Haugenstua Klinikken AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | -60 000 | 60 000 | 926 000 | 902 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 188 000 | 1 138 000 | 1 126 000 | 946 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 188 000 | 1 138 000 | 1 066 000 | 1 006 000 | 926 000 | 902 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 127 000 | 96 000 | 133 000 | 3 000 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 134 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 198 000 | 156 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 278 000 | 734 000 | 366 000 | 353 000 | 262 000 | 221 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 539 000 | 950 000 | 619 000 | 480 000 | 468 000 | 384 000 |
|
|
| Driftsresultat | 649 000 | 188 000 | 447 000 | 526 000 | 458 000 | 518 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 26 000 | 30 000 | 25 000 | 32 000 | 28 000 | 49 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 26 000 | 30 000 | 25 000 | 32 000 | 28 000 | 49 000 |
|
|
| Netto finans | -25 000 | -30 000 | -25 000 | -32 000 | -28 000 | -49 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 624 000 | 158 000 | 421 000 | 494 000 | 430 000 | 469 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 155 000 | 43 000 | 104 000 | 117 000 | 121 000 | 111 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 469 000 | 115 000 | 317 000 | 377 000 | 309 000 | 357 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 469 000 | 115 000 | 317 000 | 377 000 | 309 000 | 357 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 367 000 | 0 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 469 000 | -252 000 | 317 000 | 177 000 | 309 000 | 357 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 2 093 000 | 2 227 000 | 2 346 000 | 2 465 000 | 2 584 000 | 2 718 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 | 3 000 | 66 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 093 000 | 2 227 000 | 2 347 000 | 2 467 000 | 2 586 000 | 2 784 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 093 000 | 2 227 000 | 2 347 000 | 2 467 000 | 2 586 000 | 2 784 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 60 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 22 000 | 2 000 | 0 | 0 | 6 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 22 000 | 2 000 | 0 | 60 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 188 000 | 502 000 | 795 000 | 1 313 000 | 877 000 | 404 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 210 000 | 505 000 | 795 000 | 1 373 000 | 883 000 | 404 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 303 000 | 2 732 000 | 3 141 000 | 3 840 000 | 3 470 000 | 3 188 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 674 000 | 2 205 000 | 2 457 000 | 2 459 000 | 2 283 000 | 1 973 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 674 000 | 2 205 000 | 2 457 000 | 2 459 000 | 2 283 000 | 1 973 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 692 000 | 2 222 000 | 2 474 000 | 2 477 000 | 2 300 000 | 1 991 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 359 000 | 408 000 | 455 000 | 507 000 | 557 000 | 606 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 359 000 | 408 000 | 455 000 | 507 000 | 557 000 | 606 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 359 000 | 408 000 | 455 000 | 507 000 | 557 000 | 606 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 000 | 16 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 155 000 | 43 000 | 104 000 | 117 000 | 121 000 | 116 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 000 | 2 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 93 000 | 40 000 | 102 000 | 539 000 | 491 000 | 475 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 252 000 | 101 000 | 212 000 | 856 000 | 612 000 | 591 000 |
|
|
| Sum gjeld | 611 000 | 509 000 | 667 000 | 1 363 000 | 1 169 000 | 1 197 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 303 000 | 2 732 000 | 3 141 000 | 3 840 000 | 3 470 000 | 3 188 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 21,5% | 6,4% | 12,8% | 14,4% | 13,8% | |||
| Resultat av driften i % | 54,6% | 16,5% | 41,9% | 52,3% | 49,5% | 57,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 93,3% | 99,9% | 99,9% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 54,7% | 16,5% | 41,9% | 52,3% | 49,5% | 57,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,4% | 6,7% | 17,0% | 20,7% | 20,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,1% | 4,9% | 12,8% | 15,8% | 14,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,4 | 11,9 | 8,0 | 335,3 | 132,3 | 150,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,8 | 5,0 | 3,8 | 1,6 | 1,4 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,8 | 5,0 | 3,8 | 1,6 | 1,4 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,7 | 5,0 | 3,8 | 1,5 | 1,4 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,5% | 81,3% | 78,8% | 64,5% | 66,3% | 62,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 226,6% | 195,3% | 232,1% | 246,2% | 248,4% | 220,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,7% | 1,3% | 1,5% | 2,7% | 2,1% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,6 | 0,5 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,6% | 3,7% | 6,7% | 22,3% | 17,6% | 18,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,9% | 14,9% | 14,5% | 13,2% | 16,1% | 19,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
