Haugesund Øyelegesenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 1 375 000 | 1 355 000 | 1 234 000 | 1 224 000 | 1 153 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 12 256 000 | 6 692 000 | 6 241 000 | 6 157 000 | 5 710 000 | 5 702 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 256 000 | 8 067 000 | 7 597 000 | 7 392 000 | 6 934 000 | 6 854 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 242 000 | 1 295 000 | 1 194 000 | 1 361 000 | 1 304 000 | 1 012 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 66 000 | 237 000 | 343 000 | 439 000 | 306 000 | 227 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 579 000 | 670 000 | 624 000 | 610 000 | 692 000 | 770 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 887 000 | 2 202 000 | 2 161 000 | 2 410 000 | 2 302 000 | 2 009 000 |
|
|
| Driftsresultat | 8 369 000 | 5 865 000 | 5 436 000 | 4 982 000 | 4 632 000 | 4 845 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 23 000 | 14 000 | 4 000 | 0 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 483 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 506 000 | 14 000 | 4 000 | 0 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 13 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 13 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 493 000 | 13 000 | 4 000 | 0 | 1 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 8 863 000 | 5 877 000 | 5 439 000 | 4 982 000 | 4 634 000 | 4 850 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 790 000 | 1 283 000 | 1 225 000 | 1 107 000 | 982 000 | 1 090 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 7 073 000 | 4 594 000 | 4 214 000 | 3 875 000 | 3 652 000 | 3 761 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 073 000 | 4 594 000 | 4 214 000 | 3 875 000 | 3 652 000 | 3 761 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 9 094 000 | 3 014 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 021 000 | 1 580 000 | 339 000 | -941 000 | 802 000 | 479 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 755 000 | 790 000 | 1 526 000 | 1 828 000 | 2 197 000 | 925 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 755 000 | 790 000 | 1 526 000 | 1 828 000 | 2 197 000 | 925 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 755 000 | 790 000 | 1 526 000 | 1 828 000 | 2 197 000 | 930 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 000 | 22 000 | 4 000 | 7 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 297 000 | 1 121 000 | 36 000 | 35 000 | 22 000 | 206 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 301 000 | 1 144 000 | 40 000 | 42 000 | 22 000 | 213 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 367 000 | 4 308 000 | 4 483 000 | 4 411 000 | 3 991 000 | 4 221 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 667 000 | 5 451 000 | 4 524 000 | 4 453 000 | 4 013 000 | 4 433 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 422 000 | 6 241 000 | 6 050 000 | 6 281 000 | 6 210 000 | 5 363 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 355 000 | 3 295 000 | 1 715 000 | 1 376 000 | 2 317 000 | 1 515 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 355 000 | 3 295 000 | 1 715 000 | 1 376 000 | 2 317 000 | 1 515 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 385 000 | 3 325 000 | 1 745 000 | 1 406 000 | 2 347 000 | 1 545 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 264 000 | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 264 000 | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 264 000 | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 45 000 | 0 | 3 000 | 2 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 526 000 | 1 283 000 | 1 225 000 | 1 125 000 | 964 000 | 1 090 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 232 000 | 215 000 | 186 000 | 191 000 | 194 000 | 75 000 |
|
|
| Utbytte | 5 800 000 | 1 300 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 | 2 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 170 000 | 118 000 | 391 000 | 1 057 000 | 166 000 | 153 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 7 773 000 | 2 916 000 | 4 305 000 | 4 875 000 | 3 846 000 | 3 818 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 037 000 | 2 916 000 | 4 305 000 | 4 875 000 | 3 864 000 | 3 818 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 422 000 | 6 241 000 | 6 050 000 | 6 281 000 | 6 210 000 | 5 363 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 113,3% | 95,6% | 88,2% | 79,8% | 80,1% | |||
| Resultat av driften i % | 68,3% | 72,7% | 71,6% | 67,4% | 66,8% | 70,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 72,4% | 72,9% | 71,6% | 67,4% | 66,8% | 70,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 376,3% | 231,8% | 345,2% | 265,5% | 238,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 300,3% | 181,2% | 267,5% | 206,5% | 187,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,5 | 6,2 | 6,4 | 5,4 | 5,3 | 6,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,9 | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,9 | 1,1 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 1,5 | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 14,7% | 53,3% | 28,8% | 22,4% | 37,8% | 28,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 11,3% | 41,2% | 23,0% | 19,0% | 33,8% | 22,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 30,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 214,7% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,2% | 0,9% | 1,3% | 0,9% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 5,8 | 0,9 | 2,5 | 3,5 | 1,6 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 82,5% | 46,7% | 71,2% | 77,6% | 61,9% | 71,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 950 000 | 739 000 | 744 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
