Havila Subsea & Renewables AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 197 000 | 268 000 | 165 000 | 154 000 | 44 000 | 9 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 197 000 | 268 000 | 165 000 | 154 000 | 44 000 | 9 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | -37 000 | 1 979 000 | 2 002 000 | 7 476 000 | 7 417 000 | 7 445 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 000 000 | 9 209 000 | 8 020 000 | 5 309 000 | 4 578 000 | 6 182 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 963 000 | 11 188 000 | 10 022 000 | 12 785 000 | 11 995 000 | 13 636 000 |
|
|
| Driftsresultat | -8 766 000 | -10 920 000 | -9 857 000 | -12 631 000 | -11 951 000 | -13 627 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 117 755 000 | 59 156 000 | 11 669 000 | 27 000 000 | 49 000 000 | 19 700 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 3 618 000 | 2 887 000 | 2 582 000 | 2 303 000 | 2 523 000 | 3 126 000 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 739 000 | 309 000 | 72 000 | 77 000 | 158 000 | 101 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 15 759 000 | 129 829 000 | 10 994 000 | 11 795 000 | 16 591 000 | 12 925 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 137 871 000 | 192 181 000 | 25 317 000 | 41 175 000 | 68 272 000 | 35 852 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 14 831 000 | 19 026 000 | 12 320 000 | 9 277 000 | 11 094 000 | 14 771 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 1 321 000 | -68 489 000 | 12 153 000 | 303 071 000 | 61 322 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 31 273 000 | -23 269 000 | 99 031 000 | 385 236 000 | 83 897 000 | 29 066 000 |
|
|
| Netto finans | 106 598 000 | 215 450 000 | -73 714 000 | -344 061 000 | -15 625 000 | 6 786 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 97 832 000 | 204 531 000 | -83 571 000 | -356 691 000 | -27 575 000 | -6 841 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 9 887 000 | -13 743 000 | 16 530 000 | -9 265 000 | 8 585 000 | 4 135 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 87 945 000 | 218 274 000 | -100 102 000 | -347 426 000 | -36 160 000 | -10 976 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 87 945 000 | 218 274 000 | -100 102 000 | -347 426 000 | -36 160 000 | -10 976 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 87 945 000 | 218 274 000 | -100 102 000 | -347 426 000 | -36 160 000 | -10 976 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 721 046 000 | 711 308 000 | 641 858 000 | 610 058 000 | 878 384 000 | 939 706 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 43 363 000 | 42 033 000 | 41 974 000 | 41 513 000 | 45 563 000 | 50 478 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 42 059 000 | 42 059 000 | 42 047 000 | 42 047 000 | 42 047 000 | 42 047 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 115 000 | 92 000 | 92 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 806 583 000 | 795 516 000 | 725 994 000 | 693 734 000 | 966 137 000 | 1 032 374 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 806 583 000 | 795 516 000 | 725 994 000 | 693 734 000 | 966 137 000 | 1 032 374 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 760 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 760 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 3 969 000 | 3 585 000 | 3 014 000 | 6 288 000 | 1 066 000 | 766 000 |
|
|
| Andre fordringer | 19 617 000 | 30 294 000 | 20 747 000 | 20 162 000 | 49 542 000 | 66 292 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 23 586 000 | 33 879 000 | 23 760 000 | 26 449 000 | 50 607 000 | 67 058 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 17 212 000 | 16 522 000 | 8 142 000 | 25 393 000 | 29 121 000 | 10 631 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 41 558 000 | 50 401 000 | 31 902 000 | 51 842 000 | 79 729 000 | 77 689 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 848 142 000 | 845 916 000 | 757 897 000 | 745 576 000 | 1 045 866 000 | 1 110 062 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 568 108 000 | 568 108 000 | 568 108 000 | 568 108 000 | 568 108 000 | 568 108 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 568 198 000 | 568 198 000 | 568 198 000 | 568 198 000 | 568 198 000 | 568 198 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -184 500 000 | -273 362 000 | -491 636 000 | -391 534 000 | -44 107 000 | -7 946 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -184 500 000 | -273 362 000 | -491 636 000 | -391 534 000 | -44 107 000 | -7 946 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 383 698 000 | 294 836 000 | 76 563 000 | 176 664 000 | 524 091 000 | 560 252 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 4 194 000 | 3 411 000 | 3 009 000 | 2 516 000 | 2 163 000 |
|
|
| Utsatt skatt | 21 716 000 | 12 763 000 | 26 506 000 | 9 976 000 | 19 241 000 | 10 654 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 21 716 000 | 16 957 000 | 29 917 000 | 12 985 000 | 21 757 000 | 12 817 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 436 772 000 | 511 580 000 | 508 416 000 | 472 971 000 | 488 981 000 | 520 273 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 458 488 000 | 528 537 000 | 538 333 000 | 485 956 000 | 510 738 000 | 533 090 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 211 828 000 | 223 882 000 | 193 467 000 | 207 540 000 | 218 504 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 754 000 | 4 961 000 | 14 929 000 | 12 049 000 | 7 178 000 | 11 017 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 84 000 | 145 000 | 94 000 | 824 000 | 599 000 | 727 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 117 000 | 17 437 000 | 127 978 000 | 70 083 000 | 3 260 000 | 4 976 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 5 955 000 | 22 543 000 | 143 001 000 | 82 956 000 | 11 037 000 | 16 720 000 |
|
|
| Sum gjeld | 464 443 000 | 551 080 000 | 681 334 000 | 568 912 000 | 521 775 000 | 549 810 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 848 142 000 | 845 916 000 | 757 897 000 | 745 576 000 | 1 045 866 000 | 1 110 062 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 15,2% | 22,6% | 2,1% | 3,2% | 5,2% | |||
| Resultat av driften i % | -4449,7% | -4074,6% | -5973,9% | -8201,9% | -27161,4% | -151411,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 65535,5% | 67634,7% | 9369,7% | 18535,1% | 128002,3% | 246944,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 28,8% | 110,1% | -66,0% | -101,8% | -5,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,9% | 117,5% | -79,1% | -99,2% | -6,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | -5,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,0 | 2,2 | 0,2 | 0,6 | 7,2 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,9 | 2,2 | 0,2 | 0,6 | 7,2 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,9 | 0,7 | 0,1 | 0,3 | 2,6 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | |||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,2% | 34,9% | 10,1% | 23,7% | 50,1% | 50,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 194770,6% | 110013,4% | 46401,8% | 114716,9% | 1191115,9% | 6225022,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,3% | 1,2% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 4684,6% | |||||||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,9 | 8,9 | 3,2 | 1,0 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,7% | 2,7% | 18,9% | 11,1% | 1,1% | 1,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 54,1% | 62,5% | 71,0% | 65,2% | 48,8% | 48,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 826 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
