Havila Subsea & Renewables Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 749 321 000 | 692 672 000 | 556 844 000 | 446 954 000 | 452 283 000 | 476 900 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 16 725 000 | 4 956 000 | 6 836 000 | 6 133 000 | 7 552 000 | 9 440 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 766 046 000 | 697 628 000 | 563 680 000 | 453 087 000 | 459 835 000 | 486 340 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 128 733 000 | 110 051 000 | 100 940 000 | 93 574 000 | 84 095 000 | 96 707 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 127 680 000 | 155 719 000 | 148 414 000 | 147 457 000 | 147 686 000 | 152 193 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -7 535 000 | -383 274 000 | 0 | 280 375 000 | 201 439 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 154 810 000 | 156 170 000 | 160 731 000 | 140 325 000 | 144 865 000 | 150 915 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 403 688 000 | 38 666 000 | 410 085 000 | 661 731 000 | 578 085 000 | 399 815 000 |
|
|
| Driftsresultat | 362 358 000 | 658 962 000 | 153 595 000 | -208 644 000 | -118 250 000 | 86 525 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 78 413 000 | 5 254 000 | 8 915 000 | 4 676 000 | -2 670 000 | 6 939 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 290 049 000 | 9 999 000 | 3 409 000 | 5 276 000 | 53 108 000 | 4 317 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 368 462 000 | 15 253 000 | 12 324 000 | 9 952 000 | 50 438 000 | 11 256 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 569 562 000 | 326 463 000 | 307 723 000 | 175 845 000 | 138 323 000 | 184 078 000 |
|
|
| Netto finans | -201 100 000 | -311 210 000 | -295 399 000 | -165 893 000 | -87 885 000 | -172 822 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 161 258 000 | 347 752 000 | -141 804 000 | -374 537 000 | -206 135 000 | -86 297 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 27 781 000 | 52 188 000 | 20 293 000 | -43 431 000 | -29 379 000 | -2 532 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 133 477 000 | 295 564 000 | -162 097 000 | -331 106 000 | -176 756 000 | -83 765 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 137 974 000 | 179 297 000 | -119 659 000 | -234 594 000 | -132 292 000 | -58 591 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 18 282 000 | 18 792 000 | 19 301 000 | 19 811 000 | 20 320 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 2 544 169 000 | 2 986 046 000 | 3 089 753 000 | 3 166 479 000 | 3 581 800 000 | 3 919 315 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 149 000 | 226 000 | 253 000 | 121 000 | 110 000 | 169 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 544 318 000 | 3 004 554 000 | 3 108 798 000 | 3 185 901 000 | 3 601 721 000 | 3 939 804 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 151 725 000 | 133 313 000 | 128 047 000 | 119 271 000 | 114 595 000 | 117 265 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 99 000 | 99 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 151 840 000 | 133 428 000 | 128 162 000 | 119 386 000 | 114 744 000 | 117 414 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 696 158 000 | 3 137 982 000 | 3 236 960 000 | 3 305 287 000 | 3 716 465 000 | 4 057 218 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 14 663 000 | 13 909 000 | 11 789 000 | 12 248 000 | 15 120 000 | 12 737 000 |
|
|
| Sum varelager | 14 663 000 | 13 909 000 | 11 789 000 | 12 248 000 | 15 120 000 | 12 737 000 |
|
|
| Kundefordringer | 102 848 000 | 90 538 000 | 118 426 000 | 63 233 000 | 48 511 000 | 49 684 000 |
|
|
| Andre fordringer | 26 353 000 | 31 803 000 | 29 740 000 | 23 469 000 | 16 163 000 | 22 875 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 129 201 000 | 122 341 000 | 148 166 000 | 86 702 000 | 64 674 000 | 72 559 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 311 186 000 | 322 173 000 | 269 072 000 | 181 159 000 | 239 501 000 | 295 647 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 455 050 000 | 458 423 000 | 429 027 000 | 280 109 000 | 319 295 000 | 380 943 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 151 208 000 | 3 596 405 000 | 3 665 987 000 | 3 585 396 000 | 4 035 760 000 | 4 438 161 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 572 902 000 | 572 902 000 | 572 902 000 | 572 902 000 | 572 902 000 | 572 902 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 572 992 000 | 572 992 000 | 572 992 000 | 572 992 000 | 572 992 000 | 572 992 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 86 000 000 | 77 224 000 | 72 548 000 | 75 218 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 394 967 000 | 349 807 000 | 119 145 000 | 207 742 000 | 444 559 000 | 574 181 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 198 418 000 | 47 510 000 | 89 949 000 | 186 461 000 | 230 925 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 394 967 000 | 349 807 000 | 205 145 000 | 284 966 000 | 517 107 000 | 649 399 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 198 418 000 | 47 510 000 | 89 949 000 | 186 461 000 | 230 925 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 967 959 000 | 1 121 217 000 | 825 647 000 | 947 907 000 | 1 276 560 000 | 1 453 316 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 4 194 000 | 3 411 000 | 3 009 000 | 2 516 000 | 8 215 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 194 407 000 | 166 942 000 | 115 370 000 | 95 540 000 | 139 475 000 | 169 965 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 194 407 000 | 171 136 000 | 118 781 000 | 98 549 000 | 141 991 000 | 178 180 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 22 863 000 | 22 863 000 | 22 863 000 | 26 294 000 | 30 278 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 878 091 000 | 2 205 865 000 | 2 576 457 000 | 2 467 205 000 | 2 550 844 000 | 2 734 448 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 072 498 000 | 2 377 001 000 | 2 695 238 000 | 2 565 754 000 | 2 692 835 000 | 2 912 628 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 878 091 000 | 2 183 002 000 | 2 553 594 000 | 2 444 342 000 | 2 524 550 000 | 2 704 170 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 25 939 000 | 25 454 000 | 60 300 000 | 19 224 000 | 17 561 000 | 15 179 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 310 000 | 0 | 142 000 | 371 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 13 450 000 | 14 679 000 | 12 244 000 | 12 401 000 | 10 799 000 | 11 824 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 71 362 000 | 57 744 000 | 72 557 000 | 39 968 000 | 37 634 000 | 45 214 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 110 751 000 | 98 187 000 | 145 101 000 | 71 735 000 | 66 365 000 | 72 217 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 183 249 000 | 2 475 188 000 | 2 840 339 000 | 2 637 489 000 | 2 759 200 000 | 2 984 845 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 151 208 000 | 3 596 405 000 | 3 665 987 000 | 3 585 396 000 | 4 035 760 000 | 4 438 161 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,7% | 18,6% | 4,6% | -5,2% | -1,6% | |||
| Resultat av driften i % | 47,3% | 94,5% | 27,2% | -46,0% | -25,7% | 17,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 95,4% | 96,6% | 29,4% | -43,9% | -14,7% | 20,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 15,4% | 35,7% | -16,0% | -33,7% | -15,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,2% | 18,4% | -13,5% | -21,1% | -9,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,0 | 6,3 | 5,6 | 4,8 | 5,5 | 5,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 | 4,7 | 3,0 | 3,9 | 4,8 | 5,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,0 | 4,5 | 2,9 | 3,7 | 4,6 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,8 | 3,3 | 1,9 | 2,5 | 3,6 | 4,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 30,7% | 31,2% | 22,5% | 26,4% | 31,6% | 32,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 126,4% | 160,7% | 146,5% | 209,2% | 277,6% | 298,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2348,1% | 2589,9% | 2408,4% | 1701,3% | 1672,8% | 2423,9% | ||
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,2 | 3,4 | 2,8 | 2,2 | 2,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,5% | 2,7% | 4,0% | 2,0% | 1,6% | 1,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 65,8% | 66,1% | 73,5% | 71,6% | 66,7% | 65,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 825 000 | 5 825 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
