningsførsel AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 236 000 | 4 330 000 | 4 031 000 | 3 763 000 | 3 902 000 | 3 490 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 4 236 000 | 4 330 000 | 4 031 000 | 3 763 000 | 3 902 000 | 3 490 000 |
|
|
| Varekostnad | 810 000 | 953 000 | 981 000 | 715 000 | 793 000 | 617 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 059 000 | 2 958 000 | 2 589 000 | 2 422 000 | 2 593 000 | 2 530 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 442 000 | 428 000 | 370 000 | 358 000 | 339 000 | 361 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 311 000 | 4 339 000 | 3 940 000 | 3 495 000 | 3 725 000 | 3 508 000 |
|
|
| Driftsresultat | -75 000 | -9 000 | 91 000 | 268 000 | 177 000 | -18 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 17 000 | 7 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 18 000 | 8 000 | 7 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 18 000 | 4 000 | 6 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -57 000 | -6 000 | 97 000 | 269 000 | 177 000 | -17 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -13 000 | -1 000 | 21 000 | 59 000 | 39 000 | -4 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -45 000 | -5 000 | 75 000 | 209 000 | 138 000 | -13 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -45 000 | -5 000 | 75 000 | 209 000 | 138 000 | -13 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -45 000 | -5 000 | -75 000 | -209 000 | -138 000 | 13 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 53 000 | 40 000 | 39 000 | 60 000 | 119 000 | 159 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 53 000 | 40 000 | 39 000 | 60 000 | 119 000 | 159 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 431 000 | 438 000 | 206 000 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 431 000 | 438 000 | 206 000 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 484 000 | 478 000 | 245 000 | 261 000 | 119 000 | 159 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 461 000 | 518 000 | 502 000 | 725 000 | 502 000 | 283 000 |
|
|
| Andre fordringer | 88 000 | 81 000 | 90 000 | 80 000 | 50 000 | 52 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 549 000 | 599 000 | 592 000 | 806 000 | 552 000 | 335 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 183 000 | 139 000 | 308 000 | 152 000 | 182 000 | 187 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 732 000 | 739 000 | 900 000 | 958 000 | 734 000 | 522 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 217 000 | 1 217 000 | 1 145 000 | 1 219 000 | 853 000 | 681 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 427 000 | 471 000 | 476 000 | 400 000 | 191 000 | 53 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 427 000 | 471 000 | 476 000 | 400 000 | 191 000 | 53 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 527 000 | 571 000 | 576 000 | 500 000 | 291 000 | 153 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 101 000 | 97 000 | 76 000 | 217 000 | 82 000 | 75 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 324 000 | 293 000 | 238 000 | 270 000 | 231 000 | 211 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 265 000 | 256 000 | 255 000 | 231 000 | 249 000 | 242 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 690 000 | 646 000 | 569 000 | 718 000 | 562 000 | 528 000 |
|
|
| Sum gjeld | 690 000 | 646 000 | 569 000 | 718 000 | 562 000 | 528 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 217 000 | 1 217 000 | 1 145 000 | 1 219 000 | 853 000 | 681 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,7% | -0,2% | 8,3% | 26,0% | 23,1% | |||
| Resultat av driften i % | -1,8% | -0,2% | 2,3% | 7,1% | 4,5% | -0,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,5 | 3,7 | 3,4 | 3,6 | 5,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,9% | 78,0% | 75,7% | 81,0% | 79,7% | 82,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,3% | 0,0% | 2,4% | 7,1% | 4,6% | -0,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,4% | -1,0% | 18,0% | 68,0% | 79,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -8,2% | -0,9% | 13,9% | 52,8% | 62,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,5 | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,6 | 1,3 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,6 | 1,3 | 1,3 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,2 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,3% | 46,9% | 50,3% | 41,0% | 34,1% | 22,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,4% | 13,2% | 14,3% | 13,3% | 7,5% | 4,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,1 | 1,0 | 1,4 | 1,9 | 3,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,7% | 53,1% | 49,7% | 58,9% | 65,9% | 77,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 164 000 | 166 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
