Hauglandshella Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 043 000 | 2 053 000 | 2 054 000 | 2 046 000 | 2 119 000 | 1 400 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 043 000 | 2 053 000 | 2 054 000 | 2 046 000 | 2 119 000 | 1 400 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 16 000 | 35 000 | 20 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 22 000 | 22 000 | 22 000 | 16 000 | 35 000 | 20 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 021 000 | 2 031 000 | 2 032 000 | 2 030 000 | 2 084 000 | 1 380 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 7 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 20 000 | 19 000 | 0 | 18 000 | 13 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 000 | 33 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 21 000 | 31 000 | 43 000 | 32 000 | 34 000 | 33 000 |
|
|
| Netto finans | -1 000 | -12 000 | -43 000 | -14 000 | -21 000 | -6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 020 000 | 2 019 000 | 1 989 000 | 2 016 000 | 2 063 000 | 1 374 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 2 020 000 | 2 019 000 | 1 989 000 | 2 016 000 | 2 063 000 | 1 374 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 020 000 | 2 019 000 | 1 989 000 | 2 016 000 | 2 063 000 | 1 374 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 1 400 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | -11 000 | 0 | 0 | -26 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 20 000 | 19 000 | 0 | 16 000 | 63 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 300 000 | 1 300 000 | 300 000 | 300 000 | 301 000 | 301 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 031 000 | 1 024 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 000 000 | 2 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 032 000 | 2 025 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 2 000 000 | 2 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 2 032 000 | 2 025 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 2 043 000 | 2 058 000 | 2 059 000 | 2 051 000 | 2 119 000 | 1 400 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 043 000 | 2 058 000 | 2 059 000 | 2 051 000 | 2 119 000 | 1 400 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 217 000 | 197 000 | 178 000 | 189 000 | 173 000 | 167 000 |
|
|
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 217 000 | 197 000 | 178 000 | 189 000 | 173 000 | 167 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 83 000 | 406 000 | 1 428 000 | 1 451 000 | 444 000 | 469 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 343 000 | 2 661 000 | 3 665 000 | 3 690 000 | 2 736 000 | 2 036 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 343 000 | 4 661 000 | 4 665 000 | 4 690 000 | 4 768 000 | 4 061 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 74 000 | 74 000 | 74 000 | 74 000 | 74 000 | 74 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 174 000 | 174 000 | 174 000 | 174 000 | 174 000 | 174 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 921 000 | 901 000 | 882 000 | 893 000 | 877 000 | 814 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 921 000 | 901 000 | 882 000 | 893 000 | 877 000 | 814 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 095 000 | 1 075 000 | 1 056 000 | 1 067 000 | 1 051 000 | 988 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 248 000 | 3 585 000 | 3 609 000 | 3 623 000 | 3 717 000 | 3 073 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 248 000 | 3 585 000 | 3 609 000 | 3 623 000 | 3 717 000 | 3 073 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 248 000 | 3 585 000 | 3 609 000 | 3 623 000 | 3 717 000 | 3 073 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 343 000 | 4 661 000 | 4 665 000 | 4 690 000 | 4 768 000 | 4 061 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 45,3% | 44,0% | 43,4% | 43,3% | 47,5% | |||
| Resultat av driften i % | 98,9% | 98,9% | 98,9% | 99,2% | 98,3% | 98,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 99,9% | 99,9% | 98,9% | 100,1% | 99,0% | 100,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 186,2% | 189,5% | 187,4% | 190,4% | 202,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 186,2% | 189,5% | 187,4% | 190,4% | 202,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 1,0 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,7 | 1,0 | 1,0 | 0,7 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,4 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 25,2% | 23,1% | 22,6% | 22,8% | 22,0% | 24,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 53,6% | 52,4% | 51,4% | 52,2% | 49,6% | 70,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,8% | 1,9% | 0,9% | 0,9% | 1,9% | 2,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,0 | 3,3 | 3,4 | 3,4 | 3,5 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 74,8% | 76,9% | 77,4% | 77,2% | 78,0% | 75,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
