Havi Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 155 726 000 | 171 067 000 | 172 420 000 | 133 556 000 | 144 596 000 | 143 717 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 615 000 | 915 000 | 1 125 000 | 995 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 158 342 000 | 171 982 000 | 173 545 000 | 134 551 000 | 144 596 000 | 143 717 000 |
|
|
| Varekostnad | 62 589 000 | 73 644 000 | 72 267 000 | 47 258 000 | 53 683 000 | 67 598 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 46 590 000 | 51 145 000 | 58 078 000 | 51 206 000 | 51 878 000 | 49 242 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 808 000 | 8 968 000 | 9 566 000 | 8 880 000 | 8 788 000 | 6 527 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 30 644 000 | 24 818 000 | 23 523 000 | 21 966 000 | 18 332 000 | 22 149 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 147 631 000 | 158 575 000 | 163 434 000 | 129 310 000 | 132 681 000 | 145 516 000 |
|
|
| Driftsresultat | 10 711 000 | 13 407 000 | 10 111 000 | 5 241 000 | 11 915 000 | -1 799 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 107 000 | 0 | 8 000 | 229 000 | 0 | 20 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 30 000 | 8 000 | -307 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 107 000 | 0 | 10 000 | 259 000 | 8 000 | -287 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 265 000 | 3 850 000 | 3 115 000 | 2 696 000 | 3 009 000 | 3 308 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 240 000 | -46 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 600 000 | 3 996 000 | 3 142 000 | 2 707 000 | 3 164 000 | 3 444 000 |
|
|
| Netto finans | -5 493 000 | -3 996 000 | -3 132 000 | -2 448 000 | -3 156 000 | -3 731 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 218 000 | 9 410 000 | 6 979 000 | 2 792 000 | 8 758 000 | -5 530 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 337 000 | 2 802 000 | 3 077 000 | 102 000 | 3 579 000 | -695 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 881 000 | 6 608 000 | 3 902 000 | 2 690 000 | 5 179 000 | -4 835 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 602 000 | 4 519 000 | 2 548 000 | 1 661 000 | 3 694 000 | -3 045 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 439 000 | 1 679 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 848 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 424 000 | 0 | 2 279 000 | 5 191 000 | 6 613 000 | 8 185 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 864 000 | 2 528 000 | 2 279 000 | 5 191 000 | 6 613 000 | 8 185 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 1 958 000 | 1 841 000 | 33 869 000 | 39 335 000 | 37 295 000 | 27 408 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 31 466 000 | 28 084 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 554 000 | 6 608 000 | 5 888 000 | 5 395 000 | 3 971 000 | 1 775 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 39 978 000 | 36 534 000 | 39 758 000 | 44 730 000 | 41 266 000 | 29 183 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 996 000 | 25 000 | 25 000 | 0 | 25 000 | 25 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 10 000 | 250 000 | 250 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 175 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 188 000 | 250 000 | 250 000 | 509 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 006 000 | 275 000 | 463 000 | 425 000 | 275 000 | 534 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 52 848 000 | 39 336 000 | 42 499 000 | 50 346 000 | 48 155 000 | 37 902 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 38 179 000 | 28 393 000 | 24 094 000 | 31 917 000 | 23 028 000 | 17 915 000 |
|
|
| Sum varelager | 38 179 000 | 28 393 000 | 24 094 000 | 31 917 000 | 23 028 000 | 17 915 000 |
|
|
| Kundefordringer | 31 926 000 | 25 301 000 | 31 037 000 | 21 983 000 | 18 915 000 | 31 853 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 867 000 | 4 089 000 | 5 536 000 | 3 677 000 | 2 637 000 | 3 141 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 36 794 000 | 29 390 000 | 36 573 000 | 25 659 000 | 21 552 000 | 34 994 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 775 000 | 1 688 000 | 1 445 000 | 2 413 000 | 2 288 000 | 2 592 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 76 747 000 | 59 471 000 | 62 111 000 | 59 990 000 | 46 868 000 | 55 501 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 129 595 000 | 98 808 000 | 104 611 000 | 110 336 000 | 95 023 000 | 93 403 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | -105 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 13 593 000 | 10 991 000 | 200 000 | 95 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 6 272 000 | 3 410 000 | 2 885 000 | -1 310 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 703 000 | 4 923 000 | 2 834 000 | 1 478 000 | 731 000 | -979 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 6 272 000 | 3 410 000 | 2 885 000 | -1 310 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 4 703 000 | 4 923 000 | 2 834 000 | 1 478 000 | 731 000 | -979 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 18 295 000 | 15 914 000 | 9 306 000 | 4 983 000 | 3 816 000 | -2 090 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 3 051 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 2 907 000 | 0 | 3 463 000 | 4 196 000 | 4 333 000 | 687 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 907 000 | 3 051 000 | 3 463 000 | 4 196 000 | 4 333 000 | 687 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 31 230 000 | 22 498 000 | 10 375 000 | 9 626 000 | 10 313 000 | 9 526 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 617 000 | 582 000 | 2 484 000 | 0 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 29 871 000 | 26 887 000 | 46 303 000 | 55 382 000 | 45 715 000 | 38 033 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 32 778 000 | 29 938 000 | 49 766 000 | 59 578 000 | 50 048 000 | 38 720 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 31 230 000 | 22 498 000 | 10 375 000 | 9 626 000 | 10 313 000 | 9 526 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 835 000 | 17 615 000 | 20 737 000 | 21 936 000 | 14 748 000 | 29 678 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 482 000 | 3 262 000 | 2 928 000 | 29 000 | 166 000 | 39 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 5 218 000 | 4 143 000 | 6 164 000 | 6 941 000 | 9 045 000 | 7 296 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 18 757 000 | 5 438 000 | 5 336 000 | 7 243 000 | 6 886 000 | 10 234 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 78 522 000 | 52 956 000 | 45 540 000 | 45 775 000 | 41 158 000 | 56 773 000 |
|
|
| Sum gjeld | 111 300 000 | 82 894 000 | 95 306 000 | 105 353 000 | 91 206 000 | 95 493 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 129 595 000 | 98 808 000 | 104 611 000 | 110 336 000 | 95 023 000 | 93 403 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,5% | 13,2% | 9,4% | 5,4% | 12,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,8% | 7,8% | 5,8% | 3,9% | 8,2% | -1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,7 | 1,6 | 1,3 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 59,8% | 57,0% | 58,1% | 64,6% | 62,9% | 53,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,8% | 7,8% | 5,8% | 4,1% | 8,2% | -1,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 30,5% | 74,6% | 97,7% | 63,5% | 1014,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,2% | 35,8% | 35,7% | 37,8% | 428,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,4 | 3,4 | 3,0 | 2,6 | 2,8 | 2,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,6 | 2,6 | 3,0 | 1,5 | 2,3 | 3,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 191,5 | 128,3 | 139,5 | 209,3 | 137,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,1% | 16,1% | 8,9% | 4,5% | 4,0% | -2,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,6% | 9,3% | 5,4% | 3,7% | 2,6% | -1,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,4% | 2,8% | 1,9% | 1,8% | 1,8% | 2,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,9% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -4,6% | 22,9% | 68,8% | 44,5% | 24,8% | -7,1% | ||
| Gjeldsgrad | 6,1 | 5,2 | 10,2 | 21,1 | 23,9 | -45,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,6% | 53,6% | 43,5% | 41,5% | 43,3% | 60,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 25,3% | 30,3% | 47,6% | 54,0% | 52,7% | 41,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 393 000 | 1 380 000 | 1 574 000 | 0 | 755 000 | 1 439 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
