Haugenveien 1 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 118 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 241 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 118 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 241 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 157 000 | 157 000 | 157 000 | 157 000 | 157 000 | 157 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 392 000 | 731 000 | 1 447 000 | 113 000 | 897 000 | 612 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 549 000 | 888 000 | 1 604 000 | 270 000 | 1 054 000 | 769 000 |
|
|
| Driftsresultat | 569 000 | 312 000 | -404 000 | 971 000 | 146 000 | 431 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 408 000 | 139 000 | 111 000 | 183 000 | 210 000 | 237 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 578 000 | 566 000 | 337 000 | 400 000 | 424 000 | 463 000 |
|
|
| Netto finans | -578 000 | -566 000 | -337 000 | -400 000 | -424 000 | -432 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -8 000 | -254 000 | -741 000 | 571 000 | -278 000 | -1 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 000 | -56 000 | -163 000 | 126 000 | -61 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -6 000 | -198 000 | -578 000 | 446 000 | -217 000 | -1 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -6 000 | -198 000 | -578 000 | 446 000 | -217 000 | -1 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -6 000 | -198 000 | -578 000 | 446 000 | -217 000 | -1 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 43 000 | 41 000 | 42 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 43 000 | 41 000 | 42 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 208 000 | 10 364 000 | 10 521 000 | 10 677 000 | 10 834 000 | 10 991 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 10 208 000 | 10 364 000 | 10 521 000 | 10 677 000 | 10 834 000 | 10 991 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 10 250 000 | 10 405 000 | 10 563 000 | 10 677 000 | 10 834 000 | 10 991 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 101 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 184 000 |
|
|
| Andre fordringer | 257 000 | 257 000 | 271 000 | 271 000 | 0 | 1 075 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 359 000 | 257 000 | 271 000 | 271 000 | 0 | 1 259 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 108 000 | 116 000 | 843 000 | 510 000 | 303 000 | 43 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 466 000 | 373 000 | 1 114 000 | 780 000 | 303 000 | 1 303 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 717 000 | 10 778 000 | 11 676 000 | 11 458 000 | 11 137 000 | 12 293 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 542 000 | 548 000 | 746 000 | 1 324 000 | 879 000 | 1 096 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 542 000 | 548 000 | 746 000 | 1 324 000 | 879 000 | 1 096 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 842 000 | 849 000 | 846 000 | 1 424 000 | 979 000 | 1 196 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 121 000 | 20 000 | 81 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 121 000 | 20 000 | 81 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 9 849 000 | 9 871 000 | 10 730 000 | 9 837 000 | 10 053 000 | 10 938 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 9 849 000 | 9 871 000 | 10 730 000 | 9 958 000 | 10 073 000 | 11 019 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 800 000 | 1 913 000 | 2 231 000 | 2 656 000 | 3 081 000 | 3 506 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 000 | 15 000 | 64 000 | 0 | 16 000 | 37 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 24 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 9 000 | 45 000 | 37 000 | 50 000 | 27 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | -1 000 | -1 000 | 0 | 42 000 | 41 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 25 000 | 59 000 | 100 000 | 74 000 | 85 000 | 78 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 874 000 | 9 930 000 | 10 830 000 | 10 032 000 | 10 158 000 | 11 097 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 717 000 | 10 778 000 | 11 676 000 | 11 458 000 | 11 137 000 | 12 293 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,3% | 2,8% | -3,5% | 8,6% | 1,2% | |||
| Resultat av driften i % | 50,9% | 26,0% | -33,7% | 78,2% | 12,2% | 35,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 50,9% | 26,0% | -33,7% | 78,2% | 12,2% | 38,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,9% | -30,0% | -65,3% | 47,5% | -25,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,7% | -23,4% | -50,9% | 37,1% | -20,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 18,6 | 6,3 | 11,1 | 10,5 | 3,6 | 16,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 18,6 | 6,3 | 11,1 | 10,5 | 3,6 | 16,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,3 | 2,0 | 8,4 | 6,9 | 3,6 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,9% | 7,9% | 7,2% | 12,4% | 8,8% | 9,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 75,3% | 70,8% | 70,5% | 114,7% | 81,6% | 99,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 11,7 | 11,7 | 12,8 | 7,0 | 10,4 | 9,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,5% | 0,9% | 0,6% | 0,8% | 0,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 91,9% | 91,6% | 91,9% | 86,9% | 90,4% | 89,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
