Havila Shipping ASA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 551 480 000 | 665 289 000 | 658 494 000 | 515 433 000 | 663 683 000 | 708 347 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 33 613 000 | 253 939 000 | 165 952 000 | 30 063 000 | 41 981 000 | 38 755 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 585 093 000 | 919 228 000 | 824 446 000 | 545 495 000 | 705 664 000 | 747 102 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 200 659 000 | 260 586 000 | 275 304 000 | 256 760 000 | 285 125 000 | 305 550 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 146 254 000 | 131 633 000 | 183 727 000 | 203 615 000 | 350 751 000 | 323 455 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | -154 000 000 | -865 020 000 | -226 000 000 | -235 323 000 | 783 000 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 124 101 000 | 170 570 000 | 151 744 000 | 128 609 000 | 240 304 000 | 195 243 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 317 014 000 | -302 231 000 | 384 775 000 | 353 661 000 | 1 659 180 000 | 824 248 000 |
|
|
| Driftsresultat | 268 079 000 | 1 221 459 000 | 439 671 000 | 191 834 000 | -953 516 000 | -77 146 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | -1 927 000 | -3 061 000 | -6 305 000 | -1 285 000 | 11 004 000 | -3 689 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 023 000 | 3 055 000 | 1 729 000 | 227 000 | 2 137 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | -243 337 000 | -1 052 241 000 | -447 223 000 | -69 780 000 | 32 406 000 | 9 167 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | -241 241 000 | -1 052 247 000 | -451 799 000 | -70 838 000 | 2 280 079 000 | 5 478 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 000 000 | 3 187 000 | 4 317 000 | 6 397 000 | 95 092 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 16 401 000 | 56 104 000 | 99 626 000 | 55 185 000 | 156 565 000 | 249 230 000 |
|
|
| Netto finans | -257 642 000 | -1 108 351 000 | -551 425 000 | -126 023 000 | 2 123 514 000 | -243 752 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 10 436 000 | 113 108 000 | -111 754 000 | 65 811 000 | 1 169 998 000 | -320 898 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 55 000 | 236 000 | 942 000 | 138 000 | -1 968 000 | -300 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 380 000 | 112 872 000 | -112 696 000 | 65 673 000 | 1 171 966 000 | -320 598 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 10 380 000 | 112 872 000 | -112 696 000 | 65 673 000 | 1 171 966 000 | -320 598 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 10 380 000 | 112 872 000 | -112 695 000 | 65 672 000 | 1 171 966 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 943 000 | 1 105 000 | 1 274 000 | 1 443 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 1 173 600 000 | 1 076 670 000 | 1 139 750 000 | 1 582 660 000 | 1 905 620 000 | 2 958 110 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 707 000 | 9 555 000 | 10 140 000 | 14 037 000 | 8 798 000 | 9 894 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 182 250 000 | 1 087 330 000 | 1 151 163 000 | 1 598 140 000 | 1 914 418 000 | 2 968 004 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 17 542 000 | 19 469 000 | 22 530 000 | 28 835 000 | 30 120 000 | 19 115 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 24 804 000 | 48 950 000 | 56 743 000 | 79 594 000 | 101 025 000 | 113 688 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 46 446 000 | 72 519 000 | 83 373 000 | 112 528 000 | 131 245 000 | 132 804 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 228 696 000 | 1 159 849 000 | 1 234 536 000 | 1 710 669 000 | 2 045 663 000 | 3 100 808 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 774 000 | 17 166 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 774 000 | 17 166 000 |
|
|
| Kundefordringer | 129 316 000 | 180 581 000 | 601 679 000 | 121 230 000 | 91 559 000 | 254 706 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 907 000 | 2 080 000 | 19 804 000 | 23 065 000 | 57 566 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 131 223 000 | 182 661 000 | 621 482 000 | 144 296 000 | 149 125 000 | 254 706 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 147 587 000 | 97 728 000 | 147 381 000 | 100 863 000 | 106 494 000 | 101 009 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 278 809 000 | 280 389 000 | 768 863 000 | 245 158 000 | 272 393 000 | 372 881 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 507 505 000 | 1 440 238 000 | 2 003 400 000 | 1 955 827 000 | 2 318 056 000 | 3 473 689 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 68 792 000 | 23 776 000 | 23 776 000 | 23 776 000 | 23 776 000 | 23 776 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 167 699 000 | 933 704 000 | 933 704 000 | 933 704 000 | 933 704 000 | 933 704 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 236 491 000 | 957 481 000 | 957 481 000 | 957 481 000 | 957 480 000 | 1 010 435 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -909 321 000 | -937 947 000 | -1 050 977 000 | -938 264 000 | -820 341 000 | -2 045 008 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -909 321 000 | -937 947 000 | -1 050 977 000 | -938 264 000 | -820 341 000 | -2 045 008 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 327 170 000 | 19 534 000 | -93 497 000 | 19 217 000 | 137 139 000 | -1 034 573 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 7 316 000 | 9 145 000 | 11 432 000 | 14 290 000 | 17 862 000 | 24 442 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 72 924 000 | 96 079 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 7 316 000 | 9 145 000 | 11 432 000 | 14 290 000 | 90 786 000 | 120 521 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 225 228 000 | 242 086 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 267 000 | 4 222 093 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 532 756 000 | 33 197 000 | 33 197 000 | 33 197 000 | 133 197 000 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 100 000 000 | 100 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 539 396 000 | 64 484 000 | 1 842 798 000 | 1 763 535 000 | 1 925 964 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 546 712 000 | 73 629 000 | 1 854 230 000 | 1 777 825 000 | 2 016 750 000 | 120 521 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 1 452 498 000 | 1 329 320 000 | 1 821 034 000 | 4 222 093 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 36 159 000 | 23 722 000 | 58 385 000 | 49 533 000 | 52 373 000 | 67 112 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 874 000 | 2 551 000 | 3 006 000 | 3 726 000 | 4 619 000 | 5 749 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 19 133 000 | 19 276 000 | 20 958 000 | 22 471 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 576 457 000 | 1 301 525 000 | 160 317 000 | 83 056 000 | 78 908 000 | 92 788 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 633 623 000 | 1 347 074 000 | 242 666 000 | 158 786 000 | 164 167 000 | 4 387 742 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 180 335 000 | 1 420 703 000 | 2 096 896 000 | 1 936 611 000 | 2 180 917 000 | 4 508 263 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 507 505 000 | 1 440 238 000 | 2 003 400 000 | 1 955 827 000 | 2 318 056 000 | 3 473 689 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,8% | 9,8% | -0,6% | 5,7% | 45,8% | |||
| Resultat av driften i % | 45,8% | 132,9% | 53,3% | 35,2% | -135,1% | -10,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,6% | 18,4% | -1,5% | 22,2% | 188,0% | -9,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,0% | -305,9% | 300,9% | 84,2% | -260,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,0% | -305,2% | 303,4% | 84,0% | -261,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 3,5 | 3,0 | 2,1 | 2,5 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,2 | 3,2 | 1,5 | 1,7 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,4 | 0,2 | 3,2 | 1,5 | 1,6 | 0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,7% | 1,4% | -4,7% | 1,0% | 5,9% | -29,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 55,9% | 2,1% | -11,3% | 3,5% | 19,4% | -138,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 19,3% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 37,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,4% | 12,4% | 0,7% | 1,0% | 0,9% | -3,4% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 645,2% | -23388,4% | ||||||
| Gjeldsgrad | 3,6 | 72,7 | -22,4 | 100,8 | 15,9 | -4,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,0% | 93,5% | 12,1% | 8,1% | 7,1% | 126,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 36,3% | 5,1% | 92,6% | 90,9% | 87,0% | 3,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 370 000 | 2 273 000 | 7 250 000 | 2 481 000 | 2 123 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
